کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان:

هدف دانشگاه علمی کاربردی افزایش تعداد بیکاران نیست

دکتر جوادی, رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان, اشتغال, بیکاری, شهریه

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان گفت: هدف ما افزایش تعداد بیکاران جامعه نیست بلکه می خواهیم پذیرش دانشجو را بر اساس آمایش سرزمین انجام دهیم بنابراین ما به دنبال افزایش تعداد دانشچو نیستیم.

به گزارش کُردتودی، دکتر تیمور جوادی رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان در نشستی با اصحاب رسانه استان که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی برگزارشد، از تدوین ویژه نامه مشاغل در استان خبرداد و گفت: این ویژه نامه در دیگر دانشگاه های علمی کاربردی سطح کشور هم تدوین شده است و در کردستان هم براساس پتانسیل ها و ظرفیت های استان و اینکه در چه زمینه هایی بیشتر می توانیم فعالیت داشته باشیم، تدوین شده است.

 

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان گفت: این دانشگاه از سال ۸۲ با سه مرکز فعالیت خود را در استان آغاز کرد، که از ابتدای تاسیس این دانشگاه تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر فارغ التحصیل در رشته های مختلف و در مقاطع کاردانی و کارشناسی داشتیم.

 

جوادی گفت: در حال حاضر۹ هزار دانشجو در ۲۱ مرکز علمی و کاربردی سطح استان مشغول به تحصیل هستند که از 21 مرکز موجود ۱۳ مرکز در سنندج و مابقی هم در دیگر شهرهای استان واقع شده است.

 

وی یکی از سیاست های دانشگاه علمی کاربردی را بازنگری رشته های مختلف در این دانشگاه ذکر کرد و گفت: سال گذشته ۱۶ درصد و امسال هم ۲۰ درصد از رشته هایی که ماهیت نظری داشتند، حذف شدند.

 

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان افزود: هدف ما افزایش تعداد بیکاران جامعه نیست بلکه می خواهیم پذیرش دانشجو را بر اساس آمایش سرزمین انجام دهیم بنابراین ما به دنبال افزایش تعداد دانشچو نیستیم.

 

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان عنوان کرد: ۸۰ درصد از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی  شاغل هستند و بیشتر به منظور ارتقای شغلی خود وارد دانشگاه می شوند.

 

جوادی از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز کارگاهی و دیگر امکانات مورد نیاز دانشگاه علمی کاربردی در سطح کشور خبرداد وعنوان کرد: در سطح استان کمبودها ونیازهای دانشگاه ها را شناسایی و به ستاد مرکزی برای گرفتن مبلغی از این اعتبار در نظر گرفته شده، اعلام می کنیم.

 

وی بیان کرد: میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته تنها ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

 

جوادی به فراخوان جذب مدرس در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در راستای رفع نیازهای این دانشگاه در زمینه جذب مدرس بهمن ماه سال گذشته فراخوانی اعلام شد که مجوز جذب ۲۰۰ نفر به استان کردستان داده شد.

 

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان اضافه کرد: طی ۷۰ جلسه دوساعته، توانمندی علمی این افراد سنجیده شد و سپس صلاحیت علمی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

 

دوشنبه 24 مهر 1396 | 09:04

کد خبر : 27051

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید