کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آیین استقبال از دانشجویان جدید الورود در دانشگاه فرهنگیان کردستان+ عکس

جشن جدید الورود,دانشگاه فرهنگیان کردستان, دانشجو معلمان, کردستان, پردیس فرهنگیان, مسئول نهاد رهبری, الماسی, قربانی

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید ویژه دانشجویان جدید الورود در دانشگاه فرهنگیان کردستان برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، دکتر مسعود الماسی سرپرست پردیس فرهنگیان شهید مدرس سنندج صبح روز سه شنبه 18مهر ماه 96 در آیین آغاز استقبال از دانشجویان جدید الورود که با حضور مسئولین مدیریت امور پردیس های استان، معاونین، کارمندان و حضور پر شور دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه فرهنگیان کردستان برگزار شد، ضمن خیرمقدم به دانشجویان نو ورود اظهار داشت: هدف ما در آموزش و پرورش و دانشگاه رسالت خطیر آموزش است.

 

الماسی با بیان اینکه یک سوال که در ذهن اندیشمندان ایران مطرح می شود این است که چرا در کشور آهنگ رشد و توسعه کم شتاب است؟ می توان از دیدگاه های مختلف این عدم توسعه را توجیه کرد و از جمله این دیدگاه ها، سیاسیون، فرهنگیان و اقتصاددانان هر کدام مشکل را در سیاست، فرهنگ و یا اقتصاد می دانند، اما ما در نظام آموزشی معتقد هستیم که آموزش همه چیز را درست می کند و اگر آموزش درست باشد می توانیم همه چیز را درست نمود.

 

رئیس پردیس فرهنگیان شهید مدرس سنندج اظهار داشت: بسیاری از خطاها، مشکلات و بزه کاری ها در سطح جامعه به دلیل آموزش غلط رفتار اجتماعی و فرهنگی است که ممکن است با یک تصادف ساده رانندگی در خیابان فردی از روی عصبانیت مرتکب عمل قتل شود.

 

وی تصریح کرد: آموزش ریشه تمام مسائل است و نظام آموزشی تدوین کننده آینده بهتر برای کشور است لذا توجه ویژه به این بحث از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

الماسی عنوان کرد: آینده دنیا در دستان کشوری است که نظام آموزشی بهتری داشته باشد اما ما یک اشتباه بزرگ در حوزه آموزش انجام داده­ ایم و آن نیز سوق دادن آموزش به سمت پزشکی است.

 

رئیس پردیس فرهنگیان شهید مدرس سنندج با اشاره به افزایش جمعیت محصلین در رشته تجربی، اظهار داشت: اقتصاد موجب شده تا این حجم از گرایش به رشته تجربی اتفاق بیفتد، دلیل این موضوع نیز در طرح تحول سلامت است که بودجه کلانی را در حوزه درمان وارد کرد و این پول موجب افزایش تراکم در این رشته ها شده است.

 

 

الماسی افزود: تراکم در رشته تجربی موجب شده است تا دغدغه های مهم تری از جمله اقتصاد، سیاست، حقوق شهروندی و فرهنگ کم رنگتر شود و ما نمی توانیم در این حوزه ها پیشرفت کنیم زیرا نیروهای آموزش دیده خبره در حوزه انسانی بسیار کم هستند.

 

رئیس پردیس شهید مدرس سنندج تصریح کرد: نخستین کسی که مورد نقد قرار می گیرد معلمان هستند و چه کاری انجام دهیم تا شاگردان نقد درستی از ما انجام دهند این است که خوب مطالب را یادبگیریم و آن را نیز درست منتقل نماییم.

 

الماسی گفت: آموزش را باید از خود شروع کرد و مرحله به مرحله جلو ببریم تا نتیجه درستی حاصل شود.

 

وی تصریح کرد: آموزش از خود یعنی اینکه اگر دانشجو هستیم خود را معرض دید و نقد قرار دهیم و در کارهای هنری، فرهنگی و مشارکتی شرکت کنیم زیرا موفقترین معلم، کسی است که بیشترین مهارت را پس از فارغ التحصیلی کسب نماید و تنها به امر آموزش و مدرک گرفتن کفایت ننماید.

 

سرپرست پردیس شهید مدرس سنندج  با بیان اینکه دانشجویانی ارزشمندتر هستند که در حوزه های فرهنگی، هنر و سیاست فعالیت کنند، اظهار داشت: پردیس فرهنگیان سنندج، سال گذشته در کارهای فرهنگی و هنری رتبه یک را در کشور کسب کرد و سال ۹۶ نیز دوم ورزشی را کسب کردیم و در حوزه آموزش نیز حرف های بسیاری برای گفتن داریم، کما اینکه نقدهای بسیاری نیز بر ما وارد است.

 

 الماسی اظهار داشت: در آموزش و پرورش هرچقدر مقاطع تحصیلی پایین تر باشد درجه اهمیت آن افزایش می یابد یعنی اینکه اهمیت پیش دبستانی و ابتدایی بسیار مهم است زیرا آن زمان که کودک خطا می کند و یا باورهای خرافاتی دارد باید او را آگاه کرد و آزادی را به او آموزش داد تا برای قدم نهادن در آینده و با عقاید صحیح آماده شود.

 

در ادامه حجت الاسلام محسن قربانی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فرهنگیان کردستان اظهار داشت: تزکیه نفس پیش از تعلیم اهمیت دارد؛  زیرا تا زمانی که دانشجو خودسازی ننماید نخواهد توانست انسان سازی انجام دهد.

 

وی گفت: شغل معلمی دارای منزلت، جایگاه و شأن والایی است و به طوری که بیش از ۷۰ درصد از نمایندگان مجلس معلم هستند و توانسته اند که اعتماد مردم را به خود جلب کنند.

 

وی گفت: تقوا و تذهیب نفس نیز جایگاه ویژه ایی دارد که دانشجویان، باید به آن توجه نمایند زیرا کسی که علم داشته باشد، اما نتواند آن را به درستی آموزش دهد به مانند زنبور بی عسل است که کار مفیدی انجام نخواهد داد.

 

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فرهنگیان کردستان تصریح کرد: حضور ما و شما در این دانشگاه مدیون خون شهدا و جانفشانی آنها است پس با تحصیل در مسیر صحیح و پرورش دانش آموزان نمونه، خون های ریخته شده را پایمال نکنیم.

 

 

قربانی با اشاره به اینکه برخی از دانشجویان مذهبشان با دانشجویان بومی استان متفاوت است، خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که همواره باید مد نظر قرار دهید وحدت اسلامی است زیرا اهل تسنن و تشیع مشترکات بسیاری دارند که نباید با مباحث انحرافی موجب اختلاف و جدایی آنها شد.

 

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فرهنگیان کردستان عنوان کرد: نکته مهم دیگر در زمان دانشجویی، دارا بودن هدف است، اینکه بدانید پس از این چهار سال می خواهید چه مسیری را طی نماید و چه کاری انجام دهید یعنی هدفمند عمل می کنید پس هدف خود را با فکر و مطالعه انتخاب کرده و نتیجه مطلوب را کسب کنید.

 

در ادامه مسئولین مدیریت استانی و پردیس شهید مدرس در حوزه های مختلف به راهنمایی دانشجویان پرداختند.

 

 

 

انتهای پیام/

پنجشنبه 20 مهر 1396 | 07:34

کد خبر : 26995

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید