کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

اعضای محترم شورای اسلامی شهر سنندج لطفا پاسخگوی افکار عمومی باشید!

کارگران شهرداری سنندج، شهرداری سنندجف حقوق کارگران شهرداری، کارگران شهرداری، شورای شهر، شورای شهر سنندج

می خواستم از اعضاء شورای اسلامی شهر بپرسم که آیا صدای شکسته شدن استخوان کارگران زحمتکش شهرداری در اثر بی پولی را می شنوید؟!  می خواهم بپرسم آیا زن و بچه های خودتان یک شب را گرسنه سر بر بالین گذاشته اند؟! آیا از جیب فرزندان شما هم ناقوس بی پولی گوشها را کر می‌کند؟!

به گزارش کُردتودی، جالبترین پروسه در انتخابات شوراهای اسلامی چند روز مانده به این انتخابات که در آن ایام کاندیداها "فرهاد کوهکن" و مردم هم "شیرین دلداده" می گردند همه آنانی که نگاهی به کرسیهای شورای شهر داشته و دارند دم از خدمتگزاری صادقانه می‌زنند. برای مردم فرهاد کوهکن می گردند، خلاصه شعارهای رنگارنگ و با لعابهای فریبنده در آن برهه  گوشها را کر می کرد!  هر چند که مردم عادت کرده اند که آن همه ادعا به مانند طبل توخالی خواهد ماند و بس! وقتی به صدای این طبل توخالی عادت کرده ایم دیگر شنیدن صدایش هم برایمان عادی شده است .

 

اما در اینجا روی سخنم با اعضاء محترم  شهر سنندج است! می خواستم از اعضاء شورای اسلامی شهر بپرسم که آیا صدای شکسته شدن استخوان کارگران زحمتکش شهرداری در اثر بی پولی را می شنوید؟!  می خواهم بپرسم آیا زن و بچه های خودتان یک شب را گرسنه سر بر بالین گذاشته اند؟! آیا از جیب فرزندان شما هم ناقوس بی پولی گوشها را کر می‌کند؟! زمانی شعارتان این بود ما از جنس این مردم هستیم آیا می دانید هم جنسهای شما دارند از بی پولی در دریای اندوه غرق می شوند؟! اعضاء محترم این روزها کانالهای شخصیتان پر شده از عکس رنگارنگ جلسات مختلف و بدون ثمر و عکس گرفتن کنار بزرگانی که تنها در نظر خودتان بزرگند، اما در این سو کانال زندگی کارکنان شهرداری پر از گل و لای شده است!

 

اعضاء محترم شورای شهر سنندج آیا به نظر خودتان از این تغییر زودهنگام در مدیریت شهری یعنی عدم ابقای مجدد دکتر منوچهر فخری  چه بویی را می توانیم استشام کنیم؟ قصد توهین نیست اما فعلا تنها بوی آن در مشام مردم ارضاء کردن خواسته های برخی از منفعت طلبانی بود که در آن ایام هر شب خواب میز قهوه ای رنگ شهرداری سنندج را می دیدند، به حق شما هم خوابشان را بسیار زیبا تعبیر کردید! باور کنید این سخن بنده نیست، حرف دل مردمان ساکن در این شهر است اگر قصد انکار دارید بهتر است در میان عامه مردم نظرسنجی نمائید! راستی تا یادم نرفته شماها در روزهای آغازین کارتان شعار پرطمطراق و دهن پرکن "تغییر" را سر می دادید آیا این همان  خروجی مورد نظر در  تغییرتان بود؟!  آیا خودتان آگاه هستید که اکثر مردم این شهر از تغییر شهردار قبلی با توجه به عملکرد مثبت ایشان بسیار ناراضی بودند؟! آیا این تغییر در نظر خودتان دهن کجی به مردم نبود؟ آیا می دانید در خانواده پرجمعیت شهرداری سنندج این روزها چه زجرها و مصیبتهای می گذرد؟؟ چرا باید حقوقها این قدر دیر پرداخت شود؟! قطعا در این فاصله بسیار کم از رفتن دکتر فخری این بحران مالی بوجود نمی آید؟ گویا فراموش کرده‌اید که شهردار قبلی نه تنها حقوق کارکنان را سروقت پرداخت می کرد بلکه همیشه نگاه ویژه ای نسبت به کارگران شهرداری داشت، از قبیل دادن سبد کالا در مناسبتهای مختلف و مهمانی نمودن کارگران در هتلهای سطح شهر که خودتان در آن ایام از حضور در آن مهمانیها لحظه ای درنگ نمی کردید!

 

  اما به هر صورت گذشته‌ها گذشته، اکنون بفرمائید چه برنامه و راهکاری برای خروج از این بن بست دارید؟! شماها که نمایندگان مردم هستید چرا در یک جلسه عمومی رودرو با مردم از برطرف شدن علامتهای سوال در ذهنشان سخن نمی گوئید؟! باور کنید کپی کردن سخنان ادیبان بزرگ و درج در کانال شخصی تلگرامی تنها ریشخند به شعور این مردم می تواند باشد! این روزها دیگر سوءاستفاده از عناوین "دکتر" و "مهندس" ره به جایی نمی برد! اما چرا از آن همه جلسات رنگارنگ و بدون نتیجه کنار شوفاژ شورا برای چند ساعت دوری نکرده، تصور نمائید که ایام تبلیغات انتخاباتی است به خود زحمت دهید و  به مساجد سطح شهر بروید همان مساجدی که رایتان را از آنجا گرفتید تا در جلسات عمومی و در حضور مردم با  پرسش و پاسخ پاسخگوی ابهامات موجود باشید! اگر از نگرفتن حق جلسات مساجد نگران هستید خوب شهرداری و عواملش که دربست تحت نظرتان هستند، در برگه گزارش جلسات بجای ذکر مسجد بنویسید ساختمان شورا

!

البته این موارد تنها یک پیشنهاد بود هر چند می دانم هیچ گوشی به آن بدهکار نیست! اما بیائید بجای مصاحبه در سایتهای مختلف و پررنگ کردن کانال شخصی تلگرامی از عکسهای تبلیغاتی "چندش آور" به میان رفتگران شهرداری بروید که این روزهای صدای فقرشان و آه و نفرین زن و بچه هایشان گوش آسمان را کر می کند!

 

اما در پایان این را بدانید که مردم آگاه بر تمامی عملکردهایتان هستند، مردم شهر سنندج همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مردمانی بااصالت و فرهنگی هستند مردم سنندج مردمانی هستند که عاشق  نظام و رهبری می باشند  که حساب عملکرد ضعیف شما را با نظام کاملا از هم متمایز کرده اند، اما ای کاش ذره ای به خود بیائید و از آه و نفرین زن و بچه های بیگناه کارگران شهرداری هراس به دل راه می دادید!! ای کاش ای کاش

 

 نویسنده: هدایت کردستانی

 

انتهای پیام/h.e

دوشنبه 15 آبان 1396 | 13:12

کد خبر : 27377

منتشر کننده : a.p

تحلیلگر پاسخ دوشنبه 15 آبان 1396 | 13:22

1
2

با سلام و عرض ادب
از جناب اقای هدایت کردستانی قدردانی می نمایم. سخن و نوشته ایشان که قطعا درست است . بخدا قسم ساختمان شورای شهر را نیز نمی شناسم تا در شورای شهر و یا شهردار شدن و نشدن کسی نقشی و یا کوچکترین منافعی داشته باشم و فقط بخاطر خدا می نویسم و این نصیحت است.از مشکلات معیشتی کارگران زحمتکش هیچ مسلمانی نمی تواند نارحت نباشدسخن حق است و کاملا درست است و انتقاد نیز درست است . ولی علم و اگاهی تحلیلی در اثر گزاری بر مخاطب چنین است که اگر بجای یک صفحه هزار صفحه درد بحق قشری زحمتکش نوشته شود با یک اشتباه به اندازه تارمویی تاثیر گزار نیست . ایکاش جناب اقای هدایت کردستانی سخنان بحق ودرست خود را به جناب اقای دکتر فخری شهردار قبلی سنندج گره نمی زدند و اسمی از ایشان نمی بردند. چون بطور مشخص به مخاطب چنین القاء می شود که چنین دردلی و دلسوزی که قطعا بحق است برای دلسوزی این قشر برای قشر زحمتکش نیست بلکه برای ریاست جناب اقای دکتر فخری است . به همین دلیل سخن حق ایشان با یک اشتباه نوشتاری به گوش هیچ مخاطبی فرو نمی رود . این الفبای نوشتار و علوم تبلیغاتی است .اساسا در هر چایی نیز چنین سخنی صدق می کند. می توانم هزار صفحه در این مورد بنویسم ولی توانایی ندارم امیدوارم همین عرایض توسط سایت وزین و ارزشمند کرد تودی پخش شود تا نویسندگان محترم که درد دل مردم را می نویسند و درد دلشان نیز بحق است بدانند که سخن چگونه با یک اشتباه از کمترین تاثیری می افتد .

حمید پاسخ سه شنبه 16 آبان 1396 | 08:02

1
6

ضمن عرض سلام و وقت بخیر،اعضای محترم شورا چرا سکوت کرده اید چرا به فکر نیروهای شهرداری نیستید؟چرا زمان مهندس شادمان یک روز حقوق دیر نشد،ولی چپ و راست استیضاح میکردید؟،تومار ۱۷صفحه ای مینوشتید، بعدش یه سگ اگه میومد تو شهر ده هزار بار بازخواست و سوال و جواب میکردی الان که دیگه تو شهر گله ای میان و میرن،ولی کسی نیست چیزی بگه،،آقایان شما که به هدف خود رسیدد ولی حداقل از این خواب دوساله بیدار شید

رضائی پاسخ سه شنبه 16 آبان 1396 | 09:45

6
2

بهرحال بنده فکرمیکنم شورا منافع خود را برمنافع یک شهرنیم میلیون نفری ترجیح دادند وبا عدم ابقای مدیر کاربلدی همانند دکترفخری اعتماد مردم را نسبت به خودشان ازبین بردند.وبا انتخاب که بهتر بگویم انتصاب صیدی شال بنفشی شهرداری را به سوی ناکجا آباد سوق دادند...(متاسفم برای بروچه های گلین وگزگزاره واطرف کامیاران.....)

سنه ایی پاسخ سه شنبه 16 آبان 1396 | 09:46

1
1

آقای تحلیگر ،، تا جایی که در مطلب دقت شود بحث جانبداری از شخص خاصی نیست بلکه نام بردن از دکتر فخری یادآوری کردن اشتباه بزرگ شورای شهر در تغییر مدیر شهری هست . زیرا که اول تا آخر مطلب نقد از ضایع شدن حق کارگران شهرداری است .

طرفدارحق پاسخ سه شنبه 16 آبان 1396 | 10:16

0
1

خداوکیلی باید به سایت کردتودی و کارکنانش دست مریزاد بزرگی گفت ، زیرا در عمل نشان داده اند که وامدار هیچ مدیر و یا عضو شورای شهری نیستند، آفرین کردتودی ، پیشنهاد می کنم نام کردتودی به صدای مردم تبدیل شود. زیرا سایتهای دیگر در نقد مدیران دستشان لرزان است . اقتدارتان را می ستائیم ، باز هم با صدای رسا باید گفت تنها سایت طرفدارحق و مردم همین کردتودی است . شماها دنبال گرفتن امتیاز از مدیران با سکوت کردن نیستید احسن فتبارک الله

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید