کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نامه جمعی از خبرنگاران بیجار خطاب به نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی

آقای کریمی چرا از خبرنگاران فراری هستید؟!

مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی ، حمدالله کریمی، خبرنگاران، بیجار ، بیجار بام ایران

آقای کریمی نماینده سخت کوش دیار گروس!! اکنون شما را چه شده و چه چیزی تغییر کرده که طی این یک سال اخیر از حضورتان در مجلس، تمایلی به رویارویی با خبرنگاران دیار گروس را ندارید و از آنها فراری هستید؟؟

به گزارش کُردتودی، جمعی از خبرنگاران شهرستان بیجار با ارسال نامه ای به نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی برخی بی توجهی های وی را به مردم و اصحاب رسانه متذکر شدند.

در این نامه آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّـهَ وَقُولُوا قَوْلًا سَدِیدًا ﴿احزاب/ آیه ۷۰ ﴾

«ای کسانی که ایمان آورده‌اید! تقوای الهی پیشه کنید و سخن حق بگویید».

 

جناب آقای حمدالله کریمی

نماینده محترم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی

 

سلام علیکم

 

با احترام، بدینوسیله به اطلاع جنابعالی می رساند که خبرنگار، فقط یک واژه نیست، بلکه یک راه است و شخصیت واقعی او، حقوقی است نه حقیقی و خبرنگاری نیز تنها یک شغل نبوده ، بلکه شخصیتی است جریان‌ساز که ریشه در تاریخ و جریان های تاریخ ساز بشری دارد. زبانش، گویای وجدان عمومی بشریت و بیانش، روشنی بخشِ هر واقعیت و حقیقت بوده و نگاهش، چون آفتاب، روشنگر و هستی بخش در امر رسانه و خبرآفرینی است.

 

جناب آقای کریمی، خبرنگار، شریانهای حیاتی خبرها، احساسات و انتظارات مردمی است که با چشم حرفه ای به واقعیات جاری نگریسته و زمینۀ اطلاع رسانی و آگاهی جامعه و فرهنگ سازی عمومی را فراهم می سازد و خبرنگار مدافع حقوق مردم و تصویرگرِ روایات زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و نقش موثر و مناسب آن در هر زمانی، غیرقابل انکار است.

 

نماینده محترم شهرستان بیجار گروس، اینها را جهت تذکر و زنده کردن خاطرات دوران فرمانداری شما عنوان کردیم.

 

شعار انتخاباتیتان را یادتان هست ، گوش کن بیجار مرا حرفی است... بیش از یک سال سپری شد و حرف های شما را با دیار گروس نشنیدیم ، اکنون گوش فرا دهید خبرنگاران را با شما حرفی است!

 

آقای فرماندار سابق و نماینده امروز دیار گروس، یادمان می آید که در دوران پر زرق و برق فرماندار بودنتان، جایگاه ویژه ای برای خبرنگاران و اهالی رسانه ی این شهرستان قائل بودید، به طوریکه سرای خبرنگاران را با اهداف مشخص، راه اندازی و هر کجا که قدم می نهادید، هر لحظه  و در طی شبانه روز،  خبرنگاران را با خود همراه می کردید.

 

آقای کریمی نماینده سخت کوش دیار گروس!! اکنون شما را چه شده و چه چیزی تغییر کرده که طی این یک سال اخیر از حضورتان در مجلس، تمایلی به رویارویی با خبرنگاران دیار گروس را ندارید و از آنها فراری هستید؟؟

 

آیا خبرنگاران شهرستان بیجار، همان خبرنگاران دوران فرمانداری شما نیستند؟؟ آیا آن ها را نمی شناسید ؟ شاید نیازی به معارفه مجددشان باشد!؟

آیا حضورتان در کلان شهر تهران و آشنایی با خبرنگاران پایتخت نشین، باعث شده تا اهالی رسانه این شهرستان را فراموش کنید و مصاحبه با آنان را کسر شان بدانید؟؟

 

نماینده محترم بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی ، علاقه و اعتقاد شما به رسانه و دیده شدنتان بر هیچ کس پوشیده نیست و این امر در زمانی که بر مسند فرمانداری بودید بر همگان آشکار شد، حال چه شده که با گذشت بیش از یک سال از دوران نمایندگی ، خبرنگاران و مردم را حتی از بیان عملکرد یک ساله خود محروم ساخته و صرفا به فضای مجازی روی آورده اید؟؟

 

با چنین عملکرد و عدم حضور در جمع اصحاب رسانه ، تصور استفاده ابزاری از خبرنگاران به حقیقت می پیوندد؛ آیا استفاده ابزاری از حرفه مقدس خبرنگاری و خبرنگاران دیار گروس جزئی از برنامه های از پیش تعیین شده شما برای رسیدن به صندلی سبز مجلس صحیح است؟؟؟؟!!! ( مردم قضاوت خواهند کرد).

 

عملکرد شما در فضای مجازی و بر صفحه اینستا گرامتان نیز سراسر تعریف و تمجید و ارائه گزارش حضور در برخی برنامه ها است ،حضور صرفا کفایت نمی کند، عملکرد و رضایت مردم است که نشان می دهد شما تا چه حد در راستای خدمت به مردم ساعی بوده اید!

 

جناب آقای کریمی، خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و مسئولین هستند و شما با بی تدبیری این پل را ویران کرده اید و با بی توجهی به اهالی رسانه، نشان داده اید که تمایلی برای ارتباط  واقعی با مردم و پاسخ به سوالات آنان را ندارید و تاوان این بی توجهی عدم اعتماد مردم به شما را در پی خواهد داشت.

 

حال که سعادت زیارت شما در فضای حقیقی نصیبمان نشده است ؛ این یاداشت را در فضای مجازی که گویا به آن بی نهایت دلبسته و علاقه دارید  برایتان منتشر و ارسال می کنیم ، تا شاید مورد عنایت حضرتعالی واقع شود!!!

 

در پایان لازم است به استحضار  برسانیم؛ همچنان که این مدت بدون هیچ گونه مصاحبه خبری و ارائه گزارش به خبرنگاران فعالیت کرده اید، در ادامه راه سراسر فعالیت خود بدین منوال پیش رفته و هیچ انتظاری از خبرنگاران دیار گروس نداشته  باشید؛ که اینگونه به مذاق ما  خوشایندتر است و عملکرد شما را از همان فضای مجازی و مانند دیگر همشهریان، پیگیری خواهیم کرد.

 

ومن الله توفیق

خبرنگاران دیار گروس

 

اسامی:

مهدی باشوکی

محمد محسنی

طاهره جلوخانی

شهربانو مرادی

سمیه رمضان نیا

سید صابر سبحانی

الهه سادات برجی

فرشته قهرمانی

 

منبع: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 11 آذر 1396 | 14:10

کد خبر : 27826

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید