کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

لزوم استفاده از کودهای بیولوژیک در کشت های زراعی و باغی

جهاد کشاورزی کردستان، مدیر زراعت کردستان، کود بیولوژیک

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: باید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها کشاورزان را به استفاده از کودهای بیولوژیک در کشت های زراعی و باغی ترغیب کنند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، محمد صالح احمدی صبح امروز در گردهمایی مسئولین زراعت و ترویج کلیه شهرستانهای تحت پوشش، مسئولین مراکز جهادکشاورزی سراسر استان با موضوع کاربرد کودهای بیولوژیک در کشت گندم که در محل سالن اجتماعات مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان برگزار شد، افزود: برگزاری این کارگاه به منظور اهمیت جایگاه کود های بیولوژیک در کشت گندم باحضور تشکل های کشاورزی، نظام صنفی، بنیاد توانمندسازی گندمکاران، خانه کشاورز و شرکت های فراوری بذر با تشریح استفاده از کودهای بیولوژیک در کشت گندم توسط دکتر قاسمی برگزار شد.

 

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: هدف از برگزاری این گارگاه آموزشی استفاده از کودهای بیولوژیک در کشت گندم است که در راستای جلوگیری از  مصرف کودهای شیمیایی که برای خاک، محیط زیست و حتی سلامتی انسان مشکل ساز است شفاف سازی شود.

 

وی تاکید کرد: بر اساس  سیاست وزارت جهاد کشاورزی، علاوه بر توجیه کشاورزان برای مصرف بهینه کودها در تغذیه گیاهی استفاده از کودهای آلی و کودهای زیستی در اولویت قرار بگیرد. تا محصولات تولیدی سالم و به عبارتی ارگانیک باشند.

 

احمدی یاداورشد: سهمیه شهرستان ها برای استفاده از کودهای عنوان شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده و این کودها در شهرستانهای استان توزیع شده است.

 

وی در پایان تاکید کرد:  باید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها کشاورزان را به استفاده از کودهای بیولوژیک در کشت های زراعی و باغی ترغیب کنند.

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 16 آبان 1396 | 07:30

کد خبر : 27362

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید