کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تاملی بر انتصابات استاندار کُردستان و شهردار سنندج/شعارهای «جناحی و باندی نیستم» آقایان در هاله‌ای از ابهام؟

استانداری کُردستان, شهرداری سنندج, عزل و نصب سیاسی

مرادنیا استاندار کُردستان و صیدی شهردار سنندج در جدیدترین انتصابات خود روی به گرایشات سیاسی و مدیران عزل شده پیشین آروده‌اند که در تضاد با کلام آنان در زمان معارفه خود است.

به گزارش کُردتودی به نقل از نوای آبیدر، مرادنیا، استاندار کُردستان در مراسم معارفه خود در مقابل دوربین خبرنگاران و رسانه‌ها اعلام کرد که وابسته به جناح و باند خاصی نیستم و در کُردستان به دنبال توسعه رفع مشکلات هستم.

 

چنین کلامی را نیز صیدی، شهردار سنندج در نشست‌های مختلف بیان کرده و گفته که مدیری سیاسی نیست و به دنبال خدمت رسانی به مردم است.

 

اما انتصابات چند روز اخیر مرانیا و صیدی در استانداری و شهرداری سنندج تعبیر دیگری از کلام آنان را به میان آورده است.

 

شنیده‌ها حاکی از آن دارد که مرادنیا در جدیدترین انتصابات خود، رمضان یوسفی، معاون پیشین سوادآموزی کُردستان و یکی از افراد ذی نفوذ در ستاد روحانی در کُردستان را به معاونت اجتماعی خود منصوب کرده است.

 

در کنار این انتصاب سوال برانگیز، خبرها حاکی از دومین انتصاب پرحاشیه مرادنیا دارد؛ وی، هیرش رضایی، معاون فرهنگی ورزش و جوانان را به سمت مدیرکل روابط عمومی و بین الملل خود منصوب کرده است.

 

روابط عمومی استانداری کُردستان که در دولت یازدهم در دستان غیرمتخصص‌ترین فرد ممکن در بدنه استانداری بود و پس از آن در زیر دستان پسر اراکی سه پسته دفتر استاندار بود، حال بازهم رنگ و بویی سیاسی به خود گرفته و بازهم فعالان ستادهای روحانی درصدد تصدی این پست هستند.

 

از سویی دیگر، معاونت اجتماعی استانداری که پیش‌تر در اختیار ارشدی بود، اکنون با تغییری کاملا سیاسی و جناحی به یوسفی رسیده است که این خود موید سیاسی شدن پست‌ها در کُردستان است.

 

سوال و حلقه مفقوده اینجاست که آیا خود شخص استاندار رضایت کامل از این افراد و در اختیار قرار دادن پست‌ها به آنان دارد و یا دست‌های پشت پرده‌ای وی را تحت فشار برای منصوب کردن این افراد قرار داده‌اند؟

 

آیا شعار «باند و جناحی در کُردستان ندارم» آقای مرادنیا را باید تنها کلامی برای دلخوش کردن رسانه‌ها و مردم کُردستان تلقی کنیم؟

 

آیا شایستگان دیگری از طیف‌های مختلف سیاسی در استان کُردستان برای تصدی این پست‌ها وجود ندارد؟

 

شهرداری سنندج، جولانگاه مدیران عزل شده پیشین

از سوی دیگر، شهرداری سنندج این روزها جولانگاه مدیران عزل شده پیشین است که با تغییر فخری، شهردار با تجربه سنندج، فرصت عرض اندام در مقابل شهردار جدید کرده‌اند.

 

حشمت صیدی، شهردار سنندج در جدیدترین تغییرات آرش رخزادی معاون جوان و خوش خدمت خدمات شهری را برکنار و عبدالسلام سپهر – مدیر پیشین زیباسازی – را جایگزین وی کرده است.

 

همچنین وی بهزاد ریحانی فرد به سمت سرپرست معاون فنی و امور زیر بنایی منصوب کرده است.

 

وی پیش‌تر نیز، اسعد فرهادی، مدیر پدافند غیرعامل شهرداری را به عنوان مشاور عالی و رئیس دفتر خود منصوب کرده بود.

 

سوال از آقای شهردار این است که شعارهای عزل و نصب‌های غیرجناحی و غیرسیاسی و باندی شما کجا رفته است؟

 

آیا صرف ژست در مقابل رسانه‌ها و اذعان به عزل و نصب‌های شایسته را می‌توان کافی دانست و در زمان عمل برخی افراد منصوب به کار شوند که پیش‌تر آزمون آنها را در مقابل دیدگان مردم شهر دیده‌ایم؟

 

چنین عزل و نصب‌های یک شبه، اتوبوسی و یا هر تعبیری که مخاطبین برای آن بکار گیرند را در وحله اول به فال نیک گرفته و رسانه‌ها بعنوان چشم و گوش مردم منتظر تغییرات بزرگ و خوب در شهر و استان هستند؛ اما یقیناً تکرار هرگونه ضعف عملکردی دوره‌های پیشین این افراد از چشم رسانه‌ها دور نمانده و برای عموم مردم بازگو خواهد شد.

 

انتهای پیام/

شنبه 11 آذر 1396 | 10:47

کد خبر : 27819

منتشر کننده : ف.ف/n

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید