کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نقدی بر انتصابات در حوزه استانداری کردستان

بنویسید «استانداری کردستان» بخوانید  «وزارت آموزش و پرورش»!

استانداری کردستان، انتصاب استانداری کردستان، انتصابات استانداری کردستان، بهمن مرادنیا، مدیران کردستان

آقای مرادنیا، انتصاب افراد سیاسی در پستهای اجرایی می تواند تبعات نگران کننده‌ای را در پی داشته باشد؛ برای مناصب سیاسی لازم است از سیاسیون استفاده شود اما چه لزومی دارد که سیاسیون انتخاباتی وارد مدار مدیریتهای اجرائی استان شوند؟!

به گزارش خبرنگار کُردتودی، ما زیاران چشم یاری داشتیم، امیدوارم غلط نباشد آنچه که می پنداشتی!

 

در آغازین روزهای حضور مهندس مرادنیا بعنوان استاندار کردستان بود که مردم بسیار امیدوار به وعده‌های ایشان در ارتباط با انتصاب مدیران براساس شایسته سالاری و دوری جستن از خط و خطوطهای سیاسی و جناحی شدند اما اینک گویا آن همه وعده و وعید تنها سرابی بیش نبوده است؛ همه ما بر این امر واقفیم که استاندار کردستان فردی توانمند و کارآفرینی ممتاز در سطح ملی و جهانی می باشند و بازگشت مجددشان به سرزمین مادری خویش تنها از سر دلسوزی و به جهت خدمتگذاری به این مردم خواهد بود اما داستان اتصاب فعلی مدیران در این استان هم سردراز دارد و هم پشت پرده های دردناک!

 

 متاسفانه زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که تیم قبلی و کاندیداهای استاندار شدن دقیقا برای مدیریت جدید استان تصمیم گیری می کنند، تیمی که با وصف محبت‌های بسیار استاندار قبلی به آنها اما  اجازه ندادند مهندس زاهدی با آن همه تجربه و توانایی موفق عمل کند؛ حال داستان چه شده است که همه اینان دلسوز و خیرخواه مهندس مرادنیا شده اند؟! بدون شک با توجه به انتصابات اخیر در مدیریتهای ستادی استانداری هیچگونه بویی از رعایت اصول شایسته سالاری در این دو انتصاب دیده نمی شود! برای پست حساسی مانند مدیرکل روابط عمومی استانداری، گماشتن فردی با مدرک شیمی و بدون داشتن رزومه‌ای در حوزه رسانه تنها به صرف اینکه پدرش اصلاح طلب بوده و سرپرستی چند روزنامه اصلاح طلب را داشتن یا اینکه چند صباحی معاونت جوانان یک سازمان را داشتن آن هم اقدام عملی و کارساز را غیر از تشکیل جلسات متعدد و رنگارنگ از ایشان ندیدیم؛ پس این هم یعنی تکرار شدن تراژدی انتصاب مدیران ناکارآمد.

 

 کاش در انتصاب مدیران هم آزمونی برگزار می گردید تا شایستگان نیز در این آزمون خود را محک می زدند یا اینکه انتصاب فردی آموزش و پرورشی بعنوان مدیرکل حوزه اجتماعی استانداری تنها به دلیل رئیس یک حزب اصلاح طلب بودن، یعنی دهن کجی به تمامی معضلات و مشکلات اجتماعی موجود در استان؛ آیا واقعا این فرد آنقدر در حوزه اجتماعی توانمند و دارای روزومه قوی است که بتواند مشکلات گسترده در این حوزه را سر و سامان دهد؟ متاسفانه این فرد نه تنها توانمند در این حوزه نیست بلکه تنها با هدف حفظ تیم قبلی استانداری و به توصیه هم حزبیهایش وارد این عرصه شده است.

 

 چرا نباید به نیروهای استانداری و وزارت کشور اعتماد کرد؟ آیا در میان این همه نیروی متخصص و متعهد وزارت کشور فردی را نمی توان یافت که بتواند سکان این دو اداره ستادی استانداری را در دست بگیرد؟ چرا باید استانداری حیاط خلوت نیروهای وارداتی آموزش و پرورش به صرف حزبی بودن شود؟! آیا این جنس انتصابات از آموزش و پرورش در استانداری  توهین آشکار به خیل عظیم نیروهای پرتلاش وزارت کشور در استان  نیست؟ پس با این حساب استانداری کردستان دقیقا شده است محل تاخت و تاز افراد درون ستادی شاغل در آموزش و پرورش!

 

 آقای مهندس مرادنیا گویا امروزه افرادی برای مدیریتهای استان تصمیم گیری می کنند که در دوره قبل هم تصمیم گیرنده بودند! ای کاش روزی کتاب خاطرات مهندس زاهدی استاندار قبلی در کردستان چاپ می شد تا مردم رمان دردناک ایشان را مطالعه می کردند که همین دوستان چه بلایی برسر ایشان آوردند!

 

آقای مرادنیا، امیدواریم آنچه را که در مورد انتصابات حضرتعالی در دو حوزه یاد شده به گوش می رسد فقط یک خواب و خیال و یا توهم  باشد هر چند دیدن و شنیدن آن حتی در خواب هم چندش آور است؛ استاندار مردمی استان، لطفا وعده های خویش و آن همه توصیه جدی  وزیر ارزشی کشور به استانداران را  در مورد انتصاب شایستگان به دور از حب و بغض سیاسی را عملیاتی کنید چرا باید باز هم افراد پرحاشیه سکان مدیریتها را در دست بگیرند؟! اجازه ندهید آن همه امید مردم به حضرتعالی به یاس و ناامیدی تبدیل شود !

 

آقای مرادنیا بنده فردی با داشتن شغل آزاد اما دارای  گرایش اصلاح طلبی می باشم، تنها فریادم از بهر خیرخواهی و گوشزد کردن خطر جمع شدن افراد منفعت طلب در دایره شماست که  متاسفانه هنوز ردپای منفعت طلبان بی خاصیت کردستان در تحمیل مدیران ناکارآمد به حضرتعالی به وفور دیده می شود؛ دقیقا با مصاحبه سفر مریوان و اولین  برنامه تلویزیونی شما کاملا منافات دارد.

 

آقای مرادنیا، حضرتعالی بومی این استان هستید قطعا به همین دلیل مردم بیشتر از هر فردی دیگر در آینده در مورد شما قضاوت خواهند کرد زیرا عملکرد مثبت شما یعنی اعتماد بیشتر نظام به بومیهای استان، پس لطفا در زمین بازی منفعت طلبان توپ نزنید زیرا زاهدی چنین کرد و امروزه خود همین منفعت طلبان از ایشان بدگویی خواهند کرد.

 

آقای مرادنیا، توجه ویژه شما به قشر عظیم بانوان استان که همگی بانوانی متعهد متخصص و فرهیخته هستند قابل ستایش و ستودنی است اما آیا انتصاب یک بانو بعنوان فرماندار مرکز استان شائبه انتخاباتی بودن این انتصاب را ایجاد نخواهد کرد؟!

 

آقای مرادنیا، انتصاب افراد سیاسی در پستهای اجرایی می تواند تبعات نگران کننده‌ای را در پی داشته باشد؛ برای مناصب سیاسی لازم است از سیاسیون استفاده شود اما چه لزومی دارد که سیاسیون انتخاباتی وارد مدار مدیریتهای اجرائی استان شوند؟!

 

سخن پایانی؛ جناب مرادنیا، اخلاق نیک و تواضع‌مندانه حضرتعالی جای بسی مباهات دارد، اما بدان که مردم کردستان تشنه تغییرات در مدیریتها هستند لطفا بدون توجه به بومی و غیربومی بودن افراد، شایستگان و افراد توانمند را در پستهای کلیدی و اجرایی استان  انتصاب کنید زیرا بزرگترین ملاک سنجش و قضاوت مردم همان خدمات صادقانه و دلسوزانه مدیران هست نه توجه به شناسنامه افراد!

 

نویسنده: اصلاح طلب  آزاد اندیش

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 14 آذر 1396 | 07:47

کد خبر : 27856

منتشر کننده : a.p

محمد پاسخ چهارشنبه 15 آذر 1396 | 20:03

0
0

سلام متن چیه اینگونه نوشتنها بدرد نمی خورد با مستند وبا اعتماد بنفس مطلب نوشت چی نوشتید اپیا چی را رسانده اید شما از چی کله دارید مطلب رسا باید باشد فلانی وآقای ... که نشد مطلب اگر می ترسید مطلب ننویسید این فقط برای مطرح نمودن خود وتبلیغ برای خودت است /ببخشید رک حرف ردم- اخلاقی

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید