کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

پارلمان کردستان هدف حمله طرفداران حزب دمکرات قرار گرفت

پارلمان کردستان، حزب دموکرات، حمله

پارلمان کردستان عراق لحظاتی پیش هدف حمله طرفداران حزب دمکرات و مسعود بارزانی قرار گرفت، هدف این افراد نمایندگان جنبش تغییر و رئیس فراکسیون این حزب در پارلمان است و در نتیجه این حمله نیروهای امنیتی پارلمان اقدام به تیراندازی کردند.

به گزارش کُردتودی، امروز یکشنبه پارلمان کردستان نشستی را به منظور بررسی مسئله منصب ریاست اقلیم و قرائت نامە کناره گیری مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان و رهبر حزب دمکرات برگزرا کرده و لایحە واگذاری اختیارات منصب ریاستاقلیم کردستان را به رای موافق 70 نماینە پارلمان تصویب کرد.

 

در هنگام قرائت نامە بارزانی نمایندگان جنبش تغییر که اختلافات اساسی با بارزانی و حزب دمکرات داشتە و در نشست های پیشین پارلمان نیز شرکت نکرده بودند، اقدام به زدن بر روی میزهای خود و برهم زدن نظم جلسە پارلمان کرده و در پی این اقدام نیز نایب رئیس پارلمان نشست را به مدت یک ساعت متوقف ساخت.

 

در فاصله میان دو نشست پارلمان رابون معروف رئیس فراکسیون جنبش تغییر در مقابل خبرنگاران ظاهر شده و به شرح موضع این فراکسیون در قبال نامە بارزانی پرداختە و در میان سخنان خود گفت که بارزانی و اختیارات وی اقلیم را دچار مصیبت کرده و این اظهارات وی، خشم  نمایندگان حزب دمکرات و طرفداران بارزانی را که در کنفرانس حضور داشتند را به دنبال داشت و به وی حمله کردند.

 

رسانە های اقلیم کردستان از جمله ان آر تی، خندان و سبه ی گزارش دادند که پس از آغاز دوباره نشست پارلمان، شماری از طرفداران حزب دمکرات و بارزانی به ساختمان پارلمان حمله کرده و رابون معروف را به اهانت به بارزانی و  نیروی پیشمرگ متهم کرده خواستار مجازات وی شدند.

 

نیروهای امنیتی پارلمان کردستان در مقابل تلاش این افراد برای شکستن حفاظ های ساختمان پارلمان و ورود به صحن پارلمان اقدام به تیراندازی کرده وخندان گزارش داد که صدای تیراندازی های شدیدی در منطقە شنیده می شود و طبق تصاویری کە از شبکە کردستان 24 منتشر شدە، شماری از نیروهای پیشمرگ نیز به منظور اعتراض به اظهارات رابون معروف کە آن را اهانت به پیشمرگ ها می دانند، در مقابل ساختمان پارلمان تجمع کردە اند.

 

همچنین تیم های رسانەای و خبرنگاران ان آر تی و سبهی که مشغول پوشش خبری نشست پارلمان بودند، هدف حمله افراد معترض قرار گرفتە اند.

 

در حال حاضر نمایندگان در ساختمان پارلمان حضور داشتە و اعلام کرده اند که حفظ جان و سلامت آنان بر عهده نیروهای امنیتی پارلمان است و یوسف محـمد صادق  رئیس پارلمان نیز که در این نشست حضور نداشت؛با صدور اطلاعیە ای فوری خطاب به نمایندگان سازمان ملل و آمریکا و کشورهای اروپایی در اقلیم کردستان اعلام کرد که با تحریکات حزبی، ساختمان پارلمان مورد حمله قرار گرفتە است و حفظ جان نمایندگان و خبرنگاران حاضر در ساختمان پارلمان بر عهده تحریک کنندگان و عاملان این خشونت و حمله ها است.

انتهای پیام/M.I

یکشنبه 7 آبان 1396 | 21:11

کد خبر : 27240

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید