کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

رئیس جدید هیئت تنیس روی میز استان کردستان، سه شغله!

هیئت تنیس روی میز کردستان، سرپرست هیئت تنیس روی میز کردستان، رئیس شورای شهر سنندج، تیم تنیس روی میز کردستان

بسیاری در این شهر و استان هستند که تنها منبع درآمدشان همان یارانه ناقابل می باشد اما در این طرف افرادی هم وجود دارند که تنها دنبال گرفتن شغل عزرائیل نرفته اند و گرنه همه شغلها را می خواهند برای خویش تسخیر کنند!

به گزارش کُردتودی، اخیرا مدیرکل ورزش استان کردستان در حکمی رئیس شورای شهر سنندج را بعنوان رئیس جدید هیئت تنیس روی میز کردستان منصوب کرد این انتصاب از بسیاری جهات قابل تامل است زیرا باید برای هر انتصابی دلایلی قابل توجیهی وجود داشته باشد از جمله تجربه و تخصص؛ حال سوال از مدیرکل ورزش استان این است که بر اساس کدامیک از تجارب رئیس فعلی شورای شهر سنندج را بعنوان رئیس هیئت تنیس استان کردستان انتخاب کرده اند؟ ایشان چند مدال و مقام قهرمانی در این رشته ورزشی  دارند؟ آیا نباید فردی برای رئیس هیئت انتخاب شود که دردآشنای آن رشته باشد یا حداقل در یک رشته ورزشی صاحب نام باشد و آشنایی لازم را با فن و فوت رشته تنیس داشته باشد؟ آیا این انتصاب بر اساس شایستگی بوده یا اینکه براساس نوعی رابطه با طعم ابلاغیه های ارتباطی و رانتی؟ یا شاید چنین اندیشه در پشت پرده این انتصاب باشد که رئیس شورای شهر با توجه به موقعیت شغلی می تواند حامی مالی خوبی برای هیئت تنیس باشد، اما اگر این رئیس جدید از جیب مبارک خودشان هزینه کنند باید مدال اخلاق بر گردنش آویخت! اما اگر ایشان از جیب مبارک شهرداری، کارگران و رفتگران  و در کل مردمان این شهر برای این هیئت هزینه کند آن وقت باید بر گردن چنین رئیسی مدالی با جنس دیگری  بیاندازیم !

 

از مدیرکل ورزشی استان باید این سوال را پرسید که آیا در این شهر و استان فردی دردآشناتر و با تجربه تر از ایشان در ورزش تنیس را پیدا ننمودند؟  آیا ملاک انتصاب  برای ایشان صرفا فقط رئیس شورا بودنشان می باشد؟ فکر نکنم در قوانین انتخاب روسای هیئت های ورزشی بند و تبصره ای دال بر الزام شورای شهر  بودن افراد وجود داشته باشد؟! پس چه دلیلی دارد که باید فردی را انتخاب کنند که حتی درچند دوره  شورا بودن هم عملکرد مناسبی از نظر مردم شهر سنندج نداشته است؟ حال در پس پرده چنین انتصاباتی چه رازهایی وجود دارد خدا داند و بس!

 

مهمترین نکته این انتصاب سه شغله شدن این رئیس شورای شهر سنندج می باشد، از نظر قانونی و عرفی وقتی فردی از جایی حقوق و یا حق الزحمه ای را  دریافت می کند خودبخود یعنی داشتن یک شغل! رئیس شورای شهر سنندج قطعا در شورای شهر بابت نشستن روی صندلی گردان رئیس بودن حق الزحمه ای را دریافت می نماید، یا اینکه بابت نشستن در جلسات کمیسیونهای متعدد و رنگارنگ شورا هم حق جلسه خواهند گرفت، حال بماند برای عضویت در سازمانهای شهرداری و سایرجلسات چه مبالغی را دریافت می کنند که از حیطه این نوشتار خارج است! این یک شغل رئیس جدید هیئت تنیس استان، اما ایشان بتازگی از آموزش و پرورش نیز بازنشسته شده اند قطعا با یک سلام و صلوات خود را بازنشسته نکرده اند بلکه فیش حقوقی منظم ماهیانه نیز دارند، این هم شغل دوم!

اما رئیس هیئت تنیس هم بدون شک مبالغی را بابت جلسات و مسابقات در این هیئت نیز دریافت می نمایند  در اینجا هم رئیس جدید قطعا صلواتی کار نمی کنند  پس به گزاف نگفته ایم که ایشان سه شغله هستند در حالیکه بسیاری از جوانان شایسته و تحصلیکرده این دیار برای داشتن یک شغل ضجه و زاری می کنند! بسیاری در این شهر و استان هستند که تنها منبع درآمدشان همان یارانه ناقابل می باشد اما در این طرف افرادی هم وجود دارند که تنها دنبال گرفتن شغل عزرائیل نرفته اند و گرنه همه شغلها را می خواهند برای خویش تسخیر کنند!

 

سخن پایانی؛ کاش انسانها آنچنان شجاعت و شهامتی را داشتند که  دندان طمع خود رامی کشیدند و به این واقعیت ایمان داشتند که روزی آنان نیز بسان گذشتگان  خواهند مرد! پس نباید  اینقدر به دنبال گرفتن ابلاغیه های رنگارنگ باشند! بدون شک رئیس جدید هیئت تنیس روی میز  استان به احترام افکار عمومی و یا حداقل جلوگیری از سه شغله نشدن خودشان از رئیس شدن در تنیس استعفا می کردند تاخدای ناخواسته نزد مردمان فهیم شهر سنندج این شائبه بوجود نمی آمد که این جنس از رئیسان سه شغله چندین دندان طمع مالی دارند و به این آسانیها دست از داشتن این شغلها برنخواهند داشت!

 

یادداشت: شهروند ورزش دوست سنندجی

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 8 آذر 1396 | 09:29

کد خبر : 27781

منتشر کننده : a.p

تارخ پاسخ پنجشنبه 9 آذر 1396 | 11:25

0
0

جای تعجب ندارددوسال قبل در شهرستان سقز نیز اقای خاکی مسئول فعلی تربیت بدنی شهرستان سقز اقای نادر فخری فرماندار قبلی سقز را بعنوان رییس فدراسیون کشتی معرقی نموده بودند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید