کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رعایت انضباط در طول حیات شهید رحمت الله امجدیان

شهید رحمت الله امجدیان از همان دوران نوجوانی مشغول به کار شد تا هزینه درس و مدرسه اش را شخصاً تامین نماید. رحمت الله در انجام تکالیف مدرسه بسیار کوشا بود و همواره مورد تشویق معلم خود قرار می گرفت.

به گزارش کُردتودی شهید رحمت الله امجدیان فرزند عبدالله در نهمین روز از خردادماه سال 1342 در روستای سیویه از توابع شهرستان سنندج و در یک خانواده فقیر و مستضعف به دنیا آمد.

 

رحمت الله بعد از طی مراحل کودکی در یکی از دبستان های سطح شهر سنندج ثبت نام کرد و تلاشش را در راه کسب علم و دانش آغاز نمود. رحمت الله از همان دوران کودکی نماز و روزه اش را ادا می کرد و در درس خواندن نیز بسیار کوشا بود و همیشه تکالیفش را با نظم و ترتیب خاصی انجام می داد و همواره مورد تشویق معلم خود قرار می گرفت.

 

شهید امجدیان از همان دوران نوجوانی مشغول به کار شد تا هزینه مدرسه اش را شخصاً تامین نماید. رحمت الله احترام خاصی برای پدر و مادرش قایل بود و لحظاتی که از درس و مدرسه فارغ می شد برای آن ها قران تلاوت می کرد.

 

رحمت الله برای اینکه باری از روی دوش خانواده اش بردارد، تمام سه ماه تابستان را به کار مشغول می شد و در فصل درس و مدرسه نیز هر وقت زمان کافی در اختیار داشت، در کنار درس و مدرسه مشغول به کار می شد.

 

شهید امجدیان تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه ادامه داد و بعد از اخذ مدرک دیپلم به استخدام اداره ثبت احوال سنندج در آمد. رحمت الله در انجام کارهای سازمان از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد و کارهای خود را به نحو احسن انجام می داد.

 

سال 1364 بود که رحمت الله سنت حسنه ازدواج را به جای آورد و بعد از مدتی صاحب یک فرزند دختر شد. روز بیست و هشتم دیماه سال 1365 هجری شمسی بود که جنگنده های رژیم بعث عراق بر فراز آسمان کردستان ظاهر شدند و بیش از 220 نفر از مردم بی گناه شهر سنندج را به خاک و خون کشیدند که شهید رحمت الله امجدیان یکی از این شهدای گلگون کفن است. پیکر پاک و مطهر شهید امجدیان در بهشت محمدی(ص) سنندج به خاک سپرده شد.

منبع: پیشمرگ روح الله

انتهای پیام/M.I

  سه شنبه 18 مهر 1396 | 12:55

  کد خبر : 26959

  منتشر کننده : الف ر/p

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید