کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش /

دردهای ساکنان شهرک اندیشه مرهم می خواهد+عکس

مسکن مهر فرهنگیان، بیجار ، شهرک اندیشه ، نبود خدمات مناسب، بیجار بام ایران

ساکنان شهرک اندیشه بیجار خواستار توجه ویژه مسئولان نسبت به مشکلات این منطقه هستند.

به گزارش کُردتودی، بنا به درخواست عده ای از ساکنان شهرک اندیشه(تخت سفلی) برای حل مشکلاتشان، خبرنگار بیجار بام ایران با حضور در دفتر تعاونی گفت و گوی با مدیر و یکی از کارکنان آن داشت که در ادامه می خوانید.

 

 

فرانک شیرازیان مدیرعامل و عضو هیت مدیره تعاونی مسکن فرهنگیان شهرستان بیجار در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما ،که در دفتر تعاونی برگزار شد اظهار داشت: تعاونی مسکن فرهنگیان در سال ۱۳۵۶ با اساس و هدف خدمت به فرهنگیان شروع بکار کرده و تا کنون این فعالیت ادامه داشته که مدیر اجرایی ارتباط مستقیم با کارکنان و اعضای تعاونی را به عهده دارد.

 

وی گفت: تعاونی مسکن فرهنگیان تا کنون یک هزارو دویست و هفتاد و سه عضو داشته که در آخرین عضو گیری که در سال ۸۶ صورت گرفت ۳۰۰  نفر بوده که به آنها خدمات ارائه شده است.

 

مدیر عامل و عضو هیت مدیره تعاونی مسکن فرهنگیان شهرستان بیجار تصریح کرد: تعاونی مسکن فرهنگیان مستقل است و  هیچگونه درآمدی جزء حق عضویت که از اعضا گرفته میشود ندارد که در سال ۸۶ این مبلغ ۶۰۰ هزار تومان بوده است.

 

وی با اشاره به مشکلات شهرک گفت: تعاونی مسئول خدمات رسانی به اعضاء برای دریافت زمین و سایر خدمات مربوطه هست و از نظر مالی در وضع بحرانی است حتی در پرداخت حقوق دو کارمند خود با مشکل مواجه است تا جایی که مربوط به اساس نامه تعاونی بوده خدمات ارائه داده شده است.

 

شیرازیان افزود: تمام قسمتهایی که درگذشته برای مسکن فرهنگیان در نظر گرفته شده خدمات رسانی شده و مشکلی ندارند و در حال حاضر فقط در  منطقه مسکن فرهنگیان شهرک اندیشه(تخت سفلی) با مشکلاتی روبرو هستیم که با وجود پیگیری های مستمر اما هنوز از طرف ادارات مربوطه اقدامی نشده است.

 

 

وی اظهار کرد: در سال گذشته با کمک نماینده ، پیگیری تعاونی ،کمک معاونت عمرانی استانداری و تلاش افشار شهردار سابق فقط یک کیلومتر در این منطقه آسفالت انجام شده و مابقی راههای این منطقه با شروع فصل سرما، بارش برف و باران برای ساکنان در رفت وآمدهایشان مشکلاتی ایجاد میکند.

 

مدیرعامل و عضو هیت مدیره تعاونی مسکن فرهنگیان گفت: در بحث کمک به آب رسانی حدود ۴۰۰ میلیون تومان ، و در بحث برق رسانی در سال ۸۷ یک دستگاه ترانس به مبلغ ۸ میلیون توسط تعاونی خریداری شده است.

 

در ادامه گفتگو محمد اقبال دولت پور مسئول فنی مهندسی تعاونی مسکن فرهنگیان شهرستان بیجار ضمن تشکر و قدردانی از شرکت گاز در اجرای درست مسئولیت خود  اظهار داشت: در کمک رسانی ادارات در احداث این شهرک فقط شرکت گاز به درستی مسئولیت خود را انجام داده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 

وی گفت: در بحث فاضلاب شهرک که ساکنان با مشکلاتی در این زمینه روبرو هستند تعاونی مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای جمع آوری این فاضلاب به استخر روباز خارج از منطقه هزینه کرده اما برای اتصال این فاضلابها به تصفیه خانه شهری سه میلیارد و پانصد میلیون تومان نیاز است که در بحث زیست محیطی و بهداشت مسئله مهمی بشمار می آید.

 

 

مسئول فنی مهندسی تعاونی مسکن فرهنگیان تصریح کرد: در قبال عوارضی که در هنگام تفکیک به شهرداری پرداخت کرده ایم و طبق ماده ۱۰۱ قانون شهرداریها کل خیابانها و معابر درحیطه کار شهرداری است اما هنوز خدماتی به ما ارائه داده نشده است.

 

وی با اشاره به نبود تاکسی یا وسیله عمومی برای رفت و آمد ساکنان در این منطقه گفت: در بحث وسایل نقلیه عمومی مردم دچار مشکل هستند و بعضا مجبورند فقط با آژانس رفت و آمد کنند که بار مالی برای مردم است و حتی تاکسی هایی که به شهرک وارد شوند هزینه یک آژانس را دریافت میکنند.

 

دولت پور افزود: تعاونی مسکن فرهنگیان در طرح تفضیلی و در چهارچوب شهر است خدماتی که در سایر نقاط شهر ارائه میشود باید به این منطقه هم اختصاص داده شود اما حتی در بحث جمع آوری زباله های شهرک هم خدمات رسانی به موقع انجام نمیشود.

 

 

وی اظهار کرد: در بحث رعایت نکردن همشهریان در ریختن نخاله های ساختمانی و زباله ها توسط ماشینهای حمل نخاله در زمین های این منطقه وجه نامطلوبی به ظاهر شهرک داده است و در این رابطه بارها اعتراضمان را اعلام کردیم اما کسی جوابگو نبوده است.

 

مسئول فنی مهندسی تعاونی مسکن فرهنگیان گفت: ساکنان شهرک اعتراض به پارک کامیونها و ماشینهای سنگین در میدان ورودی شهرک دارند که بعضا مزاحمتهایی ایجاد میکنند درخواستی به شورای شهر برای پیگیری و جمع آوری این ماشینها داده شده اما هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

 

 

وی در پایان سخنان خود  گفت: با وجود امکانات کم در دفتر تعاونی نبود وسایل گرمایشی، اما ساکنان برای ما در اولویت هستند مردم این منطقه توقع زیادی ندارند آسفالت کوچه ها و معابر که در فصل بارش رفت و آمد با مشکل صورت میگیرد ، نبود تاکسی یا وسیله عمومی ، اتصال فاضلاب روباز به تصفیه خانه شهری که نیازمند بودجه ملی است ، جمع آوری به موقع زباله ها ، خدمات رسانی ادارات آب ، برق ، تلفن که اینترنت در این منطقه بشدت ضعیف است از مهمترین خواسته های مردم این منطقه است.

 

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 23 آبان 1396 | 12:10

کد خبر : 27526

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید