Go Up
kurdtoday
امامان جمعه کردستان در خطبه های نماز جمعه:گروه : سیاسی

بیکاری اصلی ترین مشکل مردم کردستان است/ تروریست خواندن سپاه پاسداران توسط آمریکا توهین به ملت ایران و محکوم است

نماز جمعه کردستان, اخبار نماز جمعه, نماز جمعه, بیکاری در کردستان

امام جمعه موقت بانه با اشارع به آمار بالای  بیکاری در کردستان گفت: بیکاری اصلی ترین مشکل مردم کردستان بویژه شهرستان بانه است.

به گزارش کُردتودی، ماموستا ملا جمال کریمی امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بانه که در مسجد جامع این شهر برگزار شد؛ از بیکاری بعنوان اصلی ترین مشکل مردم استان کردستان بویژه شهرستان بانه نام برد و از استاندار جدید خواست که در راستای رفع این مشکل تلاش کند.

 
وی افزود: مردم بانه بدلیل نداشتن شغل و از روی ناچاری به کولبری پناه آوردند که در این راه سلامت جسمی و جانی آنها تا کنون بارها به خطر افتاده است.
 
 
ماموستا کریمی با اشاره به شعار سال و نامگذاری آن از سوی رهبر معظم انقلاب به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: امیدواریم استاندار جدید با توجه به توانمندی هایی که دارند در راستای تحقق شعار سال تلاش کنند.
 
 
امام جمعه موقت بانه در ادامه سخنان خود؛ خدمتگزاری به مردم و تلاش برای برطرف نمودن مشکلات آنها را از وظایف مسئولین در رده های مختلف خدمتی دانست و گفت: نظام اداری در حکومت اسلامی جای مسئولین بی انگیزه نیست.
 
 
وی از بی تفادتی برخی از مسئولین شهرستان بانه در راستای حل مشکلات مردم انتقاد کرد و گفت: طبق اخبار دریافتی تعدادی از مسئولین علی رغم بی انگیزگی در انجام وظایف کارمندان خود را هم که دارای روحیه خدمت هستند به تفاوتی در قبال امورات محوله تشویق و ترغیب می کنند.
 
 
ماموستا کریمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به مشکلات حوزه آب در شهر بانه نیز اشاره کرد و گفت: کم آبی و تغییر کیفیت آب مشکل اساسی بانه در حوزه آب شرب این شهر است که موجب نگرانی بسیاری از شهروندان را فراهم کرده است.
 
 
وی از عدم تحقق وعده های مسئولین در انتقال آب سد عباس آباد به شهر بانه نیز انتقاد کرد و گفت: طبق وعده های قبلی و مکرر مسئولین این مهم باید تا کنون اتفاق می افتاد که متاسفانه اینگونه نبوده است.
 
 
وی نا کافی بودن آب سد سبدلو بعنوان تنها منبع تامین آب شهرستان بانه را دلیل اصلی این مشکلات دانست و گفت: احداث سد عباس آباد در بخش ننور نیز در راستای تامین این کمبود در مواقع اضطرار بوده است که علی رغم آبگیری آن هنوز شاهد انتقال آن به شهرستان نبودیم.
 
 
وی از مسئولین خواست به جای شعار دادن و وعده وعیدهای دروغ به فکر تحقق شعارهایشان باشند و مردم را بیش از این بدبین نکنند.
 
 
وی تصریح کرد: اگر چه بنا بر اظهار مسئولین مرکز بهداشت آب شرب بانه هیچ گونه مشکل بهداشتی ندارد اما بو و طعم غیر طبیعی آن موجب شده که اظهارات متعددی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به این مسکل شود.
 
 
 امام جمعه موقت بانه همچنین از اخراج تعدادی از عوامل سد معبر در این شهر ابراز  تاسف کرد و خطاب به شورا و شهرداری بانه اظهار داشت: حل مشکل دستفروشان در بانه با اخراج عوامل سد معبر صورت نمی گیرد بلکه باید این مشکل با ساماندهی دستفروشان حل شود نه اخراج عوامل سد معبر.
 
 
 وی در بخش خطبه های آیینی خود به موضوع اسراف پرداخت و با اشاره به آیات و روایات اسلامی به تببین این موضوع از دیدگاه اسلام پرداخت.
 
 
ماموستا کریمی؛ اظهار داشت: طبق نص صریح آیات قران اسراف و تبذیر در اسلام حرام بوده تا جایی که از اسراف کنندگان با عنوان برادران شیطان یاد شده است.
 
 
مسلمانان در پرداخت زکات تلاش کنند
 
 
ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال با رحم و کرم بی‌پایانش، طاعات و عبادات همه ما مسلمانان را قبول کند.
 
 
وی با اشاره به اصول و فروع دین گفت: باید همه ما مسلمانان به اصول و فروع دین توجه کنیم و آگاه‌دار باشیم که رعایت آئین و پیروی از دستورات حق تعالی و اسلام ضروری است.
 
 
امام جمعه سنندج خطاب به مسلمانان تصریح کرد: آئین اسلام بر 11 بند استوار است که 6 بند آن شامل «ایمان و باور به خدا، ملائکه، پیامبران، دستورات حق‌تعالی، قضا و قدر» و 5 بند آن مربوط به فروع دین همچون شهادت بوده به طوریکه مسلمان در کنار باور قلبی با زبان اقرار کند که جز خداوند هیچ معبودی نیست و عبادت فقط باید برای پروردگار انجام شود.
 
 
وی ادامه داد: باید مسلمانان باور قلبی داشته باشند که حضرت محمد(ص) رسول خدا است و پنج فرضه نماز و روزه را به جا بیاورند و در پرداخت زکات تلاش کنند.
 
 
ماموستا خدایی افزود: باید ایمان و باور داشته باشیم که خداوند همیشه دارای قدرت، عظمت، بینا، بصیر سمیع و ناظر همه رفتارهای مخلوقات است و ناآگاهی، جهل و نادانی شامل حق‌تعالی نمی‌شود و بهشت، غذاب و سزای قیامت وجود دارد.
 
 
وی اظهار کرد: امیدوارم خداوند متعال به رهبر فرزانه انقلاب طول عمر با عزت عنایت و وجود ایشان را حفظ کند و همه ما مسلمانان را نیز به راه راست هدایت کند.
 
 
تروریست خواندن سپاه پاسداران توسط رئیس جمهور امریکا توهین به ملت ایران و محکوم است
 

ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان در خطبه های نماز جمعه  با اشاره به سخنان  توهین آمیز رئیس جمهور امریکا در محکوم نمودن سپاه پاسدران به عنوان گروه تروریستی گفت: سخنان بی شرمانه رئیس جمهور خبیث امریکا توهین به ملت ایران اسلامی و کاملا محکوم است.

 

ماموستا محمدی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در راس قله امنیت قرار دارد و امریکا باید مواظب سخنان و حرکات خود باشد.

 

 وی در ادامه گفت: اشتباه راهبردی امریکا در حق سپاه پاسداران منجر به سلب امنیت آنان در تمامی نقاط جهان خواهد شد.

 

 امام جمعه دهگلان بیان کرد: سپاه پاسداران با شجاعت تمام در مقابل تروریست ایستاده است و اگر امریکا سپاه را تروریست بخواند مطمئن باشد به غضب مردم ایران گرفتار خواهد شد.

 

 وی افزود: سپاه پاسداران نیروی مردمی و از بطن جامعه ایران اسلامی برخاسته است و هر آن کار و حرکاتی که انجام میدهد بر اساس خواسته مردم است.

 

وی با اشاره به بحث برجام گفت:  در این زمینه هم به امریکا هشدار می دهیم که مواظب خود باشد و دچار خطا نشود  زیرا به غضب ملت ایران اسلامی گرفتار خواهد شد.

 

 ماموستا محمدی حرکت نابخردانه رئیس جمهور خبیث امریکا در مورد تروریست خواندن سپاه پاسداران را محکوم نمود و از حمایت دولت نسبت به سپاه پاسداران قدر دانی کرد.
 


ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه دهگلان با اشاره به یقین و ایمان به خدا گفت: کسانی که قلبا به خدا ایمان و باور دارند در هنگام مشکلات و مصیبتها صبر و بردباری از خود نشان می دهند و زمانی که عملی نیک انجام دهند بسیار خوشال هستند.


 وی با اشاره به اینکه ایمان و یقین به خدا بر 4 رکن استوار است گفت: صبر در هنگام مصیبت، رعایت عدالت در میان جامعه، ابمان و بقین به خدا و جهاد دراه خدا از علائم افراد با ایمان است.


 ماموستا محمدی با اشاره به استخدام 13 نفر توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهگلان گفت: در این استخدام تنها افراد بومی و مقیم شهرستان دهگلان می توانند شرکت کنند.


ماموستا محمدی گفت: قرار است که بیمارستان تامین اجتماعی در دهگلان احداث شود که متاسفانه زمین برای ساخت آن بسیار کم است و باید زمین زیر ساخت آن 2 هزار متر باشد از مردم و خیرین خواست که برای خرید مابقی زمین به 100 میلیون تومان نیاز است.


 وی افزود: زمینی که در حال حاضر برای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی مهیا است 1200 متر است و باید 800 متر دیگر خریداری شود که کمک و مساعدت مالی توسط خیرین شهرستان می تواند مشکل گشا باشد.

 

انتهای پیام/a.p

جمعه 21 مهر 1396 | 13:39

کد خبر : 27009

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS