کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در بین دانشجویان کردستانی؛

متاسفانه اصلاحات دچار ریزش شده است/ جای رییس جمهور بودم گوش شنوا نسبت به صدای مخالف داشتم

خرازی, دانشگاه کردستان, انجمن اسلامی, روز دانشجو

دکتر خرازی در جواب سوال حسن مرادقلی یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان که پرسیدند پیش بینی شما از آینده اصلاحات چیست؟ گفت: هر چند ممکن است افرادی که از دوستان من در این نشست حضور دارند از این صراحت من خوششان نیایید اما باید بگویم که متاسفانه اصلاحات دچار ریزش شده است و اگر در دو سال آینده شورای شهر ما, مجلس ما و دولت ما نتوانند مرذم را راضی نگه دارند با ریزش مواجه هستیم چرا که اعتماد مردم به جریان اصلاحات کم شده است.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش، غروب روز دوشنبه 13 آذر دکتر صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان برای بررسی جنبش دانشجویی و رسالت آن در تالار مولوی حضور یافت.

 

صادق خرازی گفت: ۱۶ آذر خاستگاه مطالبات دانشجویان و اردوگاه ملی کنش گرانی است که برای انسان و انسانیت ارزش قائل شدند.

 

دبیرکل حزب ندای ایرانیان عنوان کرد: مشروعیت دانشجو در دانشگاه و نقش اصلی آن مبارزه با ظلم و استبداد است.

 

وی افزود: آرمان دانشگاه آرمانی است که فراغ و رستگاری مردم در آن نهفته و آزادی در آن تجلی پیدا کرده است.

 

خرازی افزود:‌ مهمترین اردوگاهی که می تواند نبض جامعه را تنظیم کند ارتباط بین دانشجو، دانشگاه و اجتماع است.

 

مشاور ارشد دولت اصلاحات اظهار کرد: چه بخواهند و چه نخواهند ۱۶ اذر به نام روز دانشجو به ثبت رسیده است و دانایی مهمترین قشر جامعه یعنی دانشجویان در چنین روزی آغاز شد.

 

وی گفت: جنبش دانشجویی پیدا نمی شود که در آن مبارزه با استکبار مانند دو لبه قیچی نقش نداشته باشد.

 

خرازی افزود:‌ یکی از خطا های روشن فکران نهضت های سیاسی قرن ۱۹ این بود که در مبارزه با استکبار، وام دار استبداد می شدند اما دانشجویانی که در سپر تفکرات بزرگان تاریخ معاصر دانشگاه قرار گرفتند شیوه مبارزه با استکبار و استبداد را فرا گرفتند.

 

دبیرکل حزب ندای ایرانیان عنوان کرد: هر جا که سخن از مبارزه با ظلم باشد دانشجویان نقش بزرگ خود را ایفا می کنند.

 

وی افزود: دانشگاه بیشترین نقش را در دوران هشت سال دولت احمدی نژاد برای مردم ایفا کردند.

 

خرازی گفت: انسان هایی هوشیار و دولتمردانی خوب و واقعی هستند که از نقش دانشجو برای جامعه ظرفیت سازی کنند و حرمت دانشجو و دانشگاه را قبول داشته باشند.

 

در ادامه جلسه دکتر خرازی به پرسش ها و سوالات دانشجویان پاسخ دادند.

 

جویبار یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان پرسید: با توجه به اینکه هر جا که محور مقاومت ایستادگی کرد پیروز شد نظر شما درباره مذاکره و مقاومت چیست؟

 

وی در جواب گفت: مذاکره و مقاومت دو روی یک سکه هستند بطوری که لازم و ملزوم هم هستند محال است که مذاکره کننده بدون مقاومت به نتیجه برسد, دوستم سردار قاسم سلیمانی مقاومتو امنیت را طوری در منطقه نهادینه کرد که فراتر از مرزهایمان امنیت داریم.

 

 

امیرحسین توحیدی یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه کردستان پرسید: آقای خرازی شما از تابستان 93 در حزب ندای ایرانیان شروع بکار کردید الان میخواهم از عملکرد شما بپرسم, در راستای اصلاحات, در راستای استقلال دانشجو شما چه کاری انجام داده اید؟ اینکه شما عملکرد روسای جمهور پیش را زیر سوال ببرید درست نیست, اینکه شما یکی پس دیگری همه دولت ها را نقض بکنید درست نیست شما از عملکرد خود بگویید؟

 

دکتر صادق خرازی گفت: من هم به نوبه خودم در اصلاحات مقصرم, اگر ما در 8 سال دوران اصلاحات درست کار می کردیم کشور را دو دستی تقدیم اصولگرایان نمی کردیم, اگر صادقانه بخواهیم صحبت کنم معتقدم که هر کسی در راستای مسئولیت خودش باید پاسخگو باشد, بله در اصلاحات افرادی داریم که ادعا می کنند از دیوار سفارت بالا رفته اند اما امروز دیدگاهشان 180 درجه تغییر کرده چون که نانشانن در این است این اشتباه است, به نظر من اعتقاد در بستر زمان استحاله نمیشود بلکه باید مستحکم تر شود اما امروز میبینیم که اینطور نیست.

 

وی ادامه داد: حزب ندای ایرانیان اصلاح طلبی واقع بینانه است که با فضیلت های انسانی و راه امام و شهدا عجین شده است من معتقدم که بسیج و سپاه  ستون فقران امنیت ملی هستند و شهدای حرم که فراتر از مرزها  در حال دفاع هستند امروز تضمین امنیت کشور هستند.

 

 

محمد امیری دیگر دانشجوی دانشگاه کردستان بود که پشت تریبون رفت و گفت: مشکل اصلی امروز من این نیست که اصولگرا و یا اصلاح طلب هستم, دیروز دانشجویان ما در مقابل امریکا ایستادند و جنگیدند امروز هم باید من بجنگم  ولی نه اینکه از دیوار سفارت بالا بروم بلکه من باید با نداری, با بی پولی, با نداشتن شغل بجنگم, امروز مشکل اصلی من دانشجو این است که هیچ کس نیست برای من هزینه صرف کند حالا سوال من از شما این است که برای شغل من چیکار کردید؟ چرا آقازاده ها مثل من مشکل شغل ندارند؟

 

وی در جواب گفت: عدم اشتغال جوانان بحران بزرگی است من هم ابزار تاسف و نگرانی میکنم, اگر آقایون بخواهند دولتشان مستقر باشد باید به امثال شما توجه کنند, میخوهند با گفتار درمانی نسل جوان را راضی نگه دارند که این درست نیست, 20 سال است که دولت ها در ایران ضعف و بدبختی دارند و کاری انجام نداده اند.

 

دکتر صادق خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان در جواب کتبی به یکی از دانشجویان که پرسید شما فرمودید که هر دولتی که بخواهد بقای خود را تضمین کند باید با دانشجو و دانشگاه رابطه داشته باشد و حرف دانشجو و دانشگاهی را بپذیرد اما در مورد رفتار آقای حسن روحانی با دانشجو و دانشگاه که برخلاف سال های قبل اجازه سخنرانی به تشکل ها را ندادند نظر دهید و در مورد دیوار کشی حرف زدید اما میدانید در همین دولت در دانشگاه دیوار کشی کردند و فقط موافقان اجازه صحبت داشتند گفت: تهران, ایران, خیابان اذربایجان, نهاد ریاست جمهوری آدرس جناب روحانی است  از خود رییس جمهور سوال کنید بنده هم خوشحال میشوم, نمیشود رییس جمهور کاری کرده باشد و جواب سوال را از من بگیرید, نمیشود کسی مسئولیت داشته باشد و نتواند پاسخگوی مسئولیتش باشد, ولی من اگر جای آقای روحانی بودم ترجیح میدادم که با همه صداهای مخالف مینشستم و با آنها هم دردی و هم صحبتی میکردم و به اندازه ای که مسئولیت داشتم مسئولیت میپذیرفتم, هم نوایی میکردم با انها و برای ارتقا سطح بینش و آگاهی دانشگاه و دانشجو احترام قایل بودم و به تمسخر نمیگرفتم, من هم واقعا متاسفم ای کاش آنهایی که برای رییس جمهور برنامه ریزی می کنند پیامدهای این قضیه را بفهمند و مشاوران رییس جمهور به ایشام بقبولانند که سوالات و پرسش های زیادی در دیدگاه های مختلف وجود دارد که اگر پاسخ ندهند این مشکلات بیشتر میشود, البته چه به دانشجو تریبون بدهند چه ندهند داری یک موقعیت ویژه است این موقعیت ویژه با هیچ منزلتی قابل تعریف نیست پس قدر خودتان را بدانید.

 

 

دکتر خرازی در جواب سوال حسن مرادقلی یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان که پرسیدند پیش بینی شما از آینده اصلاحات چیست؟ گفت: هر چند ممکن است افرادی که از دوستان من در این نشست حضور دارند از این صراحت من خوششان نیایید اما باید بگویم که متاسفانه اصلاحات دچار ریزش شده است و اگر در دو سال آینده شورای شهر ما,  مجلس ما و دولت ما نتوانند مرذم را راضی نگه دارند با ریزش مواجه هستیم چرا که اعتماد مردم به جریان اصلاحات کم شده است.

 

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 14 آذر 1396 | 08:10

کد خبر : 27857

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید