کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کردستان:

80 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی کردستان جذب بازار کار شدند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کردستان در گفت و گو با رسانه‌های خبر از برنامه ریزی برای ارتقاء شاخصهای علمی و مهارتی در این نهاد آموزشی استان داد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، تیمور جوادی با تاکید بر نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی در تامین نیروی انسانی کشور گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه کشور بایستی نظام آموزشی کشور متحول و از حالت تئوریک به حالت مهارت محور تبدیل می شد که این نقطه شروع فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی برای تربیت نیروی کار ماهر است.

 

وی افزود: این نهاد آموزشی در سال 1382 فعالیت خود را با 3 مرکز در کردستان آغاز کرد که تا امسال بیش از 20 هزار نفر فارغ التحصیل تحویل بازار کار داده است و در شرایط فعلی تعداد مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به 21 واحد افزایش یافته و 9 هزار دانشجو مشغول تحصیل در این مراکز هستند.

 

وی تصریح کرد: سال گذشته 16درصد از رشته های تئوریک این دانشگاه حذف وامسال هم تصمیم گرفته شد تا 20درصد دیگر از این رشته ها حذف و رشته های عملی و مهارتی به جای آنها تدریس گردد.

 

جوادی در مورد نقش این دانشگاه در تربیت نیروی انسانی کردستان اعلام کرد: هدف این نهاد علمی آموزشی افزایش کمی دانشجو نیست و هدف اصلی آن ارتقاء سطح علمی و مهارتی فارغ التحصیلان است.

 

وی خاطر نشان کرد: 80درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی کردستان مشغول به کار هستند که اکثر آنها بعد یادگیری مهارت در مراکز این دانشگاه جذب بازار کار شده اند و ما این آمار را افتخار اصلی خود می دانیم و تمام توان خود را به کار می گیریم تا روند کیفی را به حد اعلاء ارتقاء دهیم.

 

این مقام دانشگاهی افزود: رویکرد دانشگاه این است که تنها رشته های مورد نیاز بازار کار کردستان را آموزش دهد و تمام رشته های غیر مرتبط با پتانسیلهای استان حذف خواهد شد.

 

جوادی در خصوص وضعیت نظام کارگاهی و محیط آموزش عملی دانشگاه گفت: یکی از دغدغه های اصلی ما تامین استاد، کارگاه و آزمایشگاه است زیرا دانشجو باید 480 ساعت از زمان تحصیل را به صورت عملی طی کند که بخش زیادی از این نیاز در خود دانشگاه موجود است و مابقی را از فضای کارگاهی و آزمایشگاهی سایر مراکز علمی تامین می کنیم.

 

وی افزود: دولت این نهاد آموزشی را در راستای ارتقاء شاخص های آموزشی حمایت می نماید و امسال هم تسهیلات بدون بهره به ارزش 200 میلیارد تومان در اختیار دانشگاه قرار داد تا از این طریق نسبت به تامین امکانات آموزش عملی اقدام کند.

 

انتهای پیام/a.p

  شنبه 6 آبان 1396 | 13:42

  کد خبر : 27216

  منتشر کننده : a.p

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید