کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مراسم تودیع و معارفه شهرداران قدیم و جدید مریوان برگزار شد

مریوان، شهرداران قدیم و جدید، شورای شهر مریوان

در جلسه شورای اداری شهرستان مریوان مراسم تودیع و معارفه شهردار شهر مریوان با حضور مسئولین شهرستانی و استانی برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، جلسه شورای اداری شهرستان مریوان صبح روز شنبه 6 آبان با حضور مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی، فرماندار مریوان، امیر قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، جمشیداسدی مدیر کل امور شهری، فواد کریمی شهردار سابق، جمال شریفی شهردار جدید مریوان، سرپرست و اعضای شورای دوره پنجم در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


در این جلسه که رسانه های دارای مجوز شهرستان مریوان حضور داشتند، محمد شفیعی فرماندار مریوان با ارائه گزارش عملکرد یکماه گذشته از فعالیت دستگاههای اجرایی بخصوص اداره راه وشهرسازی تقدیر و تشکر کرد و ضمن اشاره به بخشنامه استاندار کردستان از کلیه دستگاههای اجرایی خواست حدالمقدر از برگزاری جلسات خود در وقت اداری خودداری نمایند.


فرماندار مریوان در ادامه از زحمات 3 سال  10 ماه فواد کریمی در شهرداری شهر مریوان و زحمات دوماه بختیار سعیدی سرپرست شهرداری تشکر کرد، ابراز امیدواری کرد با انتخاب جمال شریفی به عنوان شهردار جدید شهر مریوان مشکلات شهرداری حل شود.


فواد کریمی شهردار سابق مریوان که در مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید مریوان حضور پیدا کرده بود از کارنامه کاری خود در شهرداری مریوان دفاع کرد و با اشاره به ساخت چندین پارک و افزایش سرانه سبز شهر مریوان به 7 متر و موفقیت های ورزشی در سطح شهر مریوان از عملکرد سه سال و 10 ماهه خود دفاع کرد.


کریمی در این جلسه از همکاری تمامی دستگاههای اجرایی و رسانه های مریوان بخصوص سایت زریوار خبر بخاطر نقدهای سازنده در این مدت تقدیر و تشکر کرد.


در ادامه این جلسه بختیار سعیدی که بعد از روی کار آمدن شورای جدید وی را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کردند با ارائه آماری از وضعیت اسفبار شهرداری در حوزه مالی و پرداخت نشدن حقوق کارگران و کارمندان از اسفند سال گذشته و زخمی کردن پروژه های غیر ضرور توسط مدیریت قبلی شهرداری، بدهی میلیاردی، چک های برگشتی زیاد و ... از عملکرد شهردار سابق و شورای دوره چهارم بشدت انتقاد کرد.


یدالله شیخ عطاری رئیس شورای دوره پنجم در این جلسه ضمن تشکر از زحمات سه سال و 10 ماه فواد کریمی، گفت: با وجود تلاش ها و خدمات شهردار سابق و شورای قبلی باید از مشکلات مالی عدیده که از دوره قبل برای شهرداری و شورای جدید به جای مانده است سخن گفت تا مشکلات به اسم شورای جدید نوشته نشود و در مرحله بعدی این مشکلات با همکاری و مساعدت مسئولین حل شود.


وی از بدهی بیش از 6 میلیارد تومانی حقوق کارگران، محکومیت های میلیاردی شهرداری، بدهی 25 میلیاردی شهرداری سابق در دیگر بخش ها که همه آنها در دوره گذشته رخ داده است خبر داد و خواستار پیگیری این مشکلات و موارد شد.


جمال شریفی شهردار جدید مریوان در ادامه این جلسه ضمن تشکر از فواد کریمی شهردار سابق مریوان از انتخاب اعضای شورای جدید شهر مریوان و اطمینان آنها از همه مسئولین و دستگاههای اجرایی شهرستان خواست بیش از گذشته با شهرداری تعامل داشته باشند.


وی همچنین اجرای قانون و شفاف سازی مالی، اتمام پروژه های نیمه تمام و زخمی شهرداری و پرداخت حقوق کارگران شهرداری را از اولویت های کاری خود در شهرداری عنوان کرد.

شهرداری تهران 100 برابر شهرداری مریوان بدهی دارد

جمشید اسدی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری کردستان، در دفاع از فواد کریمی شهردار سابق مریوان، گفت: شهرداری مریوان مثل دیگر شهرداری های کشور دچار مشکل است . وی با مقایسه شهرداری مریوان با شهرداری تهران گفت: اگر بدهی شهرداری تهران را با توجه به جمعیت میلیونی آن با شهر مریوان با جمعیت 136 هزاری نفری مقایسه کنیم می توان گفت که بدهی شهرداری تهران 30 هزار میلیارد تومان بوده که در مقابل آن بدهی شهرداری مریوان 23 میلیارد تومان است وباید قطعا بدانید بدهی شهرداری مریوان 100 برابر کمتر از بدهی شهرداری تهران است. 


وی افزود: شهرداری موفق است که کار انجام دهد و تعهد ایجاد کند و سیستم شهرداری را ملزم به این تعهدات کند. وی البته با اشاره به اینکه در بحث انحراف از قانون، باید توسط شهرداری و شوراها و فرمانداری نظارت جدی صورت گیرد، تصریح کرد: در قانون جدید شهرداری ها طرح تحقیق و تفحص اضافه شده است که اگر انحرافی صورت گرفته است باید شهرداری و شورا قانونا اقدام کنند.


وی از شهرداری و شوراها خواست به جای انتقال ناامیدی به سیستم با اجرای قانون و تحقیق و تفحص از شهرداری قانونی اقدام نمایند.


وی با بیان اینکه فواد کریمی از محدود شهرداران استان کردستان است که با شورای شهر تعامل داشته است، گفت: وی از کسانی بود که با تعامل با دستگاههای اجرایی و نمایندگان و هم فرمانداران موفق عمل کرده است. وی از تثبیت مدیریتی در شهرداری ها تاکید کرد و آن را عامل موفقیت در شهرداری ها عنوان کرد.

شوراها در کار شهرداری دخالت نکنند

امیر قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در این جلسه، ضمن تبریک به جمال شریفی شهردار جدید مریوان اظهار داشت: آنچه در اینجا باید به آن اشاره کنم بحث اخلاق و اخلاق مداری است. مدیریت یک ریل و قطاری است که حرکت می کند مدیری که آن را به جای می رساند بعد از رفتن آن مدیری دیگر آن را تحویل می گیرد اگر چه ممکن است در سرعت آن تغییری ایجاد شود اما قطعا همان راه -خدمت گذاری -را می روند. وی از مدیران و مسئولین خواست این فرهنگ را ترویج دهند.


وی در ادامه ضمن اشاره بر اینکه شهرداری ها و شوراها باید در تعامل سازنده با هم باشند، تاکید کرد: شورا حق ندارند در کار پرسنلی شهرداری دخالت کنند. و اگر دخالت کنند فرمانداری و استانداری باید با شوراها برخورد کنند. شوراها وظایف خود را انجام دهند و نباید در کار شهرداری دخالت و ورود پیدا کنند. شک نکنید که شهرداری با نگاه و رویکرد سنتی و قدیمی دیگر اداره نخواهد شد و طبق قانون جدید شهرها باید از تنش و شهر فروشی خارج شود و آرامش پیدا کند.


قادری پرداخت حقوق و مزایای کارگران و کارمندان را از اولویت های شهرداری دانست و تأکید کرد استانداری نیز به شهردار جدید مریوان برای حل مشکل حقوق و مزایای کمک خواهد کرد.

پرداخت حقوق کارگران در اولویت برنامه های شهردار جدید مریوان

پرداخت حقوق کارگران در اولویت برنامه های شهردار جدید مریوان

پرداخت حقوق کارگران در اولویت برنامه های شهردار جدید مریوان

پرداخت حقوق کارگران در اولویت برنامه های شهردار جدید مریوان

پرداخت حقوق کارگران در اولویت برنامه های شهردار جدید مریوان

پرداخت حقوق کارگران در اولویت برنامه های شهردار جدید مریوان

پرداخت حقوق کارگران در اولویت برنامه های شهردار جدید مریوان


پرداخت حقوق کارگران در اولویت برنامه های شهردار جدید مریوان

منبع: زریوارخبر
انتهای پیام/M.I

یکشنبه 7 آبان 1396 | 07:36

کد خبر : 27219

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید