کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دست های پرمهر دانشجویان کردستانی در کمک به مردم زلزله دیده/عکس

زلزله, کرمانشاه, غرب کشور, کمک های مردمی, دانشجویان کردستانی

امروز دست های پرمهر دانشجویان کردستانی در کنار سایر اقشارهم در این حادثه دلخراش بر روی شانه مردم استان کرمانشاه قرار گرفت تا تسلی بخش درد، غم و اندوه مردم زلزله زده این استان باشد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کُرددانش،در پی بروز زمین لرزه در مناطق غربی کشور به ویژه در استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعدادی زیادی از هموطنان شده ضرورت تامین مایحتاج برای آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه نکته ای است که بار دیگر اتحاد، همدلی و مشارکت ملت ایران را در لحظات حساس به نمایش می گذارد و هم اکنون همت ستودنی ملت سربلند ایران و از جمله دانشجویان مرهمی برای داغ دیدگان و آسیب دیدگان این حادثه دردناک شده است و قطعا بار دیگر کمک های مردمی می تواند نقش پررنگی را در کم کرد درد و رنج هموطنان آسیب دیده را ایفا کن.

 

امروز دست های پرمهر دانشجویان کردستانی در کنار سایر اقشارهم در این حادثه دلخراش بر روی شانه مردم استان کرمانشاه قرار گرفت تا تسلی بخش درد، غم و اندوه مردم زلزله زده این استان باشد.

 

در طی چند روز اخیر دانشجویان تمام دانشگاه های استان بصورت خودجوش و داوطلبانه برای حمایت و همدردی با هم نوعان و مردم آسیب دیده این حادثه دلخراش، نسبت به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی اقدام کردند, در هر کدام از دانشگاه های استان کردستان, از استاد و عضو هیت علمی گرفته تا دانشجو و رییس و معاون دانشگاه هر کدام به وسع خود کمک کردند, چه کمک های نقدی و چه غیر نقدی

 

عده ای از دانشجویان هم طاقت نیاوردند و در کمترین زمان ممکن خود را به مناطق زلزله زده رساندند تا مرهمی باشند بر زخم های این مردم داغ دیده, تعدادی از دانشجویان پیام تسلیت صادر کردند, عده ای همدردی کردند با هم دانشگاهی های اهل کرمانشاه, چند نفری هم دلنوشته و شعر نوشتند در سوگ این ماتم

 

تعدادی از دانشجویان هم بعد از جمع آوری کمک های مردمی خود با کمک ها راهی مناطق زلزله زده شدند تا خود در رساندن این کمک ها به مردم سهیم باشند.

 

وقتی تمام غصه‌های دنیا، در چشم این مردم موج می‌زند, وقتی ناله‌ی مادر و مویه‌‌ی خواهری، آتش بر دل‌ها می‌زند, وقتی فضای ماتم از صورت مردم پیداست, وقتی رد لبخندها از صورت مردم زلزله زده پاک شده مگر میشود آرام نسشت و کاری نکرد.

 

وقتی خبر آشفتگی مردم، عکس‌ها و تصویرها، حکایت از خلق فاجعه داشت, دل دانشجویان کردستانی آرام نگرفت و همپای سایر اقشار در غم مردم کرمانشاه سهیم شده اند و هر انچه که در توان داشتند کمک کردند.

 

مطمئنا مردم زلزله زده سرپل ذهاب با آن دل زخمی، با غصه‌ی سنگین فراق عزیز، دلگرم این حضور, دلگرم این کمک ها و دلگرم این نوع مهربانی و همدردی هستند.

 

سرپل، ریژاو‌، زرده، داراب، شالان، ژالکه، ذهاب، کوییک، دوباره خواهد خندید، هرچند با تاول و زخمی...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/v.v

شنبه 27 آبان 1396 | 10:38

کد خبر : 27595

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید