کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان:

بیش از 15 هزار نسخه کتاب با عنوان منابع بومی به کتابخانه های عمومی افزوده شده است

۱۵ هزار و ۷۲۷ نسخه کتاب ،عنوان منابع بومی، به کتابخانه های عمومی ،کردستان

مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: ۱۵ هزار و ۷۲۷ نسخه کتاب با عنوان منابع بومی به کتابخانه های عمومی افزوده شده است.

به گزارش کُردتودی، اسماعیل احمدی مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان در نشست تخصصی کتاب خوان و آیین رونمایی از کتاب نوشتن در روزنامه نگاری که صبح امروز در سنندج برگزار شد اظهار کرد:همراه کردن خانواده ها با کتاب ضامن روشنایی آینده جامعه ما است و این آرمان دست یافتنی است به شرطی که نسبت به مقوله کتاب اهتمام داشته تا بتوانیم آینده را با کتاب ضامن ببخشیم . 


وی گفت: مقوله فرهنگ به صورت یک پایه ثابت در فرهنگ تعاملات اجتماعی و سبک زندگی خودنمایی می کند چرا که پرهزینه تر، باثبات تر و ایمن تر از کتاب وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه کتاب ضامن تمام آرمان ها و راهبردهایی است که در زندگی وجود دارد گفت: در سبک زندگی  ما کتاب باید نقش محوری داشته باشد.


احمدی افزود: نهاد کتابخانه های عمومی بعنوان مجموعه ای که منابع اطلاعات خانواده ها و امور شهروندان را تامین می کند در طول سال ۹۶ بعنوان روند روتینی که برای تهیه منابع مرسوم است ۱۵ هزار و ۷۲۷ نسخه کتاب با عنوان منابع بومی به مجموع کتابخانه های عمومی افزوده شده است.


وی تاکید کرد: از حیث منابع بومی در استان کردستان، مراجعه کننده با نیتز و چالش اصلا مواجه نخواهد شد و به صورت مستمر در روند منطقه با شارژ و اپدیت منابع وجود دارد.


مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: ۸۵ کتابخانه ی نهادی و مشارکتی در سطح استان وجود دارد که ۱۶ باب از این کتابخانه ها روستایی، ۳۵ باب مشارکتی و مابقی در کتابخانه های نهادی فعالیت می کنند.


وی یادآور شد: ۱۹۸ هزار و ۲۰۴ مورد ثبت امانت در ۶ ماهه نخست سال جاری و ۱۳ هزار و ۹۰۰ امانت موقت هم داشته ایم.


احمدی ادامه داد: ۳۵ هزار و ۵۵۰ نفر از شهروندان کردستان عضو کتابخانه ها هستند.


وی در پایان با بیان اینکه اهدای کتاب،اهدای دانایی است گفت:  ۴۰ هزار عنوان کتب اهدایی از شهروندان در بخش های مختلف داشته ایم.

منبع: آفتاب دل


انتهای پیام/v.v

یکشنبه 21 آبان 1396 | 13:00

کد خبر : 27480

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید