کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در شهرداری سنندج کار یک نفر در اختیار چهار نفر است

شهرداری سنندج، شورای اسلامی شهر سنندج، کارکنان شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: دلیل پرداخت نشدن حقوق برخی کارکنان شهرداری سنندج کاهش سهم مالیات بر ارزش افزوده ای است که پس از ارسال به مرکز بخشی از آن به شهرها و روستاها پرداخت می شود.

به گزارش کُردتودی،  به نقل از ایرنا، جلال شریعتی در جمع خبرنگاران افزود: حقوق نیمی از کارکنان شهرداری سنندج از طریق دریافت مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود که کاهش آن موجب شده پرداخت حقوق با مشکلاتی مواجه شود.


وی ادامه داد: با شرایطی که ایجاد شده هر کسی هم شهردار بود در پرداخت حقوق کارکنان با مشکل مواجه می شد لذا این موضوع ربطی به حضور یا عدم حضور شهردار ندارد.


شریعتی اظهار کرد: از شهریور امسال بخشنامه ای به اداره مالیاتی ابلاغ شد که طبق آن 15 درصد از سهم شهرها در حوزه مالیات بر ارزش افزوده کاسته شده و به روستاها داده شود.


وی یادآور شد: در کنار این کاهش سهم، اشکال در سیستم نرم افزاری که برای تخصیص سهم از مالیات ارزش بر افزوده طراحی شده هم موجب شد سهم شهرها از این مالیات باز هم کاهش یابد و مشکلات شهرداری سنندج بیشتر شود..


رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: عده ای که از هواداران شهردار سابق هستند این موضوع را دست آویز انتقاد به شهرداری و شورای اسلامی شهر در دوره پنجم قرار داده اند.


شهرداری سنندج بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال چك برگشتی دارد
سرپرست شهرداری سنندج گفت: شهرداری سنندج ۱۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان چک برگشتی دارد


به گزارش کردپرس به نقل از تسنیم، علیرضا کاظمی در جلسه رسمی اعضای شورای شهر که با محوریت بررسی مصوبات و مکاتبات کمیسیون‌ها در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد، با بیان اینکه چک‌های موجود در شهرداری را برگشت داده‌ایم، اظهار داشت: تاکنون 11 میلیارد و 670 میلیون تومان چک برگشتی داریم.


ادارات سنندج 55 میلیارد و 700 میلیون تومان به شهرداری بدهکار هستند
وی با بیان اینکه بانک‌ها یک میلیارد و 900 میلیون تومان به شهرداری بدهکار هستند، گفت: تمام ادارات سطح شهر سنندج در مجموع 55 میلیارد و 700 میلیون تومان به شهرداری بدهکار هستند.


سرپرست شهرداری سنندج تصریح کرد: درآمد شهرداری مرکزی از درآمد تک تک مناطق بوده و کل مناطق در مهرماه دو میلیارد و 500 میلیون تومان درآمد داشته در حالی که باید 6 میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌شد.


برخی از مدیران شهرداری سنندج کارشکنی و خود شیرینی می‌کنند
وی ادامه داد: برخی از کارگران شهرداری سنندج حقوق گرفته‌اند و مشکل حقوق ندارند اما در سطح شهر به راه افتاده‌اند و شروع به تخریب کرده‌اند.


کاظمی با بیان اینکه اکنون تنها حقوق شهریورماه اتوبوسرانی پرداخت نشده است، افزود: 85 درصد حقوق کارکنان شهرداری مناطق یک و سه پرداخت شده و فقط حقوق مهرماه پرداخت نشده و بنده می‌خواهم این قضیه را دیگر پاره کنم چراکه برخی مدیران کارشکنی و خود شیرینی می‌کنند و بنده هم چیزهای برای گفتن دارم.


در شهرداری سنندج کار یک نفر در اختیار چهار نفر است
وی با بیان اینکه نمی‌توانم حقوق اضافه کار را قطع کنم، اظهار کرد: شهرداری سنندج یکهزار و 396 نفر نیروی شرکتی، 110 نفر نیروی ساعتی، 720 نفر نیروی رسمی، پیمانی و قراردادی دارد.


سرپرست شهرداری سنندج با اشاره به نیروهای مازاد در شهرداری خاطر نشان کرد: متأسفانه در شهرداری سنندج کار یک نفر در اختیار چهار نفر است و همه از بنده می‌پرسند چرا، در حالیکه بنده تازه وارد این سیستم شده‌ام.

انتهای پیام/v.v

یکشنبه 21 آبان 1396 | 08:25

کد خبر : 27473

منتشر کننده : v.v

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید