کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

پایانی تلخ بر فصل سرد گروهک تروریستی رزگاری

گروهک های کردستان، گروهک منحل شده، گروهک رزگاری

جنایت و خیانت های گروهک رزگاری در حق مردم کردستان ادامه داشت تا اینکه رزمندگان سپاه اسلام در اسفندماه سال 1366 همزمان با عملیات والفجر 10 تفاله های این گروهک منحله را در هم کوبیدند و گروهک تروریستی رزگاری به طور کامل متلاشی شد.

به گزارش کُردتودی، گروهک تروریستی رزگاری(رستگاری) از جمله گروهک های معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که در اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی با دامن زدن بر اختلافات قومی و مذهبی توانست تعدادی از جوانان این مرز و بوم را در دام شیطانی خود گرفتار کند.

 

سران گروهک رزگاری با تکیه بر اعتقادات مذهبی مردم کردستان و انتشار شایعات بی پایه و اساس علیه نظام نوپای ایران اسلامی و مسئولین نظام، توانست تعدادی از جوانان برومند کردستان را اغفال نماید. اما هویت اصلی گروهک رزگاری و سران این گروهک خیلی زود برملا شد و اعضای فریب خورده این گروهک، خیلی زود از این گروهک جدا شدند.

 

تبلیغات بی پایه و اساس گروهک رزگاری، حتی دامن سایر گروهک های تروریستی فعال در منطقه را نیز گرفت. به طوریکه گروهک کومله مخالفت خود را فعالیت گروهک رزگاری در منطقه اعلام کرد و در چندین حمله به مقرها و اعضای این گروهک، تقریباً بساط این گروهک تروریستی را برچید و اعضای و نفرات این گروهک را به کام مرگ کشاند.

 

گروهک رزگاری که تمام امکانات مالی و تسلیحاتی خود را از رژیم بعث عراق دریافت کرده بود، بعد از اینکه به شدت با کاهش نیرو و اعضای خود مواجه شد، تصمیم گرفت به طور کامل در اختیار استخبارات ارتش بعث قرار گیرد و اطلاعات پشت جبهه ایران اسلامی را به استخبارات عراق مخابره کند.

 

سران گروهک رزگاری! جدایی اعضای را دلیلی برای فروپاشی سازمان مطبوع خود می دانستند، به همین دلیل برای جلوگیری از جدایی و مخالفت اعضای خود با سیاست های سازمان، کمر به قتل و کشتار اعضای جدا شده خود بستند تا با راه انداختن رعب و وحشت در میان اعضای سازمان، از جدایی نفرات بیشتر جلوگیری کنند.

 

اغلب اعضای جدا شده گروهک رزگاری بعد از اینکه با دامن انقلاب اسلامی بازگشتند، به شغل و حرفه قبلی خود مشغول شدند و برای امرار معاش خود و خانواده اشان شغل کشاورزی و دامداری را پیشه خود ساختند.

 

کینه و دشمنی سران گروهک رزگاری با اعضای جدا شده سازمان باعث شد که خون تعداد زیادی از اعضای جدا شده این سازمان به ناحق ریخته شود. مزدوران گروهک رزگاری با تهاجم به محل سکونت اعضای جدا شده خود، خانه و کاشانه آنان را هدف قرار می دادند.

 

مزدوران گروهک رزگاری بدون هیچ واهمه ای اعضای خانواده های جدا شده های سازمان را نیز هدف قرار می دادند. در این جنایات مزدوران گروهک رزگاری که بارها و بارها تکرار شد، تعداد زیادی از توابین گروهک منحله رزگاری به شهادت رسیدند. در بسیاری از این جنایات توابین به همراه اعضای خانواده خود به شهادت رسیدند.

 

جنایت و خیانت های گروهک رزگاری در حق مردم کردستان ادامه داشت تا اینکه رزمندگان سپاه اسلام در اسفندماه سال 1366 همزمان با عملیات والفجر 10 تفاله های این گروهک منحله را در هم کوبیدند و گروهک تروریستی رزگاری به طور کامل متلاشی شد.

 

منبع: پیشمرگ روح الله

انتهای پیام/

شنبه 22 مهر 1396 | 12:47

کد خبر : 27021

منتشر کننده : الف ر/p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید