کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دغدغه دانشجویان کردستان در روز دانشجو

امروز دانشجو مصرف کننده علم است نه تولید کننده/ بیکاری خروجی تمام دانشگاه است

تریبون ازاد, روز دانشجو, دغدغه دانشجو, دانشگاه کردستان

یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه کردستان گفت: امروز دانشجو مصرف کننده علم است نه تولید کننده, هر چند ممکن است در دانشگاه بهترین استاد و بهترین دانشجو را داشته باشیم اما خروجی تمام دانشگاه ها در تمام مقاطع تحصیلی و در تمام رشته ها بیکاری است.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش،امروز (دوشنبه 13 آذر) دقیقا سه روز قبل از 16 آذر تریبون و دوربین صدا و سیمای مرکز کردستان در محوطه دانشگاه کردستان حضور پیدا کرد تا دغدغه دانشجویان, رسالت و مطالبات امروز دانشجویان را در قالب تریبون آزاد از دانشجویان دانشگاه کردستان جویا شود.

 

یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان پشت تریبون رفت و گفت: دانشجو به عنوان تاثیرگذارترین قشر جامعه باید سطح علمی جامعه را ارتقا دهد و بتواند سرنوشت کشور خود در تمام ابعاد اجتماعی, سیاسی,  اقتصادی و ... را تغییر دهد اما متاسفانه این نقش در نسل امروز کمرنگ شده است.

 

دانشجوی دیگری ادامه داد: درس خواندن اولین و مهمترین وظیفه دانشجو در دانشگاه است اما این همه چیز نیست بلکه دانشجو باید در محیط دانشگاه در تمام ابعاد رشد کند و به عنوان فردی سالم, کارآمد, فعال, توانمند و متخصص تربیت شود که بتواند اثرگذار باشد اما امروز تعریف همه از دانشگاه رفتن به گرفتن مدرک و پاس کردن واحد درسی محدود شده است.

 

یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه کردستان گفت: مهمترین دغدغه امروز دانشجویان آینده شغلی است که هیچ امیدی به آن نداریم, امروز من با بدبختی, با مشقت درس میخوانم, پدرم کارگر است و به سختی هزینه تحصیل من را میپردازد تا بتوانم در آینده شغلی پیدا کنم اما امروز بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی متاسفانه من نه پولی دارم, نه سرمایه ای و نه پشتوانه ای, مسئولین دولتی هم اصلا در فکر آینده شغلی من نیستتند, پس مجبورم کارگری کنم اما آیا کارگری حق من است, مسافرکشی حق من است و ...

 

دیگری گفت: مسئولین دولتی برای من دانشجو که امروز در اوج فقیری و نداری درس می خوانم آینده شغلی مناسب ترسیم کنند بطوری که من دانشجو به آینده امیدوار شوم, انگیزه پیدا کنم و بدون دغدغه فکری به تولید علم بپردازم اما...

 

وی افزود: امروز باید مسئولین از ظرفیت و توان دانشجویان استفاده کنند اما این فقط در حد شعار و حرف است نه برنامه ای دارند و نه کاری می کنند هر روز هم به سیل عظیم فارغ التحصیلان بیکار افزوده میشود.

 

این دانشجو تصریح کرد: چطور است که هر سال دانشگاه خیل عظیمی دانشجو پذیرش می کنند اما هیچ برنامه ای برای آینده آنها ندارند شما بگویید با این وضعیت به چه امیدی درس بخوانیم؟

 

دیگری گفت: من برای اینکه به سربازی نروم به دانشگاه آمده ام امیدی هم ندارم که بعد از پایان تحصیلات بتوانم شغل خوبی برای خودم فراهم آورم پس بیخیال آینده شده ام و در لحظه از زندگی لذت میبرم.

 

یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه کردستان پشت تریبون رفت و گفت: امروز دانشجو مصرف کننده علم است نه تولید کننده, هر چند ممکن است در دانشگاه بهترین استاد و بهترین دانشجو را داشته باشیم اما خروجی تمام دانشگاه ها در تمام مقاطع تحصیلی و در تمام رشته ها بیکاری است.

 

دیگری گفت: می گویند دانشجو آینده ساز مملکت است اما کدام آینده؟ کدام مملکت؟ آیا آینده ای داریم که آن را بسازیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 14 آذر 1396 | 08:40

کد خبر : 27859

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید