کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

همرزم شهید:

شهید جمیل شهسواری با شکست و تزلزل بیگانه بود

تعداد نیروهای دشمن بسیار زیاد بود و ما در محاصره کامل آن ها قرار داشتیم، اما وقتی به شهید شهسواری نگاه می کردم، هیچ نشانی از تزلزل و شکست در روحیه ایشان نمی دیدم.

به گزارش کُردتودی، پیشمرگ مسلمان کرد محمد عصمتی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس خاطره ای از درگیری رزمندگان سپاه اسلام با نیروهای ضد انقلاب و حضور قهرمانانه شهید جمیل شهسواری را این گونه بازگو می کند:

 

سال 1367 مناطق اطراف دیواندره توسط نیروهای ضد انقلاب به شدت ناامن شده بود. در آن وضعیت هرجا کار به بن بست می رسید و شرایط سخت می شد، مسئولیت عملیات به شهید جمیل شهسواری واگذار می شد.

 

یک روز بنده به اتفاق تعدادی از نیروها در خدمت شهید شهسواری و حاج اسماعیل ـ از فرماندهان وقت سپاه استان ـ بودیم که با بی سیم خبر دادند: تعدادی از بچه های سپاه در یکی از ارتفاعات منطقه به محاصره ضد انقلاب درآمده اند.

 

حاج اسماعیل از شنیدن خبر به شدت نگران شد. کاک جمیل که وضعیت را این گونه دید، از حاج اسماعیل خواست تا همراه نیروهایش به کمک بچه ها برود. حاج اسماعیل هم با درخواست شهید شهسواری موافقت کرد و کاک جمیل به اتفاق یازده تن از نیروهایش که بنده نیز جزء آن ها بودم، به طرف منطقه حرکت کردیم.

 

با رسیدن به منطقه با نیروهای دشمن درگیر شدیم، ما قصد داشتیم خودمان را به طرف ارتفاعات بالا بکشیم تا ضمن پاکسازی منطقه دوستانمان را نیز نجات دهیم.

 

نیروهای ضد انقلاب موقعیت بهتری داشتند و در همان لحظات ابتدایی موفق شدند یکی از نیروهای ما را به اسارت درآورده و یک نفر دیگر را مورد اصابت گلوله قرار داده و مجروح سازند. کاک جمیل وقتی این وضعیت را دید مدام به همرزم مجروحمان دلداری می داد که نگران نباش ما پیروز این درگیری هستیم.

 

کاک جمیل قصد داشت، همرزم مجروحمان را به منطقه ای امن منتقل کند، اما رشادت و مجاهدت شخص مجروح مانع از این کار شد؛ جابجایی همرزم مجروحمان در آن شرایط باعث می شد که ما در پیشروی به سمت ارتفاعات دچار مشکل شویم و در تیر رس نیروهای ضدانقلاب قرار بگیریم.

 

همرزم مجروحمان از کاک جمیل خواست که در همان نقطه بماند تا ضمن سرگرم کردن نیروهای دشمن، ما بتوانیم به طرف ارتفاعات پیشروی کنیم. همرزم مجروحمان در همان نقطه ماند و با نیروهای ضدانقلاب درگیر شد تا در نهایت بعد از چند دقیقه به شهادت رسید. رشادت همرزم مجروحمان باعث شد ما بتوانیم به طرف ارتفاعات پیشروی کنیم.

 

تعداد نیروهای دشمن بسیار زیاد بود و ما در محاصره کامل آن ها قرار داشتیم، اما وقتی به شهید شهسواری نگاه می کردم، هیچ نشانی از تزلزل و شکست در روحیه ایشان نمی دیدم.

 

نیروهای ضد انقلاب تا آن لحظه نمی دانستند که در برابر شهید شهسواری قرار گرفته اند، اما به محض اینکه به این موضوع پی بردند، دچار اضطراب شدند. مزدوران استکبار جهانی که می دانستند توان مقابله با شهید شهسواری را ندارند، به حیله و نیرنگ متوسل شدند تا شاید بتوانند از این طریق ایشان را به دام بیاندازند، به همین خاطر مدام فریاد می زندند: کاک جمیل! ما از نیروهای سنندج هستیم، نگران نیروهای ضد انقلاب نباش، به طرف ما بیا.

 

شهید شهسواری که دست آن ها را خوانده بود به ما دستور داد که به دو دسته تقسیم شویم. گروه اول که شهید شهسوری جلودار آن بود به طرف ارتفاعات پیش روی کرد و گروه دوم با نیروهای ضد انقلاب درگیر شد. حمله و مقاومت جانانه بچه ها با طرح شهید شهسواری دوباره از سر گرفته شد و بعد از چند ساعت درگیری توانستیم نیروهای ضد انقلاب را عقب برانیم.

 

در این درگیری نیروهای دشمن متحمل شکست سنگینی شدند و علی رغم اینکه نیروهای ضد انقلاب در تمام عملیات های همواره تلاش می کردند تا اجساد کشته شده های خود را با خود ببرند، اما در این عملیات موفق به انجام این کار نشدند و تعداد زیادی از کشته های ضد انقلاب در منطقه جا ماند.

 

شهید جمیل شهسواری در تاریخ ۱۳۷۴/۱۲/۲۷ برای منهدم ساختن مرکز تجمع نیروهای ضد انقلاب طی یک مبارزه شجاعانه با نیروهای ضد انقلاب به شهادت رسید.

منبع: پیشمرگ روح الله

انتهای پیام/v.v

  یکشنبه 21 آبان 1396 | 11:40

  کد خبر : 27483

  منتشر کننده : الف ر/p

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید