کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

الگوهای ایرانی آب می روند!/رسوخ فرهنگ غربی بلاخره نمایان شد

سلبریتی های ایرانی، هانیه توسلی، گربه هانیه توسلی، الگوهای ایرانی، مقایسه زندگی بازیگران ایرانی با آمریکایی ها، بحران شخصیتی، بحران تهاجم فرهنگی

متاسفانه تهاجمی که در سال های اخیر در حوزه فرهنگ به مرزهای کشور رسوخ کرده است، کم کم در حال نفوذ و رسوخ به تمامی لایه های زندگی کل آحاد جامعه است.

به گزارش کُردتودی، تطبیق دادن زندگی اسلامی و متمدن ما با فرهنگ متوحش غربی تا حدود زیادی به نفع تهاجم فرهنگی غرب موفق بود و زندگی شبه مدرن غربی را غالب بر اعتقادات ما کرده است.

 

در سال های گذشته کمتر می شد این لایه تهاجمی را لمس کرد اما در چند سال گذشته عقاید انحرافی و خارج از اصول و تفکرات نادرستی توسط عوامل زیادی از جمله ماهواره، اینترنت، و انواع شبکه های اجتماعی به قلب و تیرک خانواده ها وارد شد.

 

اعتقاداتی که توانست جای سال ها تمدن، اسلام، دین، تفکر، صداقت و پاکی را بگیرد، حرام و حلال ها به راحتی جای خود را با هم عوض کنند و زندگی یک تمدن چند هزار ساله را با ناهنجارهای بی ریشه متحول کنند.

 

متاسفانه این اعتقادات من درآوردی و تازه تاسیس در بسیاری از فعالان فرهنگی و اجتماعی و هنرمندان به راحتی رسوخ کرده، و منجر به ایجاد انحرافاتی در زندگی طبیعی افراد شد است.

 

انحرافاتی که در نگاه اول شاید چیز مهمی به نظر نیاید، اما اگر عمقی به آن نگریسته شود، می توان روح نامتوازن و ناهنجار بودن را در آن یافت.

 

عقده ای به نام توجه؛ همین کم بود محبت و نادیده گرفتن هنجارها، عقده جلب توجه را در فرد ایجاد می کند و تبدیل به یک ناهنجاری با گره کور تهاجم فرهنگی خواهد شد!

 

بحران شخصیتی که در نتیجه تهاجمات فرهنگی ایجاد می شود تبعات منفی بر روح و روان فرد به جای خواهد گذاشت، در نتیجه شخص خود را متمایز از دیگران می یابد و همین تمایز کاذب بحران های بعدی را دامن زده و مشکلات را نمایان می کند.

 

بحرانی که گاه با حیثیت افراد بازی می کند، و انحرافی که منجر به ایجاد تبعات منفی در زندگی فرد خواهد شد.

 

در واقع نیاز به داشتن یک خانواده و ایجاد روابط خانوادگی که در سال های اخیر در شبکه های ماهواره ای تلاش برای حذف آن می شد و در بیشتر مواقع با زندگی، دوستی، و حتی ایجاد ارتباط با حیوانات جایگزین شد، امروز به صورت یک عقده قارچ مانند بیرون زده شد.

 

در روزهای اخیر یکی از سلبریتی های کشور که در واقع می توان گفت یک الگو برای جوانان هم به شمار می آمد با یک پست اینستاگرامی از یک بحران حاد در کشور که در حال رواج یافتن زیاد است، پرده برداشت!

 

داشتن یک زندگی طبیعی که در چرخه طبیعت وجود دارد، از رشد کردن و بزرگ شدن در یک خانواده متشکل از پدر و مادر، خواهر و برادر و دیگر اقوام و خویشاوندان نزدیک و دور، ازدواج و بچه دار شدن یک غریزه معتبر و مناسب برای ادامه دار شدن نسل است.

 

در کنار تظمین نسل، رفع نیازهای طبیعی فرد در این خانواده است که با حس با هم بودن در یک خانواده در انسان فروکش می کند و نیاز به دیگر موارد را کاهش خواهد داد.

 

اما با جایگزین کردن حیوانات با دنیای واقعی در حقیقت حس انسانیت پنهان شده و این حق الهی پایمال خواهد شد، و این افراد با نه گفتن به ازدواج تبدیل به الگوی برای جوانان می شوند و این موضوع پر اهمیت را کمرنگ و کم اهمیت جلوه می دهند، کاری که تبعات منفی را برای آینده کشور به دنبال خواهد داشت و باید هرچه زودتر راهی برای آن یافت!

 

 

انتهای پیام/

چهارشنبه 10 آبان 1396 | 11:01

کد خبر : 27295

منتشر کننده : o.o

ابوبکر پاسخ چهارشنبه 10 آبان 1396 | 13:17

1
2

متاسفم برای جامعه به تعبیر بعضیها تمدن 2500ساله که هرچه دم میزنند ازمدرنیته شدن توخالی(بی حجابی، سگ پرستی ،عدم توجه به مسائل خانوادگی و نبود جایگاه احترام پدر و مادر ،گم شدن آداب همسایه داری وـ..) جاهلند به اینکه با این رفتارها مثل غارنشیان قرون اولیه هستند هرچند به ظاهر کوخ نشین باشند.

مسلمان پاسخ پنجشنبه 11 آبان 1396 | 09:06

1
1

بخدا اینجانب با وجود اینکه خانه مستقلی دارم بخاطر عمل به فرامین قران کریم که فرموده است قو انفسکم و اهلیکم نارا ماهواره نخریده ام و ندارم و متوجه هستم اساسا ماهواره دیگر کهنه شده است چون هرکسی ماهواره هم نداشته باشد می تواند در سایت تلگرامی رسانه های مبتذل عضو شده و ابتذال به گوشی ان شخص بیاید . والله همان تلگرام را نیز ندارم و بطور 100% نیز با شما همفکر هستم ولی باید علت را بررسی و حل نمود واقعا علت چیست؟ همین را نیز می دانم که رسانه شرافتمندی هستید و ملاحظه بسیاری جوانب را نموده و همه مشکلات را ننوشته اید و قابل تقدیر است. بالاخره باید چاره نمود و راه حلی پیدا کرد علاج و راه حل را پیدا کردن نیز علت را پیدا کردن نیاز قطعی دارد مانند پزشکی که باید بیماری را درست تشخیص دهد و بر اساس تشخیص درست نسخه بنویسد واقعا راه حل این درد و غم و مشکلی که دیانت ما را تهدید جدی می کند چیست؟بالاخره واقعیت را باید بپذیریم و چاره ای جز این وجود ندارد که ما از دنیا خواهیم رفت با این تفکر و رفتار اینده چه خواهد شد ایا این افراد گربه بدست می توانند جامعه را نگه دارند؟باید راه حل پیدا کرد . این را هم دلسوزانه می دانم که راه حل برخورد قهر امیز جوابگو نیست . بالاخره همین الان هم ماهواره ممنوع است ولی ماهواره کهنه شده و رفت پی کارش/ شاید همین تلگرام و امثال ان هم یک سال دیگر کهنه شده و تکنولوژی جدیدی بیاید باید چکار کرد؟ علت چیست؟ و چکار باید کرد مهم است تا علت پیدا نشود چاره و علاج مثل همان مثال تشخیص پزشک بنظرم ممکن نیست خدا خودش بر نوامیس مسلمین رحم و عنایت فرماید امین

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید