کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرازهایی از وصیت نامه شهید پرویز کاکسوندی:

اگر من برنگشتم، پول هایم را خرج مسجد کنید

فرازهایی از وصیت نامه شهید پرویز کاکسوندی: اگر من برنگشتم، از پول خودم برایم مراسم بگیرد و مقدار بیشتری از پولم را خرج ساخت و ساز مسجد کنید.

به گزارش کُردتودی،  شهید پرویز کاکسوندی در سال 1337 در روستای گاوشله در بخش قراتوره در شهرستان دیواندره به دنیا آمد. در سال 1343 به مدرسه رفت. تا پایان مقطع ابتدایی به تحصیل ادامه داد. سپس به خاطر مشکلات  مالی خانواده از تحصیل منصرف شد و در کنار پدر به کار کشاورزی پرداخت. در سال 1356 به خدمت سربازی رفت. اما بعد از مدتی معاف شد و به شهرهای آبادان و تهران مهاجرت کرد. در آن شهر ها کار می کرد که با انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) آشنا شد و چون این انقلاب را در راستای اهداف متعالی اسلام و پیشرفت کشور می دید با آن همراه شد و به جمع عاشقان حضرت امام (ره)پیوست. ایشان در بیشتر تظاهرات و راهپیمایی هایی که علیه رژیم پهلوی صورت می گرفت شرکت می کرد و انزجار خود را از اعمال آن رژیم نشان می داد.

 

پس از آنکه انقلاب شکوهمند ایران به پیرزی رسید به زادگاه خود مراجعت کرد و مدتی در آنجا ماند در سال 1358 به دیواندره رفت و علی رغم تلاش های سرسختانه ای که گروهک های ضدانقلاب برای جذب ایشان داشتند مشتاقانه به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شاخه دیواندره درآمد. پس از مدتی مسئول یکی از گروه های پیشمرگان منطقه شد. در پی ادغام سازمان پیشمر گان مسلمان در سپاه به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان دیواندره در آمد و به دلیل شایستگی و تلاش هایی که در راستای آزاد سازی روستاهای سنندج از لوث وجود نیروهای ضدانقلاب از خود نشان داد؛ شهید افیونی، معاون طرح و عملیات سپاه ناحیه کردستان، مسئولیت یکی از جبهه های سنندج را به ایشان محول کرد.

 

شهید کاکسوندی بعد از آن مدتی مأموریت گرفت و به دیواندره رفت. طولی نکشید که به سمت فرماندهی گردان ضربت حضرت رسول (ص) آن شهرستان منصوب شد. در مهر ماه سال 1363 ازدواج کرد. اما هنوز پنجاه روز از ازدواجش نگذشته بود که در روز هجدهم آبان ماه سال 1363 هنگامی که برای ایجاد کمین در اطراف روستا های قلعه گاه و حسین آباد در دیواندره رفته بود؛ پس از بازگشت در کمین نیروهای ضد انقلاب قرار گرفت و بعد از ساعتی مقاومت جانانه، از ناحیه سر و سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید. مزار مطهر شهید در روستای گاوشله می باشد.

 

فرازهایی از وصیت نامه شهید: 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

به پدر و مادرم بگویید: اگر من برنگشتم، ناراحت نباشند؛ من به خاطر اسلام به جبهه رفته ام.

 

به پدر و مادرم بگویید: بعد از شهادت من ابراز ناراحتی نکنند.

 

اگر من برنگشتم، از پول خودم برایم مراسم بگیرد و مقدار بیشتری از پولم را خرج ساخت و ساز مسجد کنید.

منبع: پیشمرگ روح الله

  چهارشنبه 17 آبان 1396 | 11:59

  کد خبر : 27433

  منتشر کننده : الف ر/p

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید