کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه دهگلان در گفت‌و‌گو با کُردتودی:

وضعیت کنونی کردستان عراق نتیجه فتنه‌های اسرائیل و امریکا است/ برخی از رهبران بی‌خرد اقلیم کردستان دنباله‌رو مطامع اسرائیل در منطقه هستند

امام جمعه دهگلان، ماموستا یدالله محمدی، اقلیم کردستان عراق، تجزیه عراق، وضعیت کرکوک

امام جمعه دهگلان گفت: متأسفانه در روزهای گذشته برخی افراد بی‌خرد در اقلیم کردستان دنبال رو مطامع آمریکا و اسرائیل شدند و عراق را دچار تنش و آشوب کرده‌اند و در این بین تنها مردم کردستان عراق و مسلمانان آسیب می‌بینند.

ماموستا یدالله محمدی در حاشیه نخستین همایش نغمه‌سرایان آئینی اهل تسنن کشور در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به اتفاقات اخیر اقلیم کردستان عراق، ابراز داشت: تمام فتنه‌های دنیا از دو کانال یهود و مسیحیت سرچشمه می‌گیرد.

 

وی با فتنه خواندن اتفاقات اخیر کشور عراق، افزود: دولت امریکا در ظاهر با تجزیه عراق مخالف است در واقع آنها به دنبال تجزیه و انفکاک کشورهای اسلامی هستند چون می‌دانند اگر این کشورها قدرت منطقه باشند قطعاً نمی‌توانند حکومت یهود را گسترش دهند.

 

ماموستا محمدی بیان کرد: اسرائیل و امریکا می‌خواهند با انفکاک ملت‌ها و رواج واژه‌هایی نظیر پان کوردیسم، پان ترکیسم، پان فارسیسم و از این گونه حرف‌های بیهوده جامعه اسلامی را منفک کنند تا به راحتی بتوانند بر آنها سلطه یابند.

 

امام جمعه دهگلان اظهار داشت: در واقع اسلام مرزبندی را قبول ندارد. اسلام یک کشور است و حد و مرز نمی‌شناسد و یک امام و رهبر دارد.

 

وی افزود: عجیب است که اروپا مخالف انفکاک مرزهای خود است و بازار اقتصادی و پول واحد و ارتش واحد دارد اما از تجزیه و چندپارچگی کشورهای اسلامی حمایت می‌کند!

 

ماموستا محمدی تأکید کرد: متأسفانه در روزهای گذشته برخی افراد بی‌خرد در اقلیم کردستان دنبال رو مطامع آمریکا و اسرائیل شدند و عراق را دچار تنش و آشوب کرده‌اند و در این بین تنها مردم کردستان عراق و مسلمانان آسیب می‌بینند.

 

وی افزود: آمریکا برای پیشبرد اهداف تجزیه طلبانه خود به هیچ کس رحم نمی‌کند و در این باره، اخیراً قله قدرت اسلام یعنی سپاه پاسداران را نیز هدف قرار داده و او را تروریست خطاب می‌کند!

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 27 مهر 1396 | 10:47

کد خبر : 27073

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید