کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

بازدید نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران از بیمارستان کوثر سنندج/ فرشادان: افزایش 50 خانه بهداشت و شبانه روزی شدن درمانگاه زرینه اوباتو

سید مهدی فرشادان، دکتر سیامک واحدی، بیمارستان کوثر سنندج، بیمارستان کوثر، نماینده مردم سنندج دیواندره و کامیاران، خانه بهداشت، درمانگاه زرینه اوباتو

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به منظور یررسی وضعیت خدمات رسانی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی سرویس دهی بیمارستان کوثر سنندج از این مرکز بازدید کرد.

به گزارش کُردتودی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جلسه بررسی نیازهای بیمارستان کوثر ضمن اعلام خبر افزایش روز افزون کمی و کیفی خدمات این مرکز گفت: بیمارستان کوثر در روزهای پایانی سال 95 افتتاح شد که در آن زمان تنها بخشهای جراحی، گوش و حلق و بینی، اورولوژی و اورژانس فعال بود اما امروز دایره خدمات درمانی بیمارستان گسترش یافته و هر روز شاهد افزایش تعداد خدمات و مراجعه افراد هستیم به طوری که در فاز اول تعداد مراجعین به اورژانس 1148 نفر بود اما در پایان مهر ماه امسال این رقم به 6 هزار و 70 نفر، تعداد افراد بستری از 107 نفر به 305 نفر، جراحی به 1307 مورد و مراجعه به درمانگاه به 4 هزار و 598 مورد رسیده است.

 

دکتر سیامک واحدی افزود: از نظر امکانات، تخت، ساختمان، دارو و تجهیزات هیچ کمبودی نداریم اما از نظر کادر پزشکی و پرستار با کمبود مواجه هستیم و نیاز به حمایت نمایندگان مجلس از وزارت بهداشت داریم زیرا در این صورت مشکل استانها نیز حل خواهد شد.

 

 

واحدی تصریح کرد: مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کردستان و همکاران اداری، درمانی و بهداشتی با تمام توان خود در تلاشند تا کمبودهای مذکور خللی در خدمات رسانی به مراجعین و بیماران ایجاد نکند.

 

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت همه جانبه مجلس از حوزه درمان کشور گفت: طرح نظام سلامت کشور نقطه قوت و درخشان در کارنامه دولت است اما در جای خود مشکلات و نارسایی هایی دارد که اگر حل نشود با شکست مواجه می گردد.

 

دکتر مهدی فرشادان افزود: بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستانهای کشور به علت کمبود اعتبارات با افت کیفی و کمی در خدمات درمانی روبرو هستند.

 

وی اعلام کرد: قرار شد که 10 درصد از اعتبارات طرح هدفمند سازی یارانه ها و 1 درصد از طرح مالیات بر ارزش افزوده به حوزه درمان اختصاص یابد و از این منابع به عنوان منابع پایدار برای تقویت بخش درمان استفاده گردد اما دولت تا کنون به این قانون عمل ننموده و تنها نصف آن را تخصیص داده است.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: من در جلسات کمیسون درمان و بودجه مجلس پیشنهاد دادم تا رقم ارزش افزوده ار 1 درصد به 5 درصد افزایش یابد که این پیشنهاد در جلسات مورد استقبال اعضاء قرار گرفت که در صورت نهایی شدن خدمتی بزرگ برای ارتقاء سطح کمی و کیفی درمان خواهد شد.

 

فرشادان ضمن برشمردن فعالیتهای خود در زمینه افزایش سهم کردستان از اعتبارات و امکانات درمانی کشور گفت: من به شدت دنبال افزایش سهم استان از اعتبارات و امکانات حوزه درمان هستم و دستورات مهمی از وزیر بهداشت گرفته ام که برای رسیدن به این اعتبارات نیاز به ایجاد یک تشکیلات پیگیری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان دارد تا سریعا تحقق یابد.

 

وی افزود: اخذ موافقت دادن 3 میلیارد تومان کمک نقدی، افزایش 50 خانه بهداشت و شبانه روزی نمودن درمانگاه زرینه اوباتو از اهم دستورات اخذ شده از وزیر محترم است.

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 20 آبان 1396 | 11:32

کد خبر : 27459

منتشر کننده : a.p

شهروند پاسخ شنبه 20 آبان 1396 | 14:51

0
1

من نمی دانم آقای فرشادان از چه چیز بیمارستان بازدید بعمل آورده ولی جهت اطلاع ایشان و مدیر کل محترم دانشگاع علوم پزشکی، این بیمارستان به یک بازداشتگاه بیشتر شبیه است تا بیمارستان. نگهبانان و برخی از پرسنل این بیمارستان، دانش چگونگی برخورد با ارباب رجوع را ندارند و با زبان زور و بی احترامی با مردم برخورد می نمایند. خلاصه اینکه احترام به ارباب رجوع در این بیمارستان هیچ محلی از اعراب ندارد و بیمارستانی که با سرمایه همین ملت ساخته شده، دارد به مردم زور می گوید. بیماران با وجود بیماری و داشتن سرم و تجهیزاتی که به بدنشان وصل شده، برای دیدار با عیادت کنندگان به محل درب ورودی مراجعه می کنند که آبروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان را بکلی می برد و جای ایراد دارد. چرا بستگان بیمار نباید بتوانند برای عیادت بیمارشان که هیچگونه محدودیتی برای عیادت نیز ندارد پیش او بروند؟ من شخصا دلیل این نوع برخوردها و رویه های ناصحیح را از یکی از نگهبانان پرسیدم که می گفت: ما می خواهیم این فرهنگ را جا بیندازیم که مردم برای عیادت به بیمارستان نیایند و این بیمارستان را باکلاس نگه داریم! یادمان نرود که چنین بیمارستانی مثلا می خواهد یک بیمارستان بین المللی باشد! ☺☺☺☺☺

حامد پاسخ یکشنبه 21 آبان 1396 | 12:47

0
1

کاش آقای فرشادان کمی هم به حرف کارمندان قراردادی این استان که در ادارات دیگر چندین ماه است حقوق نگرفته اند توجهی می داشت و دردشان را حل میکرد. داد از این تبعیض حقیقتا

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید