کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

اطلاعیه های فوری از کردستان بعد از زلزله شب گذشته ؛

از خسارت بر کتابخانه های عمومی کردستان تا تعطیلی یک روزه ی کامل دانش آموزان

اطلاعیه های فوری،  از کردستان ، بعد از زلزله شب گذشته ، مدارس نوبت بعداز ظهر، زلزله ای به بزرگی 7 و سه دهم ریشتر

شب گذشته ساعت 21 و 48 دقیقه زلزله ای به بزرگی 7 و 3 دهم ریشتر استان کرمانشاه و به تبع آن نیز 4 و نیم ریشتر استان کردستان را به لرزه درآورد.

به گزارش کُردتودی، شب گذشته ساعت 21 و 48 دقیقه زلزله ای به بزرگی 7 و 3 دهم ریشتر استان کرمانشاه و به تبع آن نیز 4 و نیم ریشتر استان کردستان را به لرزه درآورد.


در همان دقایق اولیه مدیریت بحران در سطح کشور تشکیل و دستور پیگیری ویژه برای بررسی و کمک به آسیب دیدگان و ... دستورات لازمه صادر شد.


مدارس نوبت بعدازظهر پنج شهر کردستان تعطیل است


براساس اطلاعیه آموزش و پرورش کردستان مدارس نوبت بعد از ظهر شهرستان‌های سنندج، بانه، سقز، سروآباد و مریوان تعطیل شد.


در ادامه اطلاعیه ذکر شده است؛ در پی وقوع زلزله در سطح استان و شرایط پیش آمده ناشی از زلزله، کلیه مدارس شهرستان‌های سنندج، سقز، بانه، سروآباد و مریوان در نوبت بعد از ظهر در سطح شهر و روستا  امروز دوشنبه 22 آبان 96 بنا به تصمیم مدیریت بحران و فرمانداران تعطیل شد.


پیش از این نیز آموزش و پرورش کردستان در اطلاعیه دیگری مدارس نوبت صبح شهرستان‌های سنندج، سقز، بانه، مریوان و سروآباد و مدارس روستایی شهرستان بیجار را تعطیل اعلام کرده بود.


برقراری پرواز‌‌های فرودگاه‌های سنندج


روابط عمومی فرودگاه سنندج با انتشار اطلاعیه ای، از فعاليت عادی فرودگاه سنندج پس از وقوع زمين لرزه و برقرار بودن پروازهای امروز این فرودگاه خبر داد.

 

سدها و تأسیسات آبی استان کردستان سالم هستند


مهندس اقبال شانظری گفت: کلیه سدها و تأسیسات آبی استان متعاقب زلزله شدید دیشب، سالم بوده و هیچگونه خسارتی متوجه این تأسیسات نشده است.


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان همچنین گفت: کمیته مدیریت بحران این شرکت از دیشب بصورت کامل، فعال و تا 48 ساعت آینده نیز در آماده باش به سر خواهد برد و همچنین آمادگی خود را برای کمک به استان کرمانشاه اعلام کرده اند.


شیفت صبح دانشجویان کردستان موجه است

رئیس دانشگاه کردستان گفت: امروز این دانشگاه تعطیل نیست اما غیبت دانشجویان در کلاس های ۸ تا ۱۰ صبح موجه است.

 

فردین اخلاقیان طاب گفت: در پی وقوع زلزله شب گذشته غرب کشور این دانشگاه آسیبی ندیده است و فعالیت آموزشی این دانشگاه امروز ۲۲ آبان ماه انجام می شود.

 

وی افزود: باتوجه به حادثه شب گذشته دانشجویانی که در کلاس های ۸ تا ۱۰ صبح نتوانند حاضر شوند، غیبت آنها موجه خواهد بود.

 

رئیس دانشگاه کردستان اظهار داشت: فعالیت های آموزشی این دانشگاه تعطیل نیست.

 

اخلاقیان طاب اظهار داشت: پس از وقوع زلزله شب گذشته تعدادی از دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه مضطرب بودند که دانشجویانی که خوابگاه آنها در طبقات بالا بود به مسجد دانشگاه منتقل شدند.


زلزله اخیر در کردستان خسارات جانی نداشته است


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: خوشبختانه زلزله اخیر در کردستان خسارات جانی نداشته و تاکنون هیچ مصدوم یا مجروحی به بیمارستانهای استان کردستان مراجعه نکرده اند.کتابخانه های عمومی استان کردستان تعطیل شد


اسماعیل احمدی بیان کرد: بر اساس دستور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، امروز تمامی کتابخانه های عمومی استان کردستان تعطیل است.
وی ادامه داد: این تصمیم در راستای کاهش تردد به ویژه در مسیر های کردستان به کرمانشاه صورت گرفته است و انتظار می رود که کار امداد و نجات با جدیت دنبال شود.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: بر اساس گزارش های رسیده از کتابخانه های شماری از روستاهای نزدیک به کانون وقوع زلزله خسارت های مالی روی داده است و شماری از قفسه ها آسیب دیده است.

 

منبع: آفتاب دل

انتهای پیام/

دوشنبه 22 آبان 1396 | 11:44

کد خبر : 27500

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید