کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان:

عدم پذیرش تکثر در باورها و ارزش‌ها از موانع و مشکلات حوزه فرهنگی است

حجت‌الاسلام کرمی،مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: از موانع و مشکلات در حوزه فرهنگی عدم پذیرش تکثر در باورها و ارزش‌هاست و باید بپذیریم باور و اعتقاد انسان‌ها برایشان ارزشمند است.

به گزارش کُردتودی، حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان، 25 آذرماه جاری در نشست صمیمانه فعالان فرهنگی که به منظور بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی استان کردستان در سالن کوثر مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اصول تبلیغ و کار فرهنگی مدارای اجتماعی است و هرجامعه‌ای به میزان مناسبی به مدارای اجتماعی نیازمند است تا بتواند در پناه آن به سامان اجتماعی برسد.

 


وی افزود: در جوامعی که مدارای اجتماعی وجود ندارد یا میزان آن پائین است شاهد افزایش خشونت، درگیری، تضاد و کشمکش هستیم که مسائل اجتماعی به شدت تهدید می‌کند.

 


وی خاطر نشان کرد: در جوامعی مانند دانشگاه تاجیکستان که گروههای قومی، مذهبی، نژادی و زبانی در آن زندگی می‌کنند احتمال کمرنگ شدن مدارای اجتماعی وجود دارد.

 


مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به علل وجود تعامل اجتماعی یادآور شد: عدم تعامل اجتماعی با دیگران و البته آسان‌گیری برای خود چند علت دارد که عدم شناخت کافی و منطقی به انسان و ویژگی آنها از جمله این علت‌هاست.

 


حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: عدم شناخت ویژگی‌های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی هر منطقه و محدودیت‌های آن منطقه، عدم شناخت کافی شرایط فرهنگی و اجتماعی، وجود انواع متعدد عناصر و اجزای فکری، قومی و دینی در جامعه و عدم شناخت و ارتباط مناسب با این عناصر همه اینها در کاهش یا افزایش مدارای اجتماعی تاثیر دارد.

 


وی با اشاره به اینکه بی‌توجهی به امور تاریخی و فراتاریخی و توجه به پیشینه و تاریخ یک ملت نیز در کمرنگ شدن مدارای اجتماعی اثرگذار است، اضافه کرد: شناخت تاریخ یک قوم در برنامه‌ریزی فرهنگی بسیار موثر است.

 


وی گفت: از موانع و مشکلات در حوزه فرهنگی عدم پذیرش تکثر در باورها و ارزش‌هاست و باید بپذیریم باور و اعتقاد انسان‌ها برایشان ارزشمند است.

 


مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان افزود: بی‌توجهی به باور و ارزش دیگران جنگ هفتاد و دو ملت را راه می‌اندازد هرچند طرف مقابل نباید فکر کند که حق مطلق است و همه باید به او احترام بگذارند و در صورت لزوم به صورت اخلاقمدارانه و با رعایت موازین انسانی خود را در معرض نقادی و بررسی هم قرار بدهند.

 


حجت‌الاسلام کرمی اظهار کرد: در صورت رعایت موارد فوق است که می‌توانیم جامعه‌ای عاری از آسیب‌های اجتماعی را شاهد باشیم.
در این جلسه فعالان فرهنگی استان نطرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی استان اعلام کردند.

منبع: آفتاب دل

انتهای پیام/

شنبه 25 آذر 1396 | 13:13

کد خبر : 28007

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید