کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شخصیت و بهای یک انسان به رفتار و دانایی اوست/ غرب به دنبال کاهش معنویت در خانواده هاست

شخصیت و بهای یک انسان، رفتار و دانایی ، غرب به دنبال کاهش، معنویت در خانواده ها

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه گفت: میل به معنویت و میل به دین را خداوند در وجود انسانها گذاشته است لذا باید زمینه ی علم القرآن را برای تربیت فرزندانمان بوجود آوریم.

به گزارش کُردتودی، علوی استاد حوزه و دانشگاه صبح امروز در کارگاه آموزشی بانوان فرهیخته که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: هدف از خلقت انسان این است که برای خدا باشیم و اگر قرار است ما خدایی شویم باید به کمالات الهی دست پیدا کنیم .

 


وی با بیان اینکه غرب می خواهد معنویت در خانواده ها را بگیرد گفت: انسان ها از طریق کمال طلبی می تواند به همه چیز دست یابد.

 


وی افزود: جامعه ی کنونی نتوانسته است بین باورهای بنیادین و ارزش های اصیل اسلامی از یک طرف و سبک زندگی خود در حوزه های مختلف، ارتباط معناداری به وجود آورد.


علوی با بیان اینکه نقش زن ها در تربیت معنوی بسیار تاثیرگذار است خاطر نشان کرد: میل به معنویت و میل به دین را خداوند در وجود انسانها گذاشته است لذا باید زمینه ی علم القرآن را برای تربیت فرزندانمان بوجود آوریم.

 


وی با اشاره به اینکه شخصیت و بهای یک انسان به رفتار و منش و دانایی هر فردی است افزود: حسن خلق زیبایی های کمال است .

 


به گفته ی این استاد حوزه و دانشگاه، تربيت فرزند، از همه شغلها بالاتر است. يك فرزند خوب شما اگر به جامعه تحويل بدهيد، براي شما بهتر است از همه عالم، اگر يك انسان شما تربيت كنيد، براي شما به قدري شرافت دارد كه من نمي توانم بيان  كنم . پس شما يك شغلتان اين است كه بچه هاي خوب تربيت كنيد. دامن مادرها دامني است كه «انسان» از آن بايد درست بشود. يعني اول مرتبه تربيت، تربيت بچه است در دامن مادر.

 


علوی ادامه داد: وقتي يک جامعه ايماني متکامل به وجود مي‌آيد که زنان و مردان مؤمن به وسيله پيوند ولايي در کنار هم قرار گيرند و به مقابله با انحرافات اجتماعي و سياسي و اعتقادي که نشانه بي¬توجهي به معروف و تشويق منکر است بپردازند.

 


وی یادآور شد: تبيين آثار معنويت در زندگي؛ آموزش زندگي توام با معنويت بخشي از وظايف والدين نسبت به فرزندان محسوب مي شود. امروزه آموزش مهارت هاي زندگي يكي ازوظايف نهادها و مراكز مرتبط با خانواده محسوب مي شود.

 

 

این مقام مسئول تاکید کرد: والدين و فرزندان يك سري نيازهاي مشترك روحي و رواني دارند. والدين ابتدا مايل اند خود راهي براي پاسخگويي به اين نيازها بيابند ودر ضمن تمايل دارند كه براي فرزندانشان و تامين نيازهايشان نيز طريقي روشن و مطمئن اتخاذ نمايند. علاوه بر آن، چنانچه به فرزندان خود تفهيم نماييم كه معنويت قادر است آن دسته از نيازهايشان را از قبيل خود شكوفايي جستجوي فلسفه ارضا كننده ي زندگي و نيز امنيت پاسخ هاي مناسبي دهد.

منبع: آفتاب دل


انتهای پیام/

سه شنبه 21 آذر 1396 | 12:42

کد خبر : 27962

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید