کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

هفته نامه دولتی در کردستان نمک را خورد و نمکدان بشکست!

رحمانی فضلی، سجادی معاون وزیر کشور، وزارت کشور، هفته نامه دولتی در کردستان

چرا باید در مورد گنجینه‌هایی همچون دکتر رحمانی فضلی که همواره نسبت به کردستان و مردمان این استان عنایت ویژه‌ای داشته اند چنین از ناحیه فلم نوشتاری عده ای ازمنفعت طلبان این طیف مورد بی مهری  قراربگیرد؟! در حالیکه گویا هنوز عده‌ای منفعت‌طلب در توهم ترسیم دایره ای از خودیها و غیرخودیها هستند!

به گزارش کُردتودی، اخیرا یکی از هفته‌نامه های محلی کردستان که از هزینه های دولتی ارتزاق می کند با اقدامی کاملا بدور از اخلاق سیاسی و رسانه ای در ارتباط با انتصاب یکی از بانوان فرهیخته کردستانی  در منصب معاون وزیر کشور مطلبی کاملا غیرمنصفانه در نقد وزیر ارزشی و ولایتمدار کشور نگاشته بود که برای مخاطبان این نشریه از این جهت قابل تامل بود زیرا همگان بر این امر کاملا واقفند که این هفته نامه در چهار سال گذشته یکی از اصلی ترین  تریبونهای رسانه ای جریان حاکم بر مدیریتی استان  بود لذا انتظار می رفت تا از انتصابات دولتمردان در استان دفاع و حمایت نماید.

 

 اما آنچه برای فعالان رسانه ای و مدنی استان معمای بزرگ و مبهمی شد انتقاد برخی از  لیدرهای همین جریان سیاسی از عدم انتصاب شایستگان کورد در مناصب کلیدی بود اما وقتی وزیر کشور به بانوی فرهیخته و توانمند کورد اعتماد و جایگاه معاونت را به ایشان داده است متاسفانه همین جریان، ساز مخالفت و انتقاد نواختند.

 

 در ضمن وقتی نشریه ای با هزینه های دولتی انتشار و شاغلان در این نشریه دغدغه معیشتی ندارند، پس منفصانه نیست با نگاشتن مطالبی غیرواقعی از دولت و جنس  انتصاباتش انتقاد کنند و بذر ناامیدی را در دل مردم بکارند در حالیکه از اصلی ترین رسالت این هفته نامه دفاع واقع بینانه از دولت و امید دادن به مردم برای داشتن آینده ای بهتر می باشد، مهمتر اینکه باید بالاخره منتقدان این جریان تکلیف خویش را با خودشان روشن کنند شاید آنگاه به خود آمده و دیگر به جرم همراه آنان نبودن از دولتمردان انتقاد نکنند.

 

 پس باید انتصاب دکتر سجادی که  از بانوان توانمند  این دیار و استان هستند بعنوان معاون وزیر کشور را  به فال نیک گرفت قطعا ایشان از سرمایه های مدیریتی این حساب بشمار می روند، اما بجای تقدیر از وزیر کشور به جهت اعتماد به نیروهای کرد اهل سنت با کمال بی انصافی در صفحه اول نشریه و در شماره 953 بتاریخ دهم مهرماه متنی توهین آمیز در انتقاد از وزیر کشور با این مضمون  که دکتر سجادی به درازی عمر وزیر در کردستان حضور نداشته اند! درج می شود.

 

 نباید این مهم را نادیده گرفت که گویا این تریبون دولتمردان یازدهم در کردستان این انتصاب به مذاقشان خوش نیامده است  شاید اصلی ترین دلیلش هم همراه نبودن فرد منتخب وزیر کشور با جنس  با منافع این جریان باشد در غیر اینصورت  چرا در لیست بلندبالایی این جریان برای سکانداری استانداری کردستان گاهی اسامی افرادی را مشاهده می کردیم که به درازای عمر خودشان در مرکزکشور سکونت داشتند اما گاه گاهی با تفکر سنتی و خیال بافی خویش جهت  نمایش ارباب و رعیتی! چند سکانس به عشق کدخداشدن را چند صباحی در استان بازیگردان ناکام برخی جریانات می گردند.

 

اما این علامت بزرگ سوال هنوز هم وجود دارد که  چرا این جنس افراد در نظر نگارندگان این جریان برای سکانداری استانداری مناسب هستند در صورتیکه سایر افراد در نظرشان شرایط لازم را احراز نکرده اند !

 

باید به طراحان چنین مطلبی یادآور شویم که با این شیوه انتقاد نباید  اهداف شما در راستای مصالح نظام قلمداد کنیم زیرا در حقیقت  این قاعده و روش در انتخاب چنین متنهای در یک هفته نامه دولتی واقعا مصداق نمک خوردن و نمکدان شکستن است، حال بعنوان یک سوال از اتاق فکر پشت پرده این جریانات منفعت طلب سیاسی و آن اینکه آیا شماها که به درازی عمر خودتان در کردستان بوده اید چه گلی را به سر این استان زده اید؟!

 

اگر ذره ای منفصانه به جایگاه وزیر کشور نظری بیافکنیم بیگمان باید اذعان داشت که ارزشی بودن،  شخصیت و توانمندی ایشان اگر بیشتر از جایگاه یک رئیس جمهور نباشد کمتر هم نیست مگر این کشور چند نفر نیروی خدوم و خدمتگزار همچون دکتر رحمانی فضلی را دارد که چنین با نگاهی غیرمنصفانه باید در یک نشریه محلی و دولتی مورد کم لطفی قرار بگیرد؟ چرا باید در مورد گنجینه هایی همچون دکتر رحمانی فضلی که همواره نسبت به این استان و مردمان کردستان عنایت ویژه ای داشته اند چنین از ناحیه فلم نوشتاری عده ای ازمنفعت طلبان این طیف مورد بی مهری  قراربگیرد؟!  در حالیکه گویا هنوز اینان در توهم ترسیم دایره ای از خودیها و غیرخودیها هستند!

 

درپایان باید افکار عمومی براین مسئله آگاه شوند چرا  این باصطلاح تئورینسهای جریان سیاسی برهرآنچه به تفعشان نیست انتقاد می کنند و بر همه می تازند باید پرسید که دنبال کدامیک از  پروسه های منفعت طلبانه خویش هستند که حتی از انتصابات  افراد بومی کردستانی الاصل  در معاونتهای وزیران نیز انتقاد می کنند؟ 

 

آیا در نظر اینان بومی به فردی اطلاق می گردد که کاملا درراستای اهداف آنان حرکت نماید، دیگر غیر از این باشد غیرخودی غیربومی تلقی خواهد شد؟                

 

یادداشت: هدایت کردستانی

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 27 مهر 1396 | 09:32

کد خبر : 27067

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید