کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

انباشت نخاله های ساختمانی در مجاورت بیمارستان شهدای دهگلان باعث آلودگی شده است

انباشت نخاله,نخاله در مجاورت بیمارستان دهگلان,آلودگی محیط زیست,تجمع سگهای .ولگرد,عتیین مکان نخاله ساختمانی,بهداشت محیط

انباشت نخاله های ساختمانی در مجاورت بیمارستان شهدای دهگلان یکی دیگر از معضلات شهر دهگلان بوده که باعث آلودگی شده است.

  به گزارش کُردتودی، آلودگی محیط زیست از منابع گوناگون صورت می گیرد و با پیشرفت تمدن بشری و توسعه فن آوری و ازدیاد روز افزون جمعیت شهری این مشکل دو چندان می شود بطوریکه در هرکشور حفاظت از محیط زیست مورد توجه جدی مسئولان است  و امروز وضعیت زیست محیطی به گونه ای شده  که مردم یک شهر از آثار آلودگی در امان نیستند.

 

با توجه به وضعیت نا بسامان بهداشت دردهگلان و انباشت زباله و نخاله های ساختمانی در مجاروت بیمارستان شهدای دهگلان محیط زیست این منطقه را آلوده کرده است.


نخاله های ساختمانی در اطراف بیمارستان شهر دهگلان معضلی دیگر برای این شهر است و بنا به گفته رئیس شورای اسلامی شهر دهگلان مکان نخاله ساختمانی در روستای تلوار زمینش تملک و مشخص شده است اما متاسفانه مردم شهر با بی توجهی اطراف شهر را مکان نخاله ساختمانی تبدیل کرده اند  ومتوالیان امر هم در کنار این معضل سکوت نموده  و همین سکوت باعث سوءاستفاده بعضی از شهروندان در رها سازی نخاله ها شده  است.


انباشت نخاله های ساختمانی در مجاورت بیمارستان یکی از بزرگترین معضلات زیست محیطی این شهرستان است که با اندک ورزش باد، تلی از خاک و ریز گردها را بر فضای بیمارستان انباشته می کند.

 

همانگونه که زباله های شهری و خانگی به محل های دور از شهر و روستا انتقال می یابد نخاله ها و پسماندهای عمرانی نیز با التزام و تعهد و دریافت هزینه از مالکین و سازندگان و هماهنگی مامورین و خودروها گشت زنی می تواند به محلی مناسب انتقال و تخلیه گردد تا از منظره های بد ریخت و زشت ورودی و خروجی های شهر و آلودگی های زیست محیطی و شیوع بیماری های مختلف جلوگیری بعمل آید و نیز همچون برخی از شهرها علاوه بر راهکارهای فرهنگ سازی و برخورد های قضایی، اقداماتی در جهت احداث کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی انجام گیرد.

 


یکی از مشکلات زیست محیطی شهرستان حجم بسیار زیاد زباله و نخاله های ساختمانی است که در سالهای اخیر به علت گسترده تر شدن شهر به چالشی مهم برای محیط زیست دهگلان تبدیل شده است.

 

 برای حل این مشکل با مراجعه به محیط زیست دهگلان  مجیدی رئیس اداره محیط زیست شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:  تجمع نخاله های ساختمانی باعث جمع شدن حیوانان موذی و ازدیاد سگهای ولگرد در آن مسیر شده که زمینه ساز بسیاری از بیماریهاست.


 وی افزو: نخاله های ساختمانی علاوه بر ایجاد آلودگی و بیماری چهره زشت به شهر می بخشد و باید توسط شهرداری مکانی برای نخاله های ساختمانی تملک و تعیین شود.


مجیدی درادامه گفت: وظیفه شهرداری است که طبق  شیوه نامه نسبت به جمع آوری نخاله عمل کند تا این مشکل رها سازی نخاله در اطراف شهر رفع شود.

 

مجیدی گفت: شهرداري به عنوان متولي مي بايست در يک برنامه ريزي کوتاه مدت نسبت به تعيين مکان مناسب براي تخليه نخاله ها اقدام و موضوع را به شهروندان اطلاع رساني کند.


فرزاد رحیمی کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهگلان در جواب خبرنگار ما که  وجود نخاله  از نظر بهداشتی چه مضراتی دارد گفت: ایجاد این نخاله در مجاورت بیمارستان و یا اطراف شهر باعث تجمع آبهای سطحی و منجر به آلودگی می شود.

 

رحیمی گفت: بهداشت محیط و کنترل علل و عواملی که به گونه ای روی سلامت جسمی، روانی و اجتماعی انسان تاثیر گذار است از مواردی است که در خیلی از کشورها دنیا دارای اهمیت ویژه و بخوبی مدیریت و ساماندهی می شود.


. وي افزود: بايد اقدام لازم براي تهيه زمين مناسب جهت  تخليه نخاله ها صورت گيرد تا مردم و شهروندان از معضل نخاله ها که گريبانگير آن ها شده است رهايي يابند و مشکل نخاله ها به طور کلي مرتفع شود.

 

وی از شورای شهر و شهرداری خواست که  مکانی در خارج  از شهر برای نخاله ساختمانی تعیین شود و مردم  را ملزم به خروج نخاله از داخل شهر کنند.


به هر روی به نظر می رسد دردهگلان  با توجه به رشد روز افزون تمایل مردم به تخریب و نوسازی شاهد تولید بالای نخاله های ساختمانی خواهیم بود که اگر شهرداری ها طرحی برای ساماندهی و بازیافت نخاله های ساختمانی نداشته نباشند، در آینده ای نه چندان دور نخاله های ساختمانی برای شهرستان بحران ساز خواهند شد.

 

منبع:دهگلان شیدا

 انتهای پیام/

سه شنبه 23 آبان 1396 | 07:49

کد خبر : 27511

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید