کُردتودی | اخبار کردستان، ایران و جهان
کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

برگزاری کارناوال بزرگ دف نوازی در میدان آزادی سنندج/ تقدیر از استاد صدیق تعریف/ برگزاری 6 هزار نفری برنامه های موسیقی سنتی در شب اختتامیه جشنواره «دف نوای رحمت»

رئیس حوزه هنری کردستان با تأکید براینکه «دف نوای رحمت» یک برند فرهنگی برای کردستان است، ادامه داد: ترویج موسیقی عرفانی و خانقاهی، تقویت روحیه همگرایی، و ایجاد وحدت رویه و مقابله با تفکرات انحرافی در استان و منطقه از اهداف این جشنواره بوده و بر همین اساس نیز شعار هشتمین جشنواره بین المللی دف نوازی دف نوای رحمت «هنر، همگرایی و مهربانی» انتخاب شده است.
Image for tabs

جزییات ترور مامور ناجا در روانسر

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: در حمله شب گذشته ضاربان به مامور ناجا سرگرد "حسن ملکی" یکی از ماموران انتظامی شهرستان روانسر جان خود را از دست داد.

Image for tabs

گفت و گوی صمیمانه با بانوی مربی رشته کونگ فو در سنندج

مهین گلشن یکی از بانوان ورزشکار و مربی سنندجی است که در چند رشته رزمی ‌تخصص و مهارت پیدا کرده است و از همان اوان کودکی به رشته‌های رزمی ‌علاقه داشته و معتقد است که این رشته دارای تنوع زیادی است.

مراسم عروسی در کردستان از گذشته تا به حال ! / ازدواج مکتبی برای انسان سازی است

مراسم ازدواج در ایران از گذشته تا کنون اهمیت زیادی داشته است. این مراسم که همیشه با تب وتاب همراه بوده شامل هفت خان و یا به عبارتی هفت مرحله ، خواستگاری، بله برون، نامزدی یا شیرینی خوران، عقد، جهاز بردن، حنابندان و عروسی است که به مروز زمان اینها همه شاید فقط در یکی دو شب خلاصه شود اما با تجملات !

آرشیو اخبار ژنان
Image for tabs

کانی

كانی كانی تو جیژوانی پریه كانی/ تو ئاوینه ی ئاسمانی

ئه‌زیزم

 هساره ی ئاسمانیلی ئه‌زیزم/ له هووز که‌شکه‌شانه‌یلی ئه‌زیزم

آرشیو اخبار شیعر

پیشنهاد سردبیر:

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید