کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

درهمایش ائمه جمعه، هئت امنا و فرماندهان حوزه و پایگاههای بسیج عنوان شد:

مسجد اولین پایگاه درصدر اسلام و سنگرمقدس مبارزه با جهل و انحرافات است

همایش ائمه جمعه وجماعات,مسجد اولین پایگاه اسلام,سپاه دهگلان,هیت امنای مساجد,بسیج,زلزله زدگان

فرمانده سپاه دهگلان درهمایش مشترک ائمه جمعه وجماعات و فرماندهان حوزه و پایگاههای مقاومت بسیج، مسجد را اولین پایگاه مبارزه با جهل وگمراهی دانست.

به گزارش کُردتودی، سرهنگ پاسدار محمد رضا حیدری در همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات وفرماندهان حوزه و پایگاههای مقاومت بسیج با اشاره به نقش مهم مسجد گفت: مساجد از صدر اسلام تاکنون اولین و مهمترین پایگاه و سنگرمقدس مبارزه با جهل، گمراهی و انحرافات بوده است.

 

سرهنگ حیدری با اشاره به اهداف این همایش گفت: ایجاد هماهنگی و تعامل موثربین پایگاه های مقاومت بسیج و ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد در راستای تقویت مسجد و بسیج به منظور توسعه دامنه تاثیرگذاری این نهادهای مقدس در جامعه و پاسداری از اسلام و ارزشهای انقلاب اسلامی است.

 


وی با تاکید بر وجود فیزیکی و نقش  پایگاههای مقاومت بسیج در مسجد گفت: در تمام مساجد سطح شهر دهگلان مکان فیزیکی پایگاه مقاومت وجود دارد و انتظار داریم که ائمه جماعات و هیئت امنای روستاها برای ایجادمکان فیزیکی پایگاه مقاومت با حوزه ها مقاومت تعامل داشته و در ابن راستا اهتمام ورزند .


حیدری با اشاره به اهمیت بسیار بالای مساجد گفت: دشمنان به این امر واقف هستند و سعی می کنند درامور مساجد خلل وارد کنند وبرای کم رنگ کردن مساجد در تلاشند تا به اهداف شوم خود برسند.


فرمانده سپاه دهگلان با بیان اینکه امروز دشمن می خواهد با جنگ نرم جوانان و مردم را از مساجد دور کند گفت: امام جماعت، هیئت امناء و بسیج میتوانند با انجام کارهای فرهنگی در مساجد مانع ازترویج انحرافات شوند.


فرمانده سپاه دهگلان گفت: حضور پررنگ فرماندهان پایگاهها، بسیجیان،ائمه جمعه و جماعات و هیئت امنای مساجد نقش بسیار مهمی در رونق مساجد ایجاد نموده و باعث برهم زدن نقشه شوم دشمنان که سعی دربی رونق کردن مسا جد را دارند، می شود.

 

حیدری خطاب به ائمه جمعه و جماعات گفت: همه ما باید حافظ دین اسلام و شریعت اسلامی باشیم چرا که از صدر اسلام تا اکنون خون ها وجان های زیادی برای زنده نگه داشتن اسلام تقدیم  شده است.

 


امام جمعه دهگلان بسیج را حافظ کیان و غیرت ایرا اسلامی عنوان کرد و گفت:اگر بسیج نبود الان خبری از امنیت نبود وهمه ما هم دست بسته و نوکر اجنبی بودیم.


 وی با اشاره به ترس دشمنان اسلام از اقتدار ایران اسلامی و بسیج گفت:  بسیج مستضعفین از اوایل انقلاب همزاد و همراه آن بوده و ترس استکبار از گسترده شدن تفکر بسیج در جهان است که همین امر آنان را وادار به جلوگیری از این افکار می کند.


 امام جمعه دهگلان گفت: اسلام سرآمد ادیان الهی است و این دین مقدس باید فرمان دهنده باشد نه فرمانبردار و همشیه سطیره خود را جهان عیان نماید.

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی دهگلان: هیئت امنا و فرماندهان مقاومت بسیج با امام جماعت مسجد تعامل داشته باشند

 


 حجت الاسلام محمد معظمی رئیس مرکز بزرگ اسلامی دهگلان ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و هفته مبارک بسیج وضمن تشکر و قدردانی از کمکهای مردمی شهرستان برای زلزله زدگان کرمانشاه گفت: همانگونه که کمکهای مردمی دیده می شود باید خدمات نظام هم دیده شود.


 
وی از مردم شهرستان خواست که کمکهای مردمی باید سازمان یافته به منطقه زلزله زده ارسال شود زیرا کمکهای مردمی که توسط مردم بدون سازمان یافته به آنجا ارسال می شود ممکن است مورد نیازنباشد و همین عدم سازمان یافتگی باعث ناهماهنگی در ار سال می شود.


 حجت الاسلام معظمی با اشاره به پایان یافتن حکومت جعلی داعش گفت: این تفکر هنوز هم وجود دارد واز روحانیون وهیئت امنای مساجد خواست بسیارمواظب باشند.


  وی از هیئت امنای مساجد خواست که بدون هماهنگی و اطلاع مرکز بزرگ اجاره ندهند هرکسی در مساجد اقامه نماز جماعت نماید.


 رئیس مرکز بزرگ اسلامی دهگلان با تاکید برهمکاری و تعامل هیت امنای مساجد و فرماندهان پایگاههای مقاومت بسیج با امام جماعت مسجد خطاب به روحانیون گفت: به لطف انقلاب اسلامی زمینه تبلیغ دین درهرفرقه برای ما فراهم نموده است و رحانیون باید دراین زمینه فعال باشند و شریعت اسلامی  را برای مردم به نحواحسن بیان کنند.

 

منبع: دهگلان شیدا

 

انتهای پپام/h.e
 

 

پنجشنبه 2 آذر 1396 | 07:17

کد خبر : 27677

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید