کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

افتتاح خانه امن ویژه زنان تحت خشونت خانگی در سنندج

خانه امن، زنان، خشونت

نخستین خانه امن ویژه زنان مورد خشونت قرار گرفته در استان کردستان صبح امروز توسط مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور افتتاح شد.

به گزارش کُردتودی، ، سید صباح قریشی مدیر کل بهزیستی استان کردستان صبح امروز در آیین افتتاح سه مرکز حمایتی آموزشی غیر دولتی شهر سنندج اظهار کرد: با هدف حمایت از توانمند سازی زنان و دختران در معرض خشونت این مراکز افتتاح شده است و به آنها نیز مشاوره داده می شود.


وی گفت: تا به الان 24 نفر پذیرش شده اند که 5 نفر آنها در مرکز هستند و مابقی مشاوره داده شده و به سوی خانواده های خود بازگشته اند.


وی با بیان اینکه تمامی خدمات مشاوره و مددکاری و مشاوره حقوقی برای این افراد انجام می‌شود گفت: خانه امن ویژه زنان تحت خشونت خانگی از جمله افراد در معرض طلاق و یا در معرض رفتار‌های خشونت آمیز است.


فعالیت ۲۲ خانه امن بانوان در کشور


فریبا درخشان نیا مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور در ادامه با بیان اینکه 22 خانه امن بانوان در کشور فعالیت می کنند افزود: این مراکز به منظور ایجاد و احساس امنیت زنان و دختران و توانمند سازی آنها دایر شده است.


وی گفت: یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی افزایش خانه‌های امن و گسترش چتر حمایتی از افراد آسیب دیده است و در این راستا نیز این مراکز سال گذشته پذیرای یک‌هزار و 600 زن بودند که در راستای توانمندسازی آنها و افزایش مهارت‌های زندگی، حرفه‌آموزی، اشتغال و مسائل زنان با احساس رضایت بیشتر از زندگی فعالیت دارند.


وی خاطر نشان کرد: این مراکز تنها مرکزی ست که این افراد می‌توانند در صورت نیاز همراه فرزندان پسر زیر ۱۲ سال و فرزندان دختر خود تا اتمام فرآیند مددکاری و مشاوره در این مرکز ساکن شوند.


گفتنی است؛ این مرکز با حضور مسئولین و خیرین شهرستان سنندج افتتاح گردید.


انتهای پیام/

سه شنبه 16 آبان 1396 | 08:49

کد خبر : 27387

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید