کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

شکارچیان متخلفی که به جای مجازات قلقلک داده می‌شوند!

شکار غیرمجاز، شکارچیان متخلف، شکارچیان کردستان، شکار خرگوش، محیط زیست کردستان

شکار بی‌رویه گونه‌های جانوری در استان کردستان به شکل قابل توجهی افزایش یافته و مجازات‌هایی هم که برای آنها در نظر می‌گیرند به احتمال زیاد قلقلک است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، کمتر روزهایی را سپری می‌کنیم که خبری در خصوص دستگیری شکارچیان متخلف در رسانه‌های کردستان منتشر نشود و شاید این خبرها یکی از صدها شکارهای غیرقانونی‌ای است که در کردستان اتفاق می‌افتد و مابقی رسانه‌ای نمی‌شوند و کسی از آنها خبر ندارد.

 

جالب است در عصر حاضر که انسان خود را بافرهنگ و دوستدار طبیعت می‌داند به جای آنکه احترام به حیوانات بیشتر و شکار غیرقانونی آنها کمتر شود اگر نگوییم بیشتر نشده کمتر هم نشده است.

 

شاید برخوردهایی که با این متخلفان می‌شود انقدر قلقلک‌آور است که باز آنها را ترغیب می‌کند بعد از قلقلکی که توسط قانون داده شدند دوباره به دشت و کوه بزنند و گلوله‌های تفنگشان را به سمت حیوانات زبان بسته روانه کنند!

 

روزگاری اگر مسیرت به همین دشتها و کوههای کردستان می‌افتاد انواع گونه‌های جانوری از جمله خرگوش، روباه، کبک و ... را می‌دیدی و چشمانت از دیدن آنها سیر و سیاحت بسیار می کرد اما  امروز اگر 10 روستای کردستان را بگردی و 10 خرگوش یا 10 روباه را ببینی بسیار جای تعجب دارد و شاید باورنکردنی باشد.

 

شاید بهتر باشد که سازمان محیط زیست در قوانین برخورد با متخلفان محیط زیست بازنگری کند تا کسی به راحتی جرأت تاخت و تاز علیه طبیعت را به خود ندهد؛ چراکه اگر به همین روال ادامه پیدا کند دیگر پرنده و جانوری در این منطقه برای شکار باقی نخواهند ماند و شکارچیان به ناچار مجبور خواهند شد تفنگهایشان را به زمین بگذارند!

 

همین امروز هفت متخلف که اقدام به شکار یک سر خرگوش و صید 180 قطعه ماهی کرده بودند، توسط محیط بانان شهرستان دیواندره دستگیر شدند.

 

 

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفته؛ هفت متخلف که در زیستگاههای شهرستان دیواندره، اقدام به شکار یک سر خرگوش با استفاده از سگ تازی و صید 180 قطعه ماهی کرده بودند، توسط محیط بانان اداره محیط زیست دیواندره دستگیر شدند.

 

 

این روابط عمومی اعلام کرده پرونده این متخلفین جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.

 

این یکی از صدها خبرهای دستگیری شکارچیان متخلف و انتقال پرونده آنها به مراجع قضایی است که می‌شنویم اما معلوم نیست این شکارچیان به جای مجازات، قللک داده می‌شوند یا به استخر و شنا برده می‌شوند که این همه شکارچی در استان کردستان ظهور می‌کنند و تمایل به شکار دارند!

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 16 آذر 1396 | 12:10

کد خبر : 27900

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید