کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یکی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت‌و‌گو با کُردتودی:

 تجزیه عراق یک فتنه سیاسی است/ کشورهای اسلامی اجازه ندهند جا پای اسرائیل در منطقه باز شود/ دشمنان در صدد سوءاستفاده مذهبی از سیستان و کردستان هستند

مولوی عبدالرحیم رئیسی، عالم اهل سنت سیستان و بلوچستان، تجزیه عراق، تکفیر و تفرقه

یکی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ابراز داشت: تجزیه عراق یک فتنه سیاسی است و کشورهای اسلامی باید بر حفظ یکپارچگی کشور عراق تأکید داشته باشند و اجازه ندهند جا پای اسرائیل در این منطقه حساس باز شود.

مولوی عبدالرحیم رئیسی در حاشیه نخستین همایش نغمه‌سرایان آئینی اهل تسنن کشور در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به اهمیت وحدت ایران اسلامی باتوجه به تنوع قومیت‌ها در این کشور، خاطرنشان کرد: وحدت یکی از واجبات دین است که خدا در قرآن نیز به آن تأکید کرده است.

 

وی افزود: وحدت از اوجب واجبات در ایران اسلامی است چون قومیت‌ها و مذاهب در ایران متنوع بوده و لزوم وحدت و یکپارچگی بسیار مهم جلوه می‌کند.

 

این روحانی اهل سنت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی همواره در دو منطقه حساس کردستان و سیستان و بلوچستان در کمین هستند تا سوءاستفاده های ناامنی ایجاد کنند و همواره با تکیه بر تنوع مذهب و قومیت در صدد ایجاد تفرقه بوده اما خوشبختانه همیشه نقشه های شوم آنها نقش بر آب است.

 

مولوی رئیسی خاطرنشان کرد: از علمای اهل سنت، اساتید دانشگاه و اهل علم و تفکر انتظار است که به لزوم وحدت برای تقویت امنیت جامعه توجه کنند و به آن عمق ببخشند.

 

وی ادامه داد: علما وارثان انبیا هستند و وظیفه سنگینی در قبال تحکیم وحدت و عمق بخشی به آن دارند.

 

مولوی رئیسی اظهار داشت: در این برهه از زمان که اسلام مورد هجوم تکفیر و تفرقه واقع شده است لازم است علمای جهان، خصوصاً علمای اهل سنت در ایجاد وحدت نقش آفرینی کنند و حقیقت‌ها و واقعیت‌ها را برای مردم بازگو کنند و فتنه‌های سیاسی را به گوش مردم برسانند.

 

این عالم اهل سنت گفت: تجزیه عراق یک فتنه سیاسی است و کشورهای اهل سنت باید بر حفظ یکپارچگی کشور عراق تأکید داشته باشند و اجازه ندهند جا پای اسرائیل در این منطقه حساس باز شود.

 

انتهای پیام/h.e

پنجشنبه 27 مهر 1396 | 11:24

کد خبر : 27074

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید