کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

به مناسبت هفته ی نکوداشت پدافند غیرعامل:

نواخته شدن زنگ پدافند غيرعامل در مدارس دهگلان/ آموزش پدافند غیرعامل باید در مدارس جدی گرفته شود

پدافند غیر عامل,مدرسه رضوان دهگلان,پیشگیری از حوادث,فرهنگ سازی,آموزش پدافند غیر عامل

با حضور مسئولان شهرستان دهگلان زنگ پدافند غیر عامل در مدارس شهرستان دهگلان نواخته شد.

به گزارش کُردتودی،صبح امروز به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی و  اداره آمورزش و پرورش دهگلان و با حضور  جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان، معاون پرورشی آموزش و پروش دهگلان به مناسبت هفته ی نکوداشت پدافند غیرعامل و اهمیت فرهنگ سازی در این حوزه  زنگ پدافند غیر عامل  به صورت نمادین در مدسه رضوان شهر دهگلان نواخته شد.


در این مراسم اسدالله قادر مرزی معاون تربیتی  آموزش وپروش شهرستان دهگلان  ضمن تبریک هفته بسیج دانش آموزی اظهار کرد: پدافند غیر عامل، دفاع در برابر تهدید‌ها با اقدامات غیر مسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقا و پایداری ملی و تسریع مدیریت در زمان تهدید است.

 

 

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی و آموزش پدافند غیرعامل یکی از برنامه‌های راهبردی است،گفت: در طول این هفته برنامه‌های متعدد برای فرهنگ سازی پدافند غیر عامل و ترویج آن بین خانواده‌ها در مدارس و در بین دانش آموزان و فرهنگیان اجرا می‌شود.


قادر مرزی درادامه گفت: یکی از موضوعات مهمی که باید در مدارس مورد توجه قرار گیرد آموزش های پدافند غیرعامل است.

 


وی افزود: اصلی ترین موضوع تربیتی در آموزش و پرورش پدافند غیر عامل است و این نهاد می تواند در نقش سازی و نقش آفرینی دانش آموزان درآینده کشور اثر گذار باشد.


قادر مرزی با بیان اینکه آموزش و پرورش نهاد تاثیر گذار در ارتقا فرهنگ عمومی جامعه در عرصه‌های مختلف است، ادامه داد: از ضرورت‌های پدافند غیر عامل، ظرفیت‌های انسانی است که دانش آموزان و فرهنگیان بخش مهمی از این ظرفیت را تشیکل می‌دهند.

 

 

معاون تربیتی آموزش و پرورش دهگلان اظهار داشت: امروز در کشورهایی که نقاط آسیب‌پذیر بسیاری دارند، ‌پدافند غیرعامل می‌تواند به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و این فرهنگ‌سازی در کشور ما نیز ضروری است.

 

وی با اشاره به مقوله پیشگیری از حوادث طبیعی ونقش پدافند غیر عامل در آثار مخرب و کاهش آسیب ها افزود: باید پیشگیری از حوادث را یک امر مهم و ضوروری در نظربگیریم.

 

قادرمرزی  بیان کرد: دانش آموزان آینده سازان این مملکت می باشند باید با شناخت بیشتر از پدافند غیر عامل و توجه به پیشگیری از حوادث را یک اصل مهم در زندگی قلمداد کنند.

 

منبع:دهگلان شیدا

 انتهای پیام/

چهارشنبه 10 آبان 1396 | 08:35

کد خبر : 27288

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید