کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه اهل تسنن قروه در جشن وحدت حسینیه رستگاران دهگلان

مذاهب تسنن و تشیع دو بازوی قدرتمند دین مقدس اسلام هستند

هفته وحدت, دنیای کفر,ایجاد تفرقه,گروه سلفیت,ید واحد,احیای برده داری,اسلام ستیزی

امام جمعه اهل سنت قروه در مراسم جشن وحدت در هگلان گفت: دو مذهب تسنن و تشیع بازوان توانمند دین مقدس اسلام هستند.


به گزارش کُردتودی،ماموستا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه صبح امروز در مراسم جشن میلاد پیامبر (ص) وهفته وحدت که در حسیینه رستگاران دهگلان برگزار شد دو مذهب تسنن وتشیع را بازوان قدرتمند و پرتوان دین مقدس اسلام دانست.


 وی افزود: دشمنان اسلام ودنیای کفر با تمام قدرت سعی وتلاش دارند که این دو مذهب اسلامی را برعلیه یکدیگر تحریک کنند  وتفرقه، قتل و کشتار را درمیان آنان ترویج دهند.


 امام جمعه اهل سنت قروه گفت: با توجه به اینکه دشمنان اسلام  تا حدودی توانستند که نقشه شوم خود را که همان تفرقه واختلاف است در میان مسلمانان به راه بیندازند اما در اکثر اوقات مسلمانان با بصیرت  نقشه شوم دشمنان رابر آب کرده اند.


 ماموستا نوری درادامه افزود: پیامبر اسلام در دوران 23 ساله رسالتش دنیای پر ازعداوت وجهالت را در کنار هم قرار داد و باعث پیوند قلبی مسلمانان وتکامل شریعت اسلامی گردید.

 


 وی  با اشاره به اینکه امروز دشمنان اسلام درحال ایجاد تفرقه واختلاف میان مسلمانان هستند وآیا رسالت و و ظیفه ما  فقط شعاردادن است  گفت: ما نباید درکنار این مسئله بی تفاوت باشیم  واجازه ندهیم که  دشمنان اخوت و وحدت  که قران برآن تاکید نموده را فراموش کنیم که اگر چنین اتفاق بیافتد نشانه ای است که ما نتوانستیم آن رسالتی که دستور خدا  و پیامبر است  به خوب انجام نداده و در قبال آن کوتاهی کرده ایم.


 امام جمعه اهل سنت قروه ضمن تاکبد بر آسیب شناسی تفرقه واختلاف گفت:  مسلمانان باید با وحدت وهمبستگی ریشه تفرقه را قطع نمایند و با اشرافیت از نیت وهدف دشمن  اطلاع یابند که دشمن در چه زمینه ای می خواهد  به اسلام ضربه وارد کند.


ماموستا نوری  افزود: امروز بحران سلفیت، وهابیت و گروه تکفیر فراتر از بحران مسیحیت و یهودیت بوده که بیرحمانه در کشورهای مسلمان به قتل وکشتار مسلمانان می پردازند.


وی درادامه گفت: همه مذاهب اسلامی  باید در کنار هم قرار گیرند همانطور که  دشمنان اسلام با وجود اختلافات  میانشان به گروهی واحد دربرابر اسلام  قرار می گیرند  مسلمانان هم باید احساس مسئولیت کنند  و ید واحد دربرابر استکبار باشند.


 
 ماموستا نوری با اشاره به شکست ، خواری و رسوای گروه تکفیر داعش گفت: این گروه ملحد تسنن، تشیع  و اقوام برا شان مطرح نبود که علاوه بر قتل وکشتار مردم بی دافع  برده داری زمان جاهلیت را نیز احیا کرده بوند  در حالیکه با ظهور اسلام برده داری رو به انزوا رفت.


 وی افزود: این گروه جعلی و دشمن دست نشانده دین مقدس اسلام برای خواری  وبدنام کردن و اسلام ستیزی خیانتهای بساری در حق اسلام اعمال نمودند.


 امام جمعه اهل سنت قروه هفته وحدت را  یاد آور بیداری وهوشیاری جهان اسلام دانست و گفت:مسفلمانان  باید درتمام ایام سال به اصل قرآن که به ریسمان محکم الهی چنگ زنید واز تفرقه بپرهیزید هدایت شوند تا  دست دشمن برای همیشه از سر اسلام کوتاه شود.

 

منبع: دهگلان شیدا

 

انتهای پیام/h.e

پنجشنبه 16 آذر 1396 | 08:11

کد خبر : 27889

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید