کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سخنی با نمایندگان مجلس و استاندار کردستان؛

بجای وعده دادن اقدامی عملی برای توسعه سقز کنید

نشمیل قادری فعال مدنی ، سقز، وعده دادن، سفر وزرا به سقز، توسعه سقز

سفر وزرا، مقامات کشوری و نمایندگان مجلس به شهرستان ها در کل می تواند اقدامی مثبت جهت حل مشکلات، اختصاص اعتبارات بیشتر و جلب نظر آن بنفع توسعه یک شهرستان است.

به گزارش کُردتودی، اخیرا اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و قبل از آن هم چندماه پیش وزیر راه و شهرسازی  به سقز آمد. اتفاقا در همین کانال مباحث مطرح شده  توسط مسئولان شهرستانی را خواندم که مشکلات طرح های عمرانی سقز مثل: فرودگاه، بازارچه مرزی، بیمارستان، الحاق به منطقه آزاد تجاری، احداث بزرگراه ها و اسفالت جاده های روستایی، رفع بیکاری، سهمیه آب کشاورزی و...مطرح نموده، معاونین استاندار هم این موارد را تایید و بیان کرده اند و نمایندگان حاضر در جلسه و رییس کمیسیون برنامه و بودجه هم گفته اند همه این مشکلات را می دانیم و قول پیگیری می دهیم.

 

آنچه واقعا برای ما شهروندان اهمبت دارد که در این جلسه شورای اداری، ۲ مصوبه را اعلام و قول قطعی تامین اعتبار و به نتیجه رساندن آن را می دادند، چون سال هاست این وعده ها و طرح های عمرانی با مشکلی بنام "نبود اعتبار" مواجه هستند و حتی مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و معاون اول وی نیز گاها خاک می خورند

 

تعارفات سیاسی نظیر من نماینده افتخاری کردستان می شوم، وضعیت راه ها تاسف دارد و غیره، دردی از توسعه نیافتگی کردستان حل نمی کند و ما اقدام عملی (هر چند اقدام کوچکی نظیر اسفالت یک جاده روستایی باشد) می خواهیم.

 

بالاخره همه ما متحیر هستیم چرا سقز از امتیازاتی نظیر الحاق به منطقه آزاد تجاری محروم شده و این منطقه منفصل اجرا می شود صرفا بخاطر اینکه نام سقز نباشد!!! انتظار داشتیم نمایندگان مجلس و استاندار جدید کردستان و معاونین وی این کم لطفی را در مورد سقز فریاد می زدند، البته هنوز هم دیر نیست اگر می خواهند قدمی عملی برای سقز بردارند.

 

یادداشت: نشمیل قادری فعال مدنی

انتهای پیام/

شنبه 11 آذر 1396 | 08:59

کد خبر : 27813

منتشر کننده : o.o

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید