کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

کردستان پیشرو در تقریب مذاهب و اتحاد اسلامی/ علمای تشیع و تسنن کردستان: تفرقه امت اسلام موجب ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل می‌شود

همایش منادیان وحدت و تجلیل از چهره های فاخر وحدت ، وحدت شیعه و سنی، منادیان وحدت، روحانیون کردستان، اخبار کردستان

صبح امروز همایش منادیان وحدت و تجلیل از چهره های فاخر وحدت در سالن همایش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با حضور ماموستایان و روحانیون اهل سنت و تشیع برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، حجت‌الاسلام حسن منتظری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غذب کشور در این همایش با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی پیامبر اسلام گفت: نسبت دادن هرگونه مسائل روانی به پیامبر (ص) باطل است و خدا در سوره قلم می فرماید؛ ای پیامبر به خاطر نعمتی که خدا به تو داده تو مجنون نیستی.

 

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام در حد اعلای عقلانیت است و تهمت‌هایی که مشرکین به او روا داشته با این آیه خنثی می‌شود.

 

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با تأکید بر اینکه هدف از بعثت پیامبر(ص) تکمیل اخلاق بود، ابراز داشت: ما مسلمانان به خاطر سجایای رسول اکرم (ص) به خود افتخار می‌کنیم که متدین به دین اسلام هستیم.

 

همایش منادیان وحدت و تجلیل از چهره های فاخر وحدت

 

حجت‌الاسلام منتظری گفت: پیامبر اسلام با خلق عظیم خود جامعه بدوی و دور از آداب شبه جزیره عربستان را تربیت کرد.

 

وی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام می تواند بهترین الگوی وحدت در برنامه‌های تبلیغی و مبلغی علما و روحانیون اهل سنت و اهل تشیع باشد.

 

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به اینکه علمای تشیع و تسنن کردستان اعتقاد عملی به وحدت دارند، بیان کرد: روحانیون ایران باید الگوی وحدت برای تمام جهان اسلام باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه ممکن است در وحدت افراط و تفریط شود، افزود: نباید به خاطر وحت طوری رفتار شود که ضروریات مذهب خود کنار گذاشته شود و یا اینکه به اندازه‌ای افراط صورت گیرد که دیگران را تکفیر کنیم.

 

حجت‌الاسلام منتظری بیان کرد: تفحص در کتاب های مذهبی دیگر مذاهب مورد غفلت علمای امروز جامعه ما است و اگر این تفحص صورت گیرد بدان معنی نیست که از مذهب خود دست بکشیم بلکه هدف رفع سوء تفاهماتی است که موجب دوری مذاهب از یکدیگر می‌شود.

 

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه امروزه جاهلان جای عالمان را گرفته‌اند، گفت: برخی از علمی جامعه ما در خصوص مسائل مختلف سکوت کرده‌اند و اگر علما ببینند افرادی فتنه گری می‌کنند و انحراف در دین ایجاد می‌کنند مورد لعن خدا قرار می‌گیرند.

 

وی با بیان اینکه سوء تفاهمات مذهبی باعث افتراق در جهان اسلام می‌شود، ادامه داد: هدف برخی افراد در طرح برخی مسائل مذهبی جدا کردن حق از باطل نیست بلکه فقط با اصل دین در عناد هستند و این وظیفه روحانیون است که در مقابل این افراد بایستند و بنابراین هفته وحدت بهترین فرصت برای پیوست اندیشه‌های مذهبی به یکدیگر است.

 

همایش منادیان وحدت و تجلیل از چهره های فاخر وحدت

 

آیت‌الله سیدمحد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز گفت: وجود پیامبر اسلام(ص) سراسر رحمت است و این رحمت شامل تمام عالم می‌شود و پیامبر(ص) آمد تا بشریت را از ظلمت به سوی نور هدایت کند.

 

وی افزود: نام پیامبر(ص) باید هر روز گسترده‌تر و عالی‌تر شود و خداوند دین را تضمین این موضوع کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: آگاهی بخشی به رسالات دین از وظایف روحانیون است و همین امر موجب کمک به ترویج دین اسلام می‌شود.

 

آیت‌الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: کسی که قدمی برای دین برمی دارد خداوند پشتیبان اوست و او را تنها نمی‌گذارد هرچند که قدم برداشتن در این راه سختی، جنگ و تحریم را در پی دارد و قدم بردارنده نباید خسته شود.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در جریانات اخیر دنیای اسلام اگر خدا کمک نمی کرد چگونه می‌شد بر این همه  دشمن و دشمنی فایق آمد.

 

همایش منادیان وحدت و تجلیل از چهره های فاخر وحدت

 

وی افزود: روزی که 90 درصد خاک سوریه و 60 درصد عراق و بخشی از لبنان توسط داعش اشغال شد، آمریکا و صهیونیست ها فکر می‌کردند با این طرح تا 30 سال دیگر مسلمانان را به جان هم انداخته اند و اسرائیل در حاشیه امن قرار خواهد گرفت!

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه عمده کشورهای اسلامی درگیر اسرائیل هستند، گفت: آمریکا برای حفاظت از این رژیم جعلی هر بار پروژه ای جدید در منطقه پیاده می‌کند.

 

وی تصریح کرد: دشمن می‌فهمد که هیچ تمدنی به غیر از دین اسلام پاسخگوی سوالات بشرنیست بنابراین برای ایجاد گسست در دین اسلام و مسلمین برنامه های طولانی دارد و لحظه‌ای از دشمنی علیه اسلام دست نخواهد کشید.

 

نمانده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه وهابی‌ها ریشه اختلاف‌افکنی در دنیای اسلام هستند و تاریخ گواه این موضوع است، یادآور شد: وجه اشتراک همه قومیت ها و امت های مسلمان، اسلام است و پسندیده نخواهد بود نسبت به مشکلات دیگر کشورهای اسلامی بی‌تفاوت باشیم که این موضوع خود منکر اتحاد و وحدت است و مطمئناً هرجا که بر اسا دستورالعمل قرآن عمل کنیم موفق خواهیم بود.

 

همایش منادیان وحدت و تجلیل از چهره های فاخر وحدت

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 13 آذر 1396 | 12:03

کد خبر : 27850

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید