کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت

بی اعتباری کانال های تلگرامی و عدم اعتماد مردم به فضای مجازی

بی اعتمادی،فضای مجازی،شبکه های اجتماعی،تلگرام،سودجو،نظرسنجی،کانال های تلگرامی

نتایج یک نظرسنجی در کانال پایگاه خبری تحلیلی سراب خبر از بی اعتمادی مردم نسبت به شبکه های اجتماعی خبر می دهد.

به گزارش کُردتودی، گسترش پیشرفت های علمی و ساخت اپلیکیشن های تلفن همراه باعث شد تا مردم به راحتی بتوانند از اخبار و اطلاعات دنیای پیرامون خود در کوتاهترین زمان ممکن بهره مند شوند؛ اما در این میان افراد سودجویی نیز هستند که با راه اندازی برخی شبکه ها و کانال های متفاوت در فضای مجازی و بخصوص در اپلیکیشن پرطرفدار تلگرام به دنبال منافعی دیگر می باشند.

 

طی روزهای گذشته در کانال خبری تحلیلی سراب خبر نظرسنجی ای را ایجاد نمودیم تا میزان اعتماد عمومی به کانال های تلگرامی را بسنجیم که پاسخ های مردم نشان دهنده عدم اعتماد انان به فضای مجازی بود.

 

در واقع بروز شایعات متفاوت و نیز دروغ پراکنی و انتشار مطالب غیرواقعی به راهبرد اساسی برخی افراد در فضای مجازی تبدیل شده است که خدشه دار نمودن اعتماد عمومی نسبت به شبکه های اجتماعی را نیز به همراه داشته است.

 

متاسفانه سهولت در ایجاد شبکه های اجتماعی به نحوی است که هر فردی می تواند در کوتاهترین زمان تعداد افراد بیشماری را مخاطب خود قرار دهد و مطالب مورد علاقه خود را برای انان انعکاس دهد در حالی که نظارت مناسبی بر اینگونه عملکردها وجود ندارد.

 

شبکه های اجتماعی می توانند به عنوان ابزاری در خدمت بشر نسبت به رشد و توسعه دانش و فناوری مورد استفاده قرار بگیرند حال آنکه با گسترده شدن شرایط استفاده از آن این امکان به وجود امده است که مورد سوء استفاده سودجویان قرار گیرند.

 

بدون شک بروز رفتارهای پرخطر نیز می تواند یکی از معایب این شبکه ها باشد که با انتشار اخباری کذب از سوی برخی از این افراد می تواند زمینه رخداد ناهنجاری ها را در پی داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/sh.s

 

شنبه 6 آبان 1396 | 12:14

کد خبر : 27205

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید