کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

استاندار کردستان خواستار شفاف سازی در شهرداری سنندج شد

استانداری کردستان، شفاف سازی، شهرداری سنندج

استاندار کردستان در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج بر لزوم شفاف‎سازی در مجموعه شهرداری و جلب اعتماد عمومی تاکید کرد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از پایگاه اطلاع‎رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا قرار گرفتن در جریان امور و اقدامات شهرداری را حق مردم دانست و گفت: برای نیل بە این هدف لازم است همە برنامەها مزایدە و مناقصەها برای مردم در دسترس باشد تا بتوان از این رهگذر اعتماد آنان را جلب کرد.

 

وی با بیان اینکە هیچ برنامەای در حوزە عمران شهری بدون همراهی و اعتماد مردم بە نتیجە مطلوب نمی‌رسد اضافە کرد: شوراها به طور مستقیم از جانب مردم انتخاب می‌شوند و همین امر می‌تواند موجب جلب اعتماد مردم ورضایت آنها در صورت اجرای دقیق برنامەها باشد.

 

مرادنیا هدف‌گذاری، الگوبرداری از شهرهای موفق، اعتمادسازی و جذب سرمایەگذار بخش خصوصی را از مهمترین رسالت‌های شورا و شهرداری عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی مردم شاهد بە نتیجە رسیدن پروژەها و اقدامات ملموس باشند خود در توسعە شهری مشارکت خواهند کرد.

 

استاندار کردستان داشتن برنامە مشخص، تعریف چند پروژە کارآمد و تاثیرگذار در سنندج و پرهیز از پراکندەکاری را راە حل برخی از مشکلات دانست و گفت: چون پول دولت و درآمدهای شهرداری محدود است باید تلاش شود مقدار اعتبار موجود نیز در مسیر درست هزینە شود.

 

مرادنیا شهر سنندج را نماد استان کردستان معرفی کرد و اظهار داشت: شهر سنندج هم اکنون دارای مشکلات متعدد ترافیک، بافت فرسودە، حاشیە‌نشینی، مشاغل مزاحم است کە باید برای آن چارەای اندیشیدە شود.

 

وی شهردار و شورای شهر سنندج را بە پرهیز از استخدام نیروهای غیر ضروری و ناکارآمد و بکارگیری نیروهای نخبە و توانمند و بازنشستە کردن تعدادی از پرسنل کە دورە خدمتشان بە سرآمدە فراخواند و گفت: شهرداری سنندج هم اکنون دارای ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی در بخش‌های گوناگون است و طبق گفتە مدیران شهرداری حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از ادارات و نهادها طلب دارد.

 

مرادنیا تصریح کرد: شایستە نیست شهرداری با این میزان طلب برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خدوم و زحمت‌کش خود دچار مشکل باشد و در این راە تلاش خواهیم کرد کە این مسئلە حل شود.

انتهای پیام/v.v

دوشنبه 29 آبان 1396 | 07:41

کد خبر : 27611

منتشر کننده : v.v

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید