کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرازهایی از وصیّت­نامه­ شهید قهرمان رضاپور:

ما در جبهه­ حق و دشمن در جبهه­ باطل می­ جنگد

پاسدار شهید، قهرمان رضاپور، بیجار، سیاه منصور، شهدای بیجار

بدانید که پیروزی از آن ماست؛ چون ما در جبهه­ حق و دشمن در جبهه­ باطل می­ جنگد. ما از اسلام و وطن دفاع می­ کنیم، اما دشمن از تاریکی به تاریکی می­ رود. ما از کشته شدن نمی­ ترسیم اما دشمن می­ ترسد.

به گزارش کُردتودی، پاسدار شهید قهرمان رضاپور در روز دوازدهم تیرماه سال 1340 در بخش مرکزی شهرستان بیجار گروس در روستای چطاق از توابع دهستان سیاه منصور دیده به جهان گشود. قهرمان در میان خانواده­ای کشاورز و معتقد به دین مبین اسلام پرورش یافت و در کنار انسان­های پاک و در فضای با صفای روستا از همان دوران کودکی با آموزه­های دینی آشنا شد.

 

پدرش نورعلی و مادرش زرین­تاج نام داشت. قهرمان در همان عنفوان نوجوانی به انجام فرائض دینی عمل به شریعت اسلام محمدی کوشا بود و در بین جوانان روستا متخلّق اسلامی بود.

 

هفده سال داشت که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و او هم­چون سایر مردم انقلابی بیجار از انقلاب اسلامی و آرمان­های بلند آن دفاع می­کرد. با شکل­گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای پاسداری از دست­آوردهای انقلاب اسلامی به عضویّت این نهاد انقلابی درآمد و به صف سبزپوشان سپاه پیوست.

 

در سال­هایی که ایادی استکبار خیلی از مناطق کردنشین را به اشغال خود درآورده بودند، انجام خدمت در سپاه کردستان خطّ مقدم مبارزه با ضدّ انقلاب محسوب می­شد و قهرمان با عضویت در سپاه بیجار برای سرکوب ضدّ انقلاب به مصاف دشمن رفت و بعد از مدتی بر اثر اصابت تیر از ناحیه­ دست به مقام جانبازی رسید.

 

شهید رضاپور با بهبودی نسبی به ادامه­ مبارزه پرداخت و سرانجام پس از حدود بیست و یک ماه خدمت صادقانه در روز سیزدهم شهریور ماه سال 1361 در منطقه­ هزارکانیان دیواندره به شهادت رسید و پیکر پاک و غرغه به خونش در زادگاهش به خاک سپرده شد.

 

فرازهایی از وصیّت­نامه­ جانباز شهید قهرمان رضاپور

 

بدانید که پیروزی از آن ماست؛ چون ما در جبهه­ حق و دشمن در جبهه­ باطل می­جنگد. ما از اسلام و وطن دفاع می­کنیم، اما دشمن از تاریکی به تاریکی می­رود. ما از کشته شدن نمی­ترسیم اما دشمن می­ترسد.

 

 اینجانب در سنگر اسلام و اسلامیان در تداوم خط سرخ «لا اله الا الله» به رهبری حسین زمان و نایب امام عصر(عج)؛ خمینی بت­شکن آماده­ سرکشیدن شربت شهادت هستم.

منبع: پیشمرگ روح الله

 

 
 

پنجشنبه 16 آذر 1396 | 11:34

کد خبر : 27898

منتشر کننده : الف ر/p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید