کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بخشدار مرکزی دهگلان:

صدور مجوز تاسیس بیش از 50 دهیاری از سوی وزارت کشور

مجوز دهیاری دهگلان,وزارت کشور,بخشدار مرکزی,اقتصاد مقاومتی,اشتغال فراگیری روستایی

بخشدار مرکزی دهگلان از صدور مجوز تاسیس 51 دهیاری ازس وی ئزارت کشور به این شهرستان خبر داد.

به گزارش کُردتودی، صلاح جعفری بخشداری مرکزی شهرستان دهگلان در گفتگو با خبر نگار دهگلان شیدا، ضمن تبریک هفته مقدس بسیج، بسیج را یادگارامام راحل بزرگ معمارکبیرانقلاب اسلامی ایران دانست و گفت:بسیج براساس ارزش های انسانی و فرهنگ عمیق اسلامی شکل گرفته است.

 

وی با اشاره به کارآمدی بسیج در مقابل سلطه طلبی دنیای غرب و ظلم استکبارجهانی گفت: بسیج مجموعه ای از پاک ترین جوانان وطن است و با ارج نهادن به این نهاد مقدس خواستار همکاری و همدلی تمامی دهیاران، شوراهای اسلامی و ارگان ها در برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های هفته بسیج شد.

 

بخش مرکزی دارای 3 دهستان وبا جمعیت 19 هزار و18 نفر با 6هزار و61 خانوار می باشد

جعفری ضمن تشریح این بخش اظهار داشت: بخش مرکزی شهرستان دهگلان دارای 3 دهستان با جمعیت 19 هزار و  18 نفر و  6 هزار و61 خانوار می باشد.

 

وی در ادامه گفت: 56 روستای این بخش مشمول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شد که مردم با حضور حداکثری در انتخابت با تاسی از رهبر انقلاب ثابت کردند که دل درگروه نظام اسلامی دارند.

 

جعفری افزود: تاکنون مجوز تأسیس 51 دهیاری از سوی وزارت کشور صادر گردیده که پس از معرفی دهیاران توسط شوراهای اسلامی روستا ها حکم50دهیاری صادرگردیده است.

 

 وی در ادامه گفت: بخش مرکزی دهگلان دارای172 نفر عضو شورای اسلامی می باشد و 5 نفر عضو شورای اسلامی بخش مرکزی نیز مشخص شده اند که شورای اسلامی بخش مرکزی مزید بر سایر وظایف خود عهده دار انجام امور روستاهای فاقد شورای اسلامی می باشند که نظارت  ویژه بر عملکرد دهیاران  را ازاهم وظایف آنان دانست.

 

دهیاران باید در انجام وظایف قانونی خود کوشا باشند

بخشدار مرکزی دهگلان ضمن تاکید به تعامل دهیاران با شوراهای اسلامی و ادارات شهرستان از آنان خواست برای توسعه پایدار روستا بر اساس رعایت قانون و مقررات و تعامل با شوراهای اسلامی جهت پیشرفت روستا کوشا باشند.

 

جعفری افزود:دهیاران باید حیطه مسؤلیت خود را شناخته و از اختیارات خود آگاهی داشته و در راستای شرح وظایف خود حرکت کنند چرا که دهیاران نمایندگان دولت در روستاها هستند.

 

وی از دهیاران خواست با دوری از منازعات جناحی و سیاسی، عمران و آبادانی روستاها را در اولویت کاری قرار دهند و رعایت حقوقو مردم رادراولویت کرای خود قرار دهند وبا شفاف سازی عملکرد خود مردم را در جریان خدمات دهیاری که از خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران است قراردهند.

 

از محل اعتبارت تملک دارائیها و ماده 180 طرح های عمرانی و طرح هادی روستایی را مورد توجه قرار دهند

بخشدار مرکزی دهگلان از دهیاران خواست نسبت به هزینه کرد اعتبارات دهیاریها که بالغ بر 9 میلیارد ریال می باشد براساس سرفصل های موجود سریعاً اقدامات قانونی را بعمل آورند و دراجرای پروژه ها از بخش خصوصی بویژه تعاونی دهیاری استفاده نمایند.

 

وی افزود: بر سایر پروژهای ادارات در سطح روستا که ازمحل اعتبارات تملک دارییها و محل توازن منطقه ای (ماده180 ) به طرح های عمرانی از جمله اجرای طرح هادی،راه روستایی،آب شرب احداث مدارس و سایر موارد با هماهنگی ادارات سطح شهرستان نظارت نموده و  موردتوجه قراردهند.

 

جعفری با اشاره به ابلاغ شیوه نامه اشتغال فراگیر به دستگاههای اجرایی از دهیاران خواست: ایجاد اشتغال از مهمترین موضوعات است که دهیاران جهت اجرای نمودن این شیوه نامه با هماهنگی و اخذ راهنماییهای لازم از ادارات اجرایی، تلاش خود را بعمل آورند و در تمام موارد با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال جاری را بنام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری فرمودند با مدیریت جهادی در راستای تحقق آن حرکت نمایند.

انتهای پیام/v.v

پنجشنبه 2 آذر 1396 | 14:46

کد خبر : 27700

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید