کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ورزش بیجار صاحب ندارد+عکس

ورزش ، اداره ورزش و جوانان، حکم سرپرستی، مشکلات ورزش، مسئولان، وضعیت نامناسب سالن های ورزشی ، بیجار بام ایران

اداره ورزش و جوانان بیجار با داشتن مشکلات فراوان در طول یکسال گذشته با حکم سرپرستی اداره می شود.

به گزارش کُردتودی، اداره ورزش و جوانان در هر شهرستان مرجع عالی رسیدگی به مسائل مربوط به ورزش و جوانان است.

 

شهرستان بیجار گروس از قدیم الایام مهد پرورش ورزشکارانی بوده که در عرصه مسابقات استانی، ملی و بین المللی خوش درخشیده اند و موجب افتخار بام ایران بودند.

 

در حال حاضر 3 هزار ورزشکار بیجاری در 20 هیات فعال ورزشی در بیجار مشغول فعالیت هستند که یک هزار و 500 نفر از آنها دارای بیمه ورزشی می باشند.

 

نبود اسپانسر و عدم حضور مربیان با کارت مربیگری ملی و بین المللی و نبود اعتبارات ویژه برای بازسازی فضاهای ورزشی از مشکلات مهم این  اداره در بیجار گروس است.

 

با توجه به علاقه وافر جوانان به ورزش بیش از 50 نفر از ورزشکاران بیجاری دارای حکم قهرمانی استانی و 12 نفر از ورزشکاران این دیار به لطف خداوند و فعالیت خودشان توانستند در چند سال اخیر حکم قهرمانی کشوری دریافت نمایند.

 

بیش از 10 نفر از ورزشکاران شهرستان بیجار که دارای حکم قهرمانی کشوری هستند به دلیل نبود اسپانسر و عدم حمایت مسئولان شهرستان در شهرهای دیگر مشغول فعالیت ورزشی هستند.

 

تا اینجا مطلب سعی ما در معرفی ورزش شهرستان بود ، اما نکته مهم و حائز اهمیت اداره ورزش و جوانان بیجار در حال حاضر این است که این اداره طی یکسال و چند ماه قبل با حکم سرپرستی اداره می شود و این نشانه این است مسئولان ارشد شهرستان و استان نسبت به این امر یعنی توسعه ورزش جوانان بی اهمیت هستند.

 

اکبر صفی نیا دارای لیسانس تربیت بدنی است که از اول مهر سال 85 تا 10 مهر سال 91 بعنوان مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان بیجار مشغول فعالیت بود، بعد از آن  هادی شهبازی بعنوان مدیر این اداره معرفی شد و در سال 95 مجدد اکبر صفی نیا به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان بیجار معرفی شد.

 

حالا جای سوال اینجاست چه مشکلی وجود دارد که بعد از گذشت یکسال همچنان این اداره با عنوان سرپرستی باید مدیریت شود ، آیا مشخص کردن یک مدیر برای یک اداره ای که با ورزش و جوانان سرکار دارد زمانی بیشتر از یکسال لازم دارد؟؟!!

 

گویا برای انتخاب مدیر اداره ورزش و جوانان بیجار، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اداره ورزش و جوانان استان به اتحاد نرسیده اند و چوب این عدم اتحاد را نیز ورزش و ورزشکاران بیجار باید بخورند.

 

طبق شنیده ها فردی برای مدیریت این اداره از سوی برخی مسئولان ارشد شهرستان معرفی شده است که حتی سابقه یک روز کار اجرایی و مدیریتی را نداشته است.

 

اما آنچه مهم است عدم توجه ویژه به ورزشکاران بیجار و خواسته های آنها است .

 

نبود سرويس بهداشتي در استاديوم17 شهریور  ، نبود رختكن براي داوران ، نبود رختكن مناسب براي تيم ها ، نبود اتاق پزشك در استاديوم و چند منظوره بودن سالن های ورزشی، نامناسب بودن کف پوش سالن 2 هزار نفری  از جمله مشکلاتی است که نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

 

مسئولان ما اگر امروز قدر ورزشکارانی مانند روح االه عزیزخانی ، علی راستگو ، و امثال این آنها را ندانند باید منتظر باشیم فردا روزی مانند فرزاد خدایاری رکاب زن قهرمان بیجار در شهرهای دیگر به فعالیت ورزشی خود بپردازند.

 

مسئولان شهرستان بیجار آیا بعد از گذشت یکسال وقت آن نرسیده با انتخاب مدیر اداره ورزش و جوانان به فکر برطرف کردن مشکلات این قشر از جامعه باشید؟؟!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

یکشنبه 30 مهر 1396 | 10:19

کد خبر : 27105

منتشر کننده : ط ج/bj

حیدر پاسخ یکشنبه 30 مهر 1396 | 13:57

0
4

مگر خود اداره کل ورزش و جوانان استان صاحب دارد؟؟؟

علی سه شنبه 2 آبان 1396 | 13:40

احسنت

محسن پاسخ چهارشنبه 3 آبان 1396 | 11:18

0
1

خانه از پای بست ویران است ؟؟برادر عزیز؟ اگر نگاهی تصویری به اماکن و مجموعه های ورزشی سنندج که مرکز استان است بیندازیم خواهیم فهمید که ورزش استان صاحب ندارد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید