کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ناگفته‌هایی از ووشو کردستان؛

کتک‌کاری دبیر هیئت ووشو سنندج در اداره کل ورزش کردستان/ انتخاب رابطه‌ای افراد منتخب اعزامی به تیم ملی ووشو

دبیر هیئت ووشوی شهرستان سنندج می‌گوید: بعد از اتمام مسابقات استانی در شهرستان مریوان در اداره ورزش و جوانان استان به او توهین شده و مورد ضرب وشتم قرار گرفته و باتحمیل اجبار نامه‌های رسمی هیئت ووشو را از او گرفته‌اند و در اقدامی دیگر وجهه ورزشی‌اش را از باب اینکه او به صورت دوپهلو در هیئت کار می‌کند تخریب کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، دبیر هیئت ووشوی شهرستان سنندج با مراجعه به دفتر سایت خبری تحلیلی کُردتودی اظهاراتی را مطرح کرد که خواهان انتشار آن در این سایت خبری شد و این اظهارات در قالب گفتگوی تفصیلی با وی در ادامه آمده است:

 

آرمان ساعدی متولد 1374 از سال 80مشغول ورزش ووشو زیر نظر استاد سید زاهد ابراهیمی مربی و داور بین المللی و همچنین چندین دوره سکوهای قهرمانی استانی و کشوری را تجربه کرده ام؛ در سال 1394مدارک داوری و مربی گری را زیر نظر فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران اخذ کردم و در حال حاضر از سال 95تا کنون دبیر هیئت ووشو شهرستان سنندج هستم.

 

 

خبرنگار: با وجود کم سن وسال بودنتان نسبت به بقیه اعضای هیئت ووشو آیا مشکلاتی در این خصوص داشتیه‌اید؟

 

اتفاقاً باوجود اینکه من از لحاظ سابقه‌ای از سال80 فعالیت می‌کنم و در سال گذشته در بین هیئت‌های شهرستانهای دیگر به عنوان هیئت برتر شناخته شده‌ایم، به این دلیل که 3ملی پوش را در رده‌های سنی مختلف به تیم ملی ایران راهی کردیم و بنده  نیز جا پای استاد بزرگوار خودم نهادام و تنها داوری هستم که بعد از ایشان به عنوان داور به مسابقات کشوری دعوت شده‌ام و با وجود این دستاوردها، سنگ‌اندازی‌هایی از سوی هیئت کنونی استان صورت گرفت.

 

خبرنگار: از آقای ساعدی درخواست کردم که بیشتر در مورد نحوه ممانعت کار ایشان درهیئت برایمان توضیح دهند؟

 

آقایان خ.ش و ش.م از کسانی بودند که استاد ابراهیمی به آنها بال و پر دادند تا در زمینه ووشو پیشرفت کنند و چون خودشان سابقه چندانی ندارند در بهمن سال 95و بعد از اتمام مسابقات استانی در شهرستان مریوان  در اداره ورزش و جوانان استان اقدام به توهین و ضرب و شتم بنده کردند و باتحمیل اجبار نامه‌های رسمی هیئت ووشو را از بنده گرفته‌اند و در اقدامی دیگر وجهه ورزشی بنده را از باب اینکه من به صورت دوپهلو در هیئت کار می‌کنم تخریب کردند.

 

 

خبرنگار: به چه دلیل این برخوردها را به شما کردند؟

 

به دلیل سن کم بنده؛ چون تا قبل از اینکه بنده به سمت دبیر هیئت شهرستان سنندج شناخته بشوم باهم در یک باشگاه و دوستانه تمرین می‌کردیم و بعد از انتصاب بنده کل داستان عوض شد و با بنده به دلیل موفقیتم در سن کم و قضاوت در میادین ملی و کشوری سر ستیز گرفتند.

 

خبرنگار: آیا نسبت به این حرکت عکس‌العملی مبنی بر شکایت به هیئت استان انجام دادید؟

 

خیر

 

خبرنگار: چرا؟

 

به دلیل اینکه برای سخنان استاد ابراهیمی و استاد محمدی احترام خاصی قائل هستم من هیچ گونه شکایتی به کمیته انظباطی هیئت استان نکردم.

 

با وجود اینکه شما شکایتی به هیئت استان نکرده‌اید هیئت استان و مسؤولین هیئت در جریان حرکت آنها بودند؟

 

بله ,چون استاد ابراهیمی در آن زمان دبیرهیئت استان بودند و کاملا در جریان این مسئله هستند.

 

 

خبرنگار: آیا به عنوان یک جوان موفق و پر انرژی در زمینه ورزش ووشو صحبتی با هیئت استان دارید؟

 

بله، صحبت های زیادی در خیلی از موارد دارم.

 

خبرنگار: از آقای ساعدی خواستم بیشتر توضیح بدهند؟

 

یکی از مهم ترین حرفهایم با هیئت استان در زمینه این است که در تاریخ اردیبهشت ماه سال جاری که کادر جدید معرفی شد به بنده که دبیر هیئت شهرستان سنندج بوده‌ام هیچ گونه ابلاغیه تحت عنوان تودیع ومعارفه برای اینجانب و ریاست هیئت شهرستان آقای شفیعی و کادر همراه ارسال و انجام نگرفته و من روی سخنم با رئیس هیئت استان ودبیر کنونی هیئت استان آقای امینی میباشد که اگر بنده هنوز هم به عنوان دبیر هیئت شهرستان می باشم که کارهایی محوله هیئت را انجام دهم و اگر نیستم به چه دلیل هنوز هم مهر رسمی هیئت شهرستان در اختیارم می باشد در صورتیکه به گفته آقایان بنده فقط یک ورزشکار از خانواده ووشو هستم.

 

و یکی دیگر از گلایه‌هایم به رئیس هیئت آقای اصغری این است که در خصوص تجهیز سالنی که تحت عنوان خانه ووشو بازحمت و مشقت بسیار زیاد اساتید و ورزشکاران برای ارتقا سطح فنی ووشو استان کردستان از اداره ورزش و جوانان استان تحویل گرفتیم اقدامات قابل توجهی من جمله حفاظ امنیتی و تاتامی به صورت کامل صورت نگرفته و در همین خصوص به دلیل نبود امکانات ذکر شده باعث مسدومیت شدید یکی از ورزشکاران شده و به دلیل شایعات از سوی مخالفان که مبنی بر انحصاری بودن سالن ووشو به نام آقای ابراهیمی که همین شایعات باعث تجهیز نکردن سالن خانه ووشو شده بود و در زمان مدیریت آقای امینی و مشاورین ارشد بون مدرک ایشان و باسابقه درخشانشان باعث و بانی این امر شدند که تعدادی از کلاسهای ووشو از جمله کلاس تایچی پیشکسوتان که بیش از5سال سابقه فعالیت داشتند,تنها کلاس انجمن ام اس و بیماری های خاص,یکی از کلاس های پر بازده و قهرمان پرور ووشوی استان که افتخار اعزام 3ملی پوش به تیم ملی ایران را داشت با مربیگری مربی بین المللی و تنها کلاس بانوان که در شهرستان سنندج فعالیت رسمی و قانونی دارند در آن اختلال و تعطیلی ایجاد نموده‌اند.

 

یکی دیگر از گلایه هایم از مسؤولین تربیت بدنی استان وهیئت مربوطه در خصوص افتخار آفرینی 3ملی پوش این استان می باشد که تاکنون هیچ گونه تشویق و حمایتی از سویشان صورت نگرفته و اینکه افرادی را جهت پیشبرد تیم در اردوی پیش فصل انتخابی تیم ملی در سال 96انتخاب کرده اند که از لحاظ فنی در پایین ترین سطح و حریف تمرینی و هم باشگاهی این ملی پوشان بوده اند؛ به عنوان یک ورزشکار انتظار این را دارم که زمانی مربی جهت پیشبرد هرچه بهتر هنرجو  انتخاب می شود که از لحاظ فنی و تکنیکی از هنرجو یک سرو گردن بالاتر باشد نه اینکه هم سطح و شاید پایین تر  باشد و همین حرکت باعث دل زدگی و رنجش این هنرجویان جوان و موفق می‌شود.

 

و از آقای امینی یک انتقاد سازنده دارم که نحوه نگارش و مکاتباتی نامه هایی که از سوی هیئت برای سازمان و نهاد یا فدراسیون مذکور ارسال می شود دقت نظر داشته باشند چون این نامه ها نماینده ووشو استان کردستان می باشد.

 

 

خبرنگار: آقای ساعدی با این تفاسیر هیئت استان با شخص شما همکاری داشته‌اند؟

 

نه , در یکی از موارد که با بنده در مورد مربیگری تیم ووشو دانشگاه آزاد اسلامی سنندج صحبت شده بود و بنده نیز از اردیبهشت ماه سال جاری پیگر حکم مربیگری بوده ام ولی بنابه کار شکنی دبیر هیئت آقای امینی و وعده و وعیدهایی در خصوص معرفی و ارسال مدارک بنده داده‌اند که تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است.

 

و در خصوص اینکه تبعیض در بین ملی پوشان و قهرمانان این استان قائل می‌شوند چون با مربی هنرجو مشکل داشته و سر ناسازگاری دارند.

 

برای طلاع رسانی جهت برگزاری مسابقات و ابلاغیه‌های هیئت به کانالی که مدیریت آن را افراد نالایق برعهده دارند اکتفا کرده و من سوالم این است که کسی که در فضای مجازی نیست چگونه از این اخبار و اطلاعیه ها باید مطلع شود!

 

 

خبرنگار: کلام آخر؟

 

پیشنهاد این را دارم که از افراد با سابقه و پیشکسوت که میادین ملی و بین‌المللی را تجربه نموده اند و نیت خیر نسبت به ووشو و ورزش استان دارند به جا و به حق استفاده کنند.

 

انتقادی دارم از آقای امینی به عنوان دبیر هیئت استان کردستان که با درایت و مدیریت بجایی که دارند تحت تاثیر افراد که به ظاهر دوست و در باطن... می‌باشند تاثیرنپذیرد.

 

و درخواستی هم دارم؛ من یا هر شخص دیگرکه مدارک و مدارج ورزشی خود را دریافت نموده ایم و برای تک تک جوانان استانم که علاقه مند به رشته ووشو هستند غبطه می خورم که چرا باید روز به روز شاهد وفول و نزول ووشو کردستان باشند و چرا نباید سعود و ترقی این ورزش را در استان نبینند و به آن نبالند.

 

گفت‌و‌گو از: میلاد حبیب‌نژاد

 

انتهای پیام/sh.s

  دوشنبه 20 آذر 1396 | 10:53

  کد خبر : 27952

  منتشر کننده : a.p

  حیدر پاسخ سه شنبه 21 آذر 1396 | 13:42

  0
  6

  با داشتن این مدیرکل فعلی ورزش هر نوع نابسامانی در ورزش کاملا امری عادی محسوب میشود. حقیقتا ناتوان است

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید