کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

"شوی تبلیغاتی" کاسبان زلزله و سوار شدن بر احساسات پاک مردم!

کاسبان زلزله, زلزله کرمانشاه, زلزله, سلفی در زلزله

زلزله هفته قبل کرمانشاه تمامی قلبهای مردم فهیم ایران اسلامی را به درد آورد در این زلزله مردم با حس بزرگ نوع دوستی  نشان دادند که " چو عضوی به درد آورد روزگار, دگر عضوها را نماند قرار " اما در کنار این حس زیبایی نوع دوستی هموطنان  " کاسبان زلزله "  هم وارد متن چنین حوادثی گردیدند؛ گویا این ایام را بزرگترین فرصت برای خود می دانستند تا بتوانند به نوعی بر احساسات مردم موج سواری نمایند.

به گزارش  خبرنگار کُردتودی، حوادث طبیعی گاهی در عرض کمتر از یک دقیقه تمامی معادلات انسانی و زیستی را به هم می ریزد غافل بودن مدیران کشور از این جنس حوادث قطعا  تبعات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت تبعاتی که نوک تیز آن همواره سینه اقشار ضعیف و مظلوم جامعه را نشانه می گیرد.

 

 زلزله هفته قبل کرمانشاه تمامی قلبهای مردم فهیم ایران اسلامی را به درد آورد در این زلزله مردم با حس بزرگ نوع دوستی  نشان دادند که " چو عضوی به درد آورد روزگار, دگر عضوها را نماند قرار " اما در کنار این حس زیبایی نوع دوستی هموطنان  " کاسبان زلزله "  هم وارد متن چنین حوادثی گردیدند؛ گویا این ایام را بزرگترین فرصت برای خود می دانستند تا بتوانند به نوعی بر احساسات مردم موج سواری نمایند چه بسیار مردان, زنان و کودکانی که اسیر خاک و سنگ و آهن پاره ها در زیر مترها آوار  شده بودند اما برخی از مدیران و نمایندگان ما فرصت را جایز دانسته و همراه با تیم رسانه ای و شانتاژ خبری  خود راهی این مناطق شدند تا با گرفتن چند عکس یادگاری در لابلای ساختمانهای تخریب شده و یا در کنار  چهره معصومانه افراد مصیبت زده به نحوی می خواستند تا خود را با اصطلاح همدرد نشان دهند اما آیا اگر همین بزرگواران از صفحات تلویزیون نظاره گر بودند و هزینه سفر خویش را تقدیم این عزیزان زلزله زده میکردند بهتر نبود؟ زیرا این جنس مدیران و نمایندگان قطعا بخاطر بهم نخوردن اتوی کت و شلوارشان حاضر نبودند یک آجر را هم جابجا نمایند!

 

 با این اوصاف آیا هدف از این سفرهای برخی از مدیران و نمایندگان فقط دست و پاگیر چه چیزی می تواند باشد؟ جالب اینجاست نرسیده بر روی آوارهای مناطق زلزله زده تمامی صفحات مجازی را پر از عکسهای خویش کرده که بله ما هم به نوعی همدردیم !! البته ای کاش از جیب مبارک خود و از اموال شخصی برای کمک به بحران زده گان بذل و بخشش می کردند اما این جنس کاسبان زلزله کمتر دستشان به جیب خود می رود بلکه  به راحتی از جیب بیت المال ریخت و پاش می کنند و سپس در مصاحبه ها با افاده زیاد خود را مالک آن بذل و بخشش می دانند غافل از اینند که خدای منان بر نیت و اهداف انسانها بصیر و بیناست!

 

اما بابت یادآوری به  این جنس نمایندگان و مدیران که مترصد چنین فرصتهایی هستند باید بگوئیم حوادث طبیعی در کشور و یا هر کشوری دیگر قطعا به وقوع خواهد پیوست شاید اینبار نوبت سقف خانه شما باشد که در اثر چنین حوادثی فرو ریزد، اما لااقل از این حوادث بهره برداری منفعت طلبانه نگردد؛ باور کنید مردم نوع دوست ایران همواره نشان داده اند که انسانیت مرز جغرافیایی نمی شناسد،  امروز تمامی ایران اسلامی قلبش برای کرمانشاه می تپد.

 

اما سخن آخر اینکه نباید از این مهم غافل شد که  امروزه فرماندهان  سپاه پاسداران با همان اخلاص و فداکاری زمان دفاع مقدس در این صحنه های ایثار و انسانیت حضوری بسیار فعال  داشته تا در کنار مردم مصیبت زده کرمانشاه نشان دهند که اگر در ایامی بنیانگذار جمهوری اسلامی می فرمودند " اگر سپاه نبود ، کشور هم نبود " اینک دقیقا جلوه عینی آن سخن تاریخی امام خمینی " ره " در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی به عینه می بینیم ، باید به این حافظان بدون ادعای کشور گفت دست مریزاد.

 

نویسنده: محمد قادرمرزی

 

انتهای پیام/sh.s

یکشنبه 28 آبان 1396 | 11:11

کد خبر : 27605

منتشر کننده : a.p

منطقی است پاسخ یکشنبه 28 آبان 1396 | 16:28

0
0

فرمایش جناب اقای قادرمرزی که قطعا صحیح است. شخص خودم را مثال می زنم وقتی هیچ کاری و خدمتی از دستم بر نمی اید در خانه ام نشسته ام و دعا می کنم خداوند به ان بندگانش عنایت فرماید . مثال کوچکی از طرز تفکر و اخلاق و رفتار خود عرض می کنم شاید برای کسی هم مفید باشد دوستی از حج امده بود و مرا هم برای صرف شام دعوت کرده بود . خودم نیز دلم می خواست بروم و ثواب هم دارد . یک انفولانزای شدیدی گرفته بودم هرکسی از 10 متری اینجانب هم رد می شد قطعا او را می گرفت . نرفتم و بعدا حاجی گلایه کرد. گفتم اخه حاجی ایا می امدم با شما روبوسی می کردم شما را و مهمانان شما را انفولانزا منتقل می کردم شما هم زن و بچه و فامیل و دوست و اشنا را مبتلا می کردید کچایش ثواب دارد؟ و از این دست سخنها زیاد است که صرفنظر می کنم. اصل سخن که درست است وقتی در مقاو مسئولی و یا افراد عادی هیچگونه مسئولیت امدادی ندارد حضورش در منطقه زلزله زده غیر از مزاحمت چه دستاوردی می تواند داشته باشد؟بله نماینده سنندج انجا چکار می کند؟ امیر تتلو انجا چکار می کند؟ یک کسی شغلش نمایندگی است و قانون باید تصویب کند و یکی از 290 نفر است و با رای خودش تنها هیچ قانونی هم تصویب نمی شود کدام کار امدادی می تواند انجام دهد؟ خواننده کدام کار امدادی می تواند انجام دهد؟ سخن که کاملا درست است . از رسانه ها در اتش گرفتن ساختمان پلاسکوی تهران می شنیدم و یادم هست و زمان زیادی نیز نمی گذرد که بزرگترین مشکل مسئولین و مامورین رسیدگی کننده و امداد و نجات تجمع افراد تماشاچی بود که متاسفانه اخرش هم اتش گرفتن یک ساختمان منچر به جان باختن تعدادی از امداد رسانان شد. واقعا نیاز هست که مسایل گذشته را یاد داشته باشیم الان ساختمان پلاسکو از یادها رفته است یک مدتی دیگر حادثه دیدگان از یادمان نرود و تا پایان حل مشکلاتشان در خدمت انان باشیم. البته اینجاب که کاره ای نیستم منظورم نصیحت به اقایانی است که برای عکس یادگاری به مناطق زلزله زده تشریف برده اند می باشد

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید