کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه اهل سنت بیجار:

تفکر تکفیر مانند آتش زیر خاکستر هنوز خطرناک است/ دولتمردان باید بابت وعده‌های عمل نکرده‌ای که به مردم دادند نزد خدا پاسخگو باشند

ماموستا محمدی، ماموستا عبدالسلام محمدی، امام جمعه اهل سنت بیجار، شکست داعش، تفکر تکفیر، وضع معیشت مردم، دولت روحانی

امام جمعه اهل سنت بیجار با اشاره به نابودی داعش و اما ادامه دار بودن این تفکر انحرافی، گفت: مهم ترین مشکل عقیدتی گروه‌های تکفیری این بود که خود را به سلف صالح ربط می دادند و مخالفت با مذاهب در دین آنها شایع بود و در میان آنها علما و دانشمندی وجود نداشت و با تمسک به احادیث ضعیف خود را مسلمان واقعی می دانستند.

ماموستا عبدالسلام محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به شکست گروه تکفیری داعش، گفت: داعش در سال 2006 به عنوان مدافع و تشکیل حکومت اسلامی در کشور های عراق و سوریه شکل گرفت و همه ما می دانیم در طول این چند سال این گروه دچار چه جنایت ها و کشتار ها و تخریب اموال مسلمانان شدند، آن ها افرادی بودند نص گرا که طبق نصوص آیات و احادیث بدون مطالعه و تفسیر صحیح به ظاهر آن عمل می کردند و هر کس خلاف عقیده آنها رفتار می کرد باید کشته می شد؛ برای نمونه مفتی بزرگ سوریه شیخ رمضان را در محراب مسجد به شهادت رساندند.

 

ماموستا محمدی تصریح کرد: این گروه به نام اسلام دست به افراط و تندروی‌های بسیاری زدند و بعضی ها آن ها را به اهل سنت هم نسبت می دادند اما آنها نه به سنی و نه به شیعه رحم نمی کردند و هر کس عقیده و مسلک آنها را قبول نمی کرد می کشتند و متاسفانه عده ای از جوانان کشور های اسلامی را صید کردند و آنان را به نابودی کشاندند.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار بیان کرد: مهم ترین مشکل عقیدتی آنها این بود که خود را به سلف صالح ربط می دادند و مخالفت با مذاهب در دین آنها شایع بود و در میان آنها علما و دانشمندی وجود نداشت و با تمسک به احادیث ضعیف خود را مسلمان واقعی می دانستند.

 

وی اظهار داشت: خوشبختانه از همان اوایل تشکیل این گروه، تفکرات آنها توسط علمای اهل سنت و تشیع محکوم بوده است، البته فتواهای آن ها بسیار اهمیت داشت و تا حد زیادی تاثیر مثبت پیدا کرد!

 

ماموستا محمدی گفت:  با مطالعه عنوانی از کتاب اعتراف یک تکفیری که دو نفر از روحانیون بزرگ کردستان را به شهادت رسانده بود به نکته‌ای رسیدم که می گفت بزرگترین هدف ما این بود که اگر اسم یکی از علما های منطقه مطرح شد و او با ما هم عقیده نبود او را تکفیر می کردیم و با مذهب امام شافعی (ره) نیز مخالفت می کردیم و هر کتابی را می خواندیم به نفع خود از آن استنباط می کردیم.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: اگر به ظاهر وجود داعش در منطقه حذف و ساقط شده است ولی متاسفانه امروزه جوانان ما تحت تاثیر شبکه هایی قرار گرفته اند که همان تفکر و روش داعش را دارند و جوانان باید آگاه باشند کسانی که همه را باطل و منحرف می دانند و فقط خود را هدایت یافته معرفی می کنند کاملا در اشتباه هستند و به نظر بنده هرگونه تعامل با حرکت تکفیری گناه است.

 

 وی بیان کرد: در ماه مولود که ماه وحدت مسلمانان است و همایش های کشوری و منطقه ای برگزار می‌شود نباید این همایش ها و وحدت بعد از آن بی اثر شود؛ وحدت زمانی مثمر ثمر است که به مقدسات یکدیگر احترام بگذاریم و علما و سخن وران باید مواظب باشند از هر گونه تعصب و توهین و افترا نسبت به دیگر مذاهب خودداری کنند و مسئولین باید با کسانی که وحدت شکن هستند برخورد کنند و کسانی که عامل تفرقه هستند باید مجازات شوند. مردم ما بحمدالله وحدت و برادری و برابری را دوست و قبول دارند و مسلمانان با وحدت و دلسوزی و برادری می توانند موفق و پیروز باشند و همچنین وحدت رحمت الهی را به دنبال دارد.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار در ادامه با اشاره بهوضع معیشت مردم  و با انتقاد از مسئولین که قبل از انتخابات وعده می دادند بعد از صد روز مردم خود از دریافت یارانه انصراف می دهند، گفت: امروز مردم ما با مشکلات معیشتی فراوانی روبه‌ رو هستند طوری که حتی بعضی ها کارت یارانه را جهت دریافت نان در نانوایی گرو می گذارند در صورتی که دولتمردان قیمت دارو و نان را افزایش می‌ دهند! آیا می‌دانید خلاف وعده چه مجازاتی نزد پروردگار دارد و روزی باید جوابگو باشید؟

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 5 آذر 1396 | 10:33

کد خبر : 27741

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید