کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

مدیریت شهری سنندج قربانی سیاسی‌کاری و اهمال‌کاری منفعت‌طلبان!

شورای شهر سنندج، کارگران شهرداری سنندج، اعضای شورای سنندج، حقوق کارگران شهرداری سنندج، شهردار جدید شهر سنندج

برگزاری  مراسم  " هه‌لپه‌رکی " کنار برج میلاد یا عکس گرفتن کنار اعضای شورای تهران و یا آماده باش برای حضور در مراسم فاتحه‌خوانی و ترحیم در مساجد سطح شهر به اندازه تلاش برای پرداخت حقوق معوقه کارگران شهردای، برای شورای شهر سنندج ثواب ندارد!

به گزارش کُردتودی، متاسفانه این روزها شهرداری سنندج با بحران مالی بسیار نگران کننده‌ای روبروست، از پرداخت نشدن حقوق کارگران شهرداری مرکز استان فرهنگی کردستان چند ماه گذشته که می‌تواند مزیدی بر این نگرانی  باشد  اما چرا باید شاهد چنین تراژدی مالی و معیشتی برای نیروهای شهرداری باشیم؟

 

اگر دفترچه خاطراتمان را مروری کنیم نیمه دوم سال نود و چهار نیز چنین حالتی بر شهرداری سنندج حاکم بود زمانی که شورای شهر شهردار وقت مهندس شادمان را عزل نمودند اما از یادها نرفته است زمانی در نیمه دوم اسفند نود و چهار دکتر فخری، کلید طلایی شهرداری سنندج را تحویل گرفت در آن دوران نیز بحران مالی بسیار شدیدتر از امروز شهرداری سنندج را تهدید می کرد اما او با تجارب خویش توانست این بحران را در آن برهه بسیار خوب  مدیریت کند و در کمتر از پانزده روز تمامی حقوق معوقه و عیدی و پاداش بیش از دو هزار نفر را پرداخت نماید، شاید پس از سالها بهترین شب عید برای کارکنان شهرداری همان شب عید سال نود و پنج بود زیرا سفره هیچ نیروی شهرداری‌ای در آن زمان خالی نبود، از آن هنگام تا شهریور نود و شش  هیچکدام از نیروهای شهرداری دغدغه پرداخت حقوق را نداشتند متاسفانه هنگامی که به گفته رئیس شورای شهر سنندج، شورای جدید پروژه " تغییر" را در شهرداری سنندج با عدم انتخاب مجدد دکتر فخری  استارت زدند، همین دیدگاه کاملا با رنگ و لعاب سیاسی شورائیان سفره بیش از دو هزار نفر از کارکنان شهرداری سنندج را در معرض آسیب جدی قرار داد.

 

متاسفانه عده‌ای از شوراهای جدید با نگاه کاملا سیاسی  "بومی "  و " غیربومی "  به ساختار مدیریت شهری شدیدترین آسیب را وارد نمودند بدون تردید همه مردم بر این امر آگاهند که شهر سنندج از منظر مدیریت شهری  این روزها به  " کما " فرورفته است. باید این اطمینان خاطر را به آن دسته از شورائیانی که با پروژه تغییر شهردارسنندج معیشت کارکنان شهرداری را تهدید کردند داده شود که حافظه تاریخی مردم شریف و متدین سنندج این اتفاق سیاسی و مهندسی شده را هیچوقت فراموش نخواهند کرد و جواب آنان را در سالهای آتی و در پای صندوقهای رای خواهند داد.

 

به هرصورت شورای شهر با تغییر شهردار قبلی نسبت به انتخاب شهردار جدید اقدام نمودند اما پس از دو ماه هنوز وضعیت مدیریت شهری سنندج در هاله‌ای از ابهام وجود دارد چرا باید مردم و بیش از دو هزار نفر از کارکنان شهرداری این روزها تازیانه حب و بغض سیاسی عده‌ای را بخورند؟ آیا اتنخاب کنندگان شهردار منتخب تا پایان عمر شورای پنجم نسبت به شهردار منتخب خویش وفادار خواهند ماند؟ یا اینکه همان تعداد از شوراها که در برهه‌ای اصرار بر انتخاب مهندس صیدی را داشتند، آیا روزی هم خودشان پیشقدم در عزلشان نخواهند شد؟ زیرا که مردم این تجربه را از شورای شهر قبلی به یادگار دارند که روزی با دعوتنامه افراد را به عرصه مدیریت شهری می‌آوردند، آنگاه پس از گذشت زمان شاهنامه هیجده صفحه‌ای برایشان تنظیم می‌کردند!  هر چند که امروز از آن همه شاهنامه ( البته نه سوال بلکه بهانه ای برای عزل!) گویا کلمه‌ای هم برای یادآوری به نسلهای آینده برجای نمانده است.

 

اما طرح چند سوال از اعضای شورای شهر در این برهه خالی از لطف نیست. آیا پس از تایید حکم مهندس صیدی همین یاران و ارسال کنندگان کارت دعوت برایش  در  شورای شهر اجازه فعالیت و تلاش را در دوران مدیریتی  به ایشان خواهند داد؟  یا اینکه امروزه برایشان فصل انتقام فرار رسیده و در دستان هر کدام لیستی از محبوبین و مغضوبین پرسنل شهرداری وجود دارد که حتی پس از حضور ایشان به نحوی در چینش پیش خدمتهای شهرداری هم دخالت خواهند کرد؟!

 

آیا همین دوستان مهندس صیدی دست ایشان را پس از حضورشان در نوع چیدمان ساختار نیروی انسانی بر اساس تجربه و شایسته سالاری  باز خواهند گذاشت یا اینکه مدیریتهای شهرداری را همچون گوشت قربانی در بین خود تقسیم خواهند کرد؟!

 

  آیا باز هم تراژدی تزریق نیروی انسانی ناکارآمد و سفارشی شوراها  به شهرداری سنندج مانند گذشته‌ها  در دوره جدید مدیریت شهری نیز  تکرار خواهد شد؟! 

 

اما شورای دور پنجم باید بدانند که  قطعا این دوره بسیار متفاوت با دوره‌های قبلی خواهد بود زیرا مردم و فضای مجازی اینبار نمایندگان خود را در شورا در تمامی ابعاد رصد خواهند کرد به هر صورت به منتخبان مردم در شورا این توصیه را داریم برای یکبار هم که شده بدون حضور لنز دوربین عکاسان و یا برگزاری  مراسم  " هه‌لپه‌رکی " کنار برج میلاد  یا عکس گرفتن کنار اعضای شورای تهران که بیگمان چنین نمایشهای تبلیغاتی کوچکترین تاثیری بر مدیریت نوین شهری سنندج را نداشته و ندارد یا انتشار عکس در کانالهای شخصی که این جنس تبلیغات چندش آور هم  ذره‌ای از دردها و مشکلات  مردم و یا اینکه در پرداخت حقوق معوق نیروهای شهرداری نخواهد کاست، اینبار بدور از هر دوربین و شانتاژ خبری به خود زحمت بدهید و در وزارت کشور حضور یابید و این مشکلات و بحران موجود را در آنجا رایزنی کنید و مقداری از مرکز اعتبار بگیرید باور کنید ثواب این بیشتر از آماده باش برای حضور در مراسم فاتحه‌خوانی و ترحیم در مساجد سطح شهر است !

 

نویسنده: هدایت کردستانی

 

انتهای پیام/sh.s

سه شنبه 9 آبان 1396 | 12:13

کد خبر : 27273

منتشر کننده : a.p

رفتگر شهرداری پاسخ سه شنبه 9 آبان 1396 | 12:16

0
1

فقط این را میگویم که ما رفتگران شهرداری سنندج روزی ده بار قرآن بلند کرده و کسانی را که این وضعیت را بوجود آوردند نفرین میکنیم.چرا باید این وضع را ایجاد کنند

رضائی پاسخ سه شنبه 9 آبان 1396 | 12:34

0
2

شعار بومی وغیربومی دست آویز این منفعت طلبان است. والا دوران دکترفخری دوران طلائی شهرداری سنندج بود.آقایان روستازاده های گلین وگزگزاره بد بلایی سرشهرداری ومردم سنندج اوردند.آقای ...خطاب به شما چرا دست از سرشورا برنمیدارید حقوق ومزایای معلمی برایتان کافی نیست بری بنگاه معاملات ملکی بزنید. باسرنوشت مردم سنندج بازی نکنید.....

آواره پاسخ سه شنبه 9 آبان 1396 | 13:41

0
1

باید به این باصطلاح ... تحصیلکرده بگوئیم ، فکر می کنید فقط شما مدرک دکترا و استاد دانشگاه هستید ، باور کنید میمی حنیفه همسایه امان فرزندانش سه مدرک همجنس مدارک شما و بهترش را هم دارند !!! شماها کاری کردید که تا به قیامت دعای شر و نفرین کارگران شهرداری بدرقه اتان خواهد شد !! با مرد املاکی و ... شورا بخاطر منفعت خودتان شهری را به گند کشیدید !! فکر می کنید مردم از نیات منفعت طلبانه شما بیخبرند ؟ شماها که شورا را نردبان منفعت طلبی خویش کردید ! شماها از آه و ناله کارگران شهرداری و مردم بهراسید که دیر یا زود دامنگیرتان خواهد شد . چرا شورای ...و ... نشدید ؟ آنجا زراعت و دامداری داشت!!

شهروند پاسخ سه شنبه 9 آبان 1396 | 15:22

0
1

فراتر از تمام حرفهای فوق، ای کاش شهامت داشتند بگویند ... کردیم و فخری را دوباره بر می گرداندند.

شهروند پاسخ چهارشنبه 10 آبان 1396 | 08:06

0
0

شورا از یکی از اختیارات قانونی خود نسبت به استیضاح شهردار اقدام نمود ولی این سوال درذهن همه مردم ومسئولین ایجاد شده که ایا استیضاح اقای فخری به دلیل کم کاری بوده یا دلایل بومی ووموارد فرعی دیگر چون واقعه جای تاسف را دارد شورای که نصف بیشترشان ادعای دکتر بودن را دارند در این مورد دیدگاه فکری بسیار پایین را دارندشهردار کارش خدمت رسانی است نه یک اداره سیاسی مثال شهردار لندن یک نفر مسلمان پاکستانی هستش که با رای اکثر مردم انتخاب شده حال این مورد انتخاب شهردار گذشت ببینیم بقیه موارد وعملکرد شورا را درآتی چی خواهد بود وای بحالتان که به ارای واعتماد مردم خیانت یا کم کاری کنید که خداوند شاهد وناظر بر کارهایتان می باشد نمی گویم سازمان بازرسی یا دادگستری می گویم خداوند .

جمیل پاسخ چهارشنبه 10 آبان 1396 | 10:47

0
0

برخی از این شوراهای فعلی سنندج که به عدم ابقای دکتر فخری رای دادند ، به هیچ وجه کارشان در راستای خدمتگزاری به مردم نبود ، آنان قبل از انتخابات تمامی کارها را مهندسی کرده بودند . آنان فقط با مهندسی کردن انتخابات خوش فرمانی خود را به آقای ز نشان دادند . گویا بر طبق شنیده ها قرار بر این بود که در صورت شورا شدن باید اولین کارشان حذف دکتر فخری از گردونه مدیریت شهری باشد . خلاصه شهری را بیچاره نمودند تا خودشان به اهداف خود برسند اما قطعا اینان مزه شورا بودن را چشیده اند و ده دوره دیگر هم کاندید خواهند شد اما ما هم ساکت نخواهیم شد و جوابشان را پای صندوقهای رای خواهیم داد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید