کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آقای استاندار مهمترین عملکرد برخی از مدیران گذشته، سیاسی کاری‌های منفعت طلبانه بود!

مدیران سیاسی کار، مدیر منفعت طلب، توسعه کردستان، آبادانی کردستان، اخبار کردستان، اخبار کردی، استاندار کردستان، بهمن مرادنیا

در گذشته شاهد این مهم بودیم که تیغ تیز  بغض سیاسی و جناحی  بسیاری از شایستگان را از گردونه مدیریتی حذف نمود؛ شاهد این اتفاق و تراژدی هولناک در عرصه مدیریتها بودیم که بسیاری از پستهای مدیریتی در اختیار افرادی قرار گرفت که تنها روزمه‌شان حضور همیشه بیدار در ستاد انتخاباتی بود!

به گزارش کُردتودی،  اخیرا استاندار کردستان در اولین سفر شهرستانی خود به مریوان و در حضور خبرنگاران از عملکرد ضغیف مدیران گلایه کرده بود؛ این نوع ادبیات از استاندار کردستان در انتقاد از مدیران ناکارآمد و ضعیف خود نشانه‌ای از عزم جدی مهندس مرادنیا در چهارسال پیش رو بر مبارزه با توسعه نیافتگی استان کردستان خواهد بود اما ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از مدیران ناکارآمد امروزی حاصل زایش ستادهای انتخاباتی و مولود تحمیل آنان بر مدیریت عالی استان در دوره گذشته بود؛ قطعا استاندار کردستان که از نیروهای ارزشی و ارزشمند استان می باشد براین مهم باور قلبی داشته و دارد که با این تیم مدیریتی فعلی بدون شک توسعه استان نه تنها رشد نخواهد کرد بلکه روز به روز شاهد افول آبادانی و پیشرفت استان کردستان نیز خواهیم بود بنابراین نگاه نماینده عالی دولت در این دیار بر انتخاب شایستگان بدور از فضاهای سیاسی و جناحی می‌باشد.

 

در گذشته شاهد این مهم بودیم که تیغ تیز  بغض سیاسی و جناحی  بسیاری از شایستگان را از گردونه مدیریتی حذف نمود؛ شاهد این اتفاق و تراژدی هولناک در عرصه مدیریتها بودیم که بسیاری از پستهای مدیریتی در اختیار افرادی قرار گرفت که تنها روزمه‌شان حضور همیشه بیدار در ستاد انتخاباتی بود؛ در این دوره بسیاری سوت ناظم بودن مدارس را در جیبشان  گذاشتند و در دولت مرادشان ابلاغ مدیر و مدیرکلی گرفتند که شاید تا آن ایام حتی در خواب هم شاهدش نبودند! آیا با این پروسه در جایگزین شدن رابطه ها بجای ضابطه در عرصه مدیریتی و حذف شایستگان می‌توان به پیشرفت و آبادانی استان امیدوار بود!؟

 

این روزها مردم استان به این امیدوار دست یافته‌اند که مرادنیا قطعا سونامی تغییرات مدیران ناکارآمد را در استان کلید خواهد زد؛ با این دیدگاه که شایستگان باید به عرصه مدیریتی  بیایند زیرا مردم کردستان تنها در لوای پرچم جمهوری اسلامی ایران قرار دارند؛ چپ و راست بودن در قاموس آنان فقط عشق واقعی به نظام و رهبری می باشد .

 

گاهی شاهد بوده‌ایم که برخی از مدیران منفعت طلب در چهار سال گذشته چنان همچون کبک سرشان را زیر برف کرده و ذره‌ای در جهت پیشرفت استان گامی برنداشته؛ زیرا سیاسی کاری و جناح بازی چشمهای آنان را کور کرده بود اگر مدیران عالی هم بر نحوه کارشان خرده می گرفتند بلافاصله هماهنگ شده و در کنار  دوستان هم حزبی خویش تهدید به استعفا می‌کردند! آیا با چنین دیدگاهی که برخی از مدیران داشتند توسعه استان با چالش مواجه نمی گردید؟!

 

به هرصورت اینک دیگر آن روزهای تک صدای در مدیریتها سپری شده است! دیگر آن روزها گذشت که مدیریتها حیاط خلوت ستادهای انتخاباتی باشد! بسیاری از نیروهای ارزشی توانمند و شایسته تنها به جرم همراه نبودن با طیف حاکم از عرصه مدیریتها طرد شدند!

 

قطعا باید به وزیر ولایی و ارزشی کشور که در انتخاب استاندار کردستان اسیر غوغاهای منفعت طلبانه عده ای از سیاسیون جناحی  نشد دست مریزاد بزرگ گفت زیرا اگر آن عده به آرزویشان در انتخاب استاندار می‌رسیدند بدون شک اینک شاهد خانه نشین شدن بسیاری از شایستگان در عرصه مدیریتها بودیم! اما خوشبختانه این بار روزگار بر وفق مرادشان نچرخید اما اینک گویا از سرمنفعت طلبی ضروری است تا رنگ بنفش این جنس مدیران کم رنگتر شود البته چنانچه به قیمت عبور از شال بنفش هم باشد به مرادشان برسند و دستشان در چهارسال پیش رو از مدیریتها قطع نگردد.

 

 محمد قادرمرزی

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 17 آبان 1396 | 10:39

کد خبر : 27431

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید