کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده سقز و بانه در مجلس:

مواضع ترامپ در باره سپاه به شدت محکوم است/ امیدوارم روزی کردستان رنگ استاندار اهل سنت را به خود ببیند/ حق برادری پیشکش حداقل حق زن بابایی را برای کردستان قائل باشید!

محسن بیگلری، نماینده سقز و بانه، محسن بیگلری، تودیع و معارفه استاندار کردستان، استاندار جدید استان کردستان

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس  خطاب به مدیران دولتی گفت: در کردستان که ما را برادران اهل سنت خطاب می‌کنید حق برادری پیشکش، حق خواهری هم هیچ حداقل حق زن بابایی را برای ما قائل باشید.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، محسن بیگلری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید استان کردستان، گفت: موضع‌گیری ترامپ نسبت به نظام و سپاه و تروریست خواندن ملت ایران را به شدت محکوم می‌کنیم.

 

وی افزود: دوست داشتیم چهار سال دیگر زاهدی، استاندار کردستان باشد حال افتخار ندادند یا نگذاشتند اطلاع ندارم اما برایشان آرزوی موفقیت دارم.

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: زاهدی اقدامات خوبی در این چهار سال داشت و استاندار جدید باید پروژه‌های ناتمام را تکمیل کند.

 

بیگلری عنوان کرد: راه آهن همدان سسندج، اتمام جاده مریوان سنندج، توسعه فرودگاه سنندج، تکمیل پروژه بزرگراه میاندوآب کرمانشاه، تکمیل فرودگاه سقز، توسعه بازارچه سیرانبند بانه، باشماق مریوان و صیف سقز، اتمام پروژه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان، گرفتن سهم آب و تخصیص آن به استان از جمله مواردی است که استاندار جدید باید به جد پیگیر آن باشند.

 

وی با بیان اینکه همه مردم کردستان دغدغه آب دارند عنوان کرد: بیکاری مهم‌ترین مشکل استان کردستان است و در هر خانه‌ای سه الی چهار نفر لیسانس بیکار پیدا می‌شود.

 

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس، گفت: کردستان و سیستان استان‌های محروم کشور هستند، اما کردستان کجا و سیستان کجا؟! کردستان، آب و خاک غنی و نیروی انسانی توانمند دارد و کلمه محرومیت شایسته کردستان نیست.

 

بیگلری با بیان اینکه امیدوارم روزی کردستان استاندار اهل سنت به خود ببیند، خطاب به وزیر کشور گفت: جناب وزیر شما 47 ماه پیش گفتید به حجت شرعی نرسیدم که یک کردستانی را به عوان استاندار انتخاب کنم اما امروز خوشحالم که با شجاعت تمام به این حجت رسیدید و یک نفر بومی را به عنوان استاندار کردستان انتخاب کردید.

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان کسی که روستا به روستا و شهر به شهر را برای تبلیغ برای آقای روحانی گشته‌ام می‌گویم که در همین جمع حاضر دهها نفر هستند که می‌توانند وزیر شوند.

 

وی افزود: خوشبختانه مسئله مذهب در کردستان حل شده است و فرمایشات مقام معظم رهبری که گفتند از همه قومیت‌ها و مذاهب بهره بگیرید حجت را بر همه تمام کرد اما نمی‌دانم چرا دولتی ها به این حجت نمی‌رسند و از قومیت ها در مناصب مدیریتی استفاده نمی‌کنند.

 

بیگلری گفت: من به این حجت رسیده‌ام که کردستانی‌ها نظام و رهبری را دوست دارند و از هر قومی ایرانی‌تر هستند و اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد، کردستان همیشه در ایران خواهد ماند و درهای کردستان نیز به روی دیگر کردهای جهان باز است.

 

وی خطاب به مدیران دولتی گفت: در کردستان که ما را برادران اهل سنت خطاب می‌کنید حق برادری پیشکش، حق خواهری هم هیچ حداقل حق زن بابایی را برای ما قائل باشید.

 

بیگلری در پایان گفت: انتصاب استاندار اهل سنت مطالبه همه مردم کردستان است که امیدوارم روزی محقق شود.

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 22 مهر 1396 | 14:23

کد خبر : 27028

منتشر کننده : a.p

شهروند پاسخ شنبه 22 مهر 1396 | 21:33

0
2

درود بر نماینده فهیم سقز. ایشان به یک واقعیت بسیار تلخ اشاره نموده اند و آنهم بی توجهی دولتمردان به مردم بومی خصوصا اهل سنت کردستان است. همان مردمی که با رای بسیار بالا به این دولت و برنامه هایش مهر تایید زدند، حالا بطور کامل مورد بی توجهی دولت منتخب قرار گرفته اند. دولت در عمل هیچ پاسخ شایسته ای به این اعتماد مردم نداد. می بینید که دولت روحانی حتی از یک نفر اهل سنت هم نه تنها در کابینه اش بلکه در رده های پایین تر نیزاستفاده نکرد. شاید هم استفاده نکردن از اهل سنت در مناصب حکومتی بخشی از توافق برجام بوده و ما خبر نداریم.

رضایی پاسخ یکشنبه 23 مهر 1396 | 00:04

0
2

دولت روحانی بزدل تر از آن است که استاندار اهل سنت برای کردستان منتصب کند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید